Skocz do zawartości

PEGASUS i zasada jego działania.


Rekomendowane odpowiedzi

obraz1060ua8.jpg

Kamerka to napewno niejest :lol:

Mi to wygląda na diode LED :wink:

Do tej płytki wchodzą 4 kable:

-czerwony - ktory idzie przez wlacznik (spust) do płytki,

-żółty - bezpośrednio z kabla do płytki,

-brązowy - bezpośrednio z kabla do płytki,

-niebieski - bezpośrednio z kabla do płytki,:mrgreen:

Ja myśle że ta "dioda" może emitować podczerwień tak jak w zwykłym pilocie, ale chyba kineskop tego nieodbiera. :mrgreen:

Sam już niewiem.

 

Przychodzi mi do głowy jedna możliwość. Może w tym celu na ekranie jest jakiś piksel lub grupa pikseli które czymś się odmieniają albo wysyłają jakieś promieniowanie a to co jest w pisolecie w chwili nacisniejcia spustu sie uaktywnia i sprawdza czy dioda wykryje tą emisje podczerwieni czy czegos tam. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Coremeil "Może w tym celu na ekranie jest jakiś piksel lub grupa pikseli"

 

Wszystko być może, ale.... to działa także na starszych TV i to z czasów gdy mało kto myślał że jakies gry sie do TV będzie podłanczało.

 

Szczerze mówiąc to "wieki temu :wink: " też się nad tym zastanawiałem jak to działa lecz jak dla większości z nas to ta technika ze strzelaniem do ekranu brzmi jak bajka o smoku. Hmmm jak ten czas leci :shock::lol::lol:

 

Ciekawe czy ktoś wie jak to rozgryźć :shock::?::?::?::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, można jedynie powspominać, miałem i dalej mam tą zabawkę a zasady działania i tak nie znam :roll:

Pamiętam dokładnie że w obojętnie w jaką stronę bym strzelił to zawsze udawało mi się "zestrzelić" tą kaczkę czy co tam było w tej grze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to działa na zasadzie, że dioda wysyła sygnał i odbiera go kiedy odbije się od czegoś (ekranu, monitora). Ale jak to może określić współrzędne celu - pojęcia nie mam :P

 

Aha, to nie jest dioda LED, bo LED to te świecące (tak mi się wydaje się) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I taka żaróweczka od pilota jak się ją podłączy pod 9V to świeci :lol:

 

Te pegasusy to kosztują grosze na allegro (nowe). :lol:

 

Dowiedziałem się jak to działa naprawdę.

Ten pistolet posiada światłoczułą diodę. I kiedy naciska się spust ekran szybko gaśnie i pojawia się jeden jasny punkt który jest celem, i ekran ponownie się zapala. Jak będzie ten jasny punkt a ta dioda go wykryje to zalicza nam strzał. Ten pegasus wszystko sobie oblicza, dostosowywuje się do światła itp.

Nawet niejest takie skomplikowane.

 

Tu jest jaśniej napisane.

 

Jak pistolet rozróżnia kaczki?

W skrócie: Każda kaczka miga w unikalny dla siebie sposób. :wink:

:locked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...