Skocz do zawartości

Zmiany w n


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To wiem! Kurna, czy znajdzie się ktoś kto mi odpowie na pytanie: Czy przy zamianie PodróżeTV na PatioTV zakodowano ów drugi kanał dla tych abonentów N, którzy nie posiadają pakietu Style Moda Muzyka. O odpowiedź proszę tych, którzy są abonentami N i na własne oczy widzieli dziś lub wczoraj zakodowany lub nie kanał Patio TV :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się dzisiaj, co N może zrobić, żeby pomieścić wszystkie swoje kanały na satelicie i jeszcze wysupłać przy tym miejsce na przynajmniej 2 zapowiadane nowe kanały HD. Do tego zacząłem się zastanawiać nad sytuacją na częstotliwościach, gdzie jest po 8 kanałów w MPEG-2. Jest to sytuacja dosyć podejrzana jak na polskie warunki ;-), więc pomyślałem, że na tych TP można dodać np. AXN, AXN Crime, AXN Sci Fi i Cinemax i w ten sposób wymienić się z C+ (dajmy na to z kanałami Cinemax2, Discovery Science, Discovery World i Animal Planet) oraz z CP (np. HBO, HBO2, HBO Comedy, Kino Polska). Jakież moje było zdziwienie, gdy po założeniu, że N otrzyma ten TP po Telefonice miejsca na nowe kanały HD nie tylko nie zabraknie, ale będzie je można tak podzielić, iż na jednym TP będą 4 kanały HD i 3-4 SD i na jednym TP będzie 12-14 kanałów SD i jeden HD, czyli tyle ile będzie mieć oferta N po rozszerzeniu jej o 2 nowe filmowe kanały HD. Czy więc ten scenariusz może się ziścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AXN Crime i AXN Sci Fi są obecnie z tego samego transpondera co Sci Fi Channel i Universal, który do Nki nie należy. Więc nie wykluczone że wkrótce faktycznie te kanały zostaną przeniesione na tp Nki. Ale ja bym tego nie chciał bo z tego transpondera co są obecnie wszystkie te kanały lecą z bitrate ok 2,6 - 3mbps. A tymczasem główny AXN, który jest na tym samym tp co np. TVP HD leci z bitrate 1,6mbps i po prostu nie da się tego oglądać.

Swoją drogą ciekawe ile mamy czekać na poprawę bitrate na TVP HD. Już wkrótce impreza z udziałem naszych piłkarzy ręcznych a w Nce w HD sobie tego nie pooglądamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w dobrym dziale pisze ale napisze. TP 53 11,785 H (na ktorym znajduja sie kanały discovery nadawane dla N i były tez tu tvp sport, nsport sd i filmbox family) chyba został przełaczony z DVB S na DVB S2 poniewaz nie wyszukuje mi dzis kanałow na tym tp a nie mam tunera HD mam tylko SD a jak wiadomo tunery SD nie odczytuja tp w DVB s2 i nie wiem własnie co z tym tp zrobili bo wyłączyc chyba go nie wyłączyli :D anie ukrywam ze ciekawi mnie to własnie :D

 

BARTEK

nawet tak nie mysl i zosataw te 2 tp od N gdzie sa po 8 kanałow SD i MPEG 2, bardzo dobrze ze tak jest bo jak by było wiecej to jakosc by była gorsza a tak przynajmniej idzie te kanały normalnie ogladac... i tak powinno byc dawno juz anie upyachac kanały na siłe na tp. N powinna sie postarac jeszcze o czestotliwosci TPSie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to dobrze pewenie zwolnia troche tp 3 poniewaz jest tam 18 kanałow Sd i 2 HD i słyszałem ze nie ktorzy skarzyli sie na jakosc nadawanych tam kanałow. Ja osobiscie nei mam n wiec niewiem jaka jest jakosc kanałow z tego tp.3.

 

A jeszcze jedno pytanko usuneli z tej czestotliwosci 11,785 3 duble tzn tvp sport nsport i filmbox family??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QWERTY, ja nie mówię, że chcę by tak było, ale że taka opcja jest możliwa i układa się też w dosyć logiczną całość. Choć biorąc pod uwagę fakt, że taka wymiana mogłaby spowodować odciążenie TP Nki o 12 kanałów dublowanych to może warto to policzyć w pieniądzach i bitrate ;-)

 

Cieszy oczywiście nowa częstotliwość, ale z drugiej strony na tym TP zapewne znajdzie się 14 rozsianych po satelicie kanałów, do tego dochodzą dwa nowe kanały filmowe HD i już koniec miejsca w zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś wiesz to pisz chociaż na priva, chętnie się dowiem ;-) Trzeba pamiętać, że każda kolejna częstotliwość to przy 500 tys. użytkowników ok. 2,5 zł na abonenta. W sumie abonament nie jest z gumy, a przynajmniej nie powinien... Obecnie przy 5 TP i przy 600 tys. użytkownikach platform Grupy ITI koszt wynajmu na abonenta to prawdopodobnie ok. 11 zł, kolejne zwiększenie to koszt ok. 2,11zł

 

A jak to początek to super ;-) Obliczyłem, że żeby oferta N była bardzo satysfakcjonująca to potrzeba jej 8 częstotliwości. Przy 5 TP brakuje tylko 3 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARTEK chyba sie zle zrozumielismy. Z tym ze N dubluje swoje kanały na swoje tp to wynika z tego ze kanały ktore dubluje u konkurecji sa w gorszej jakosci lub nie weim dlaczego.

 

Obliczyłem, że żeby oferta N była bardzo satysfakcjonująca to potrzeba jej 8 częstotliwości. Przy 5 TP brakuje tylko 3 ;-)

 

A dlaczego np n ma miec na swoim tp wszystkie kanały jakie ma w ofercie np C+ mogła by sie postarcac o nowy tp (poprawiłą by se jakosc woich kanałów przy okazji ) i mogła by z niego nadawac dla 3 platform kanały np 3XHBO, 2Xcinemax, 3 AXN i kino PL i n mogła by tez z obecnych pobierac 3X discovery i animal planet:D

 

 

A zreszta to nie wazne to takie gdybanie co zrobia to zrobia my abonamenci nie mamy duzego wpływu na to mozemy sobie jedynie podyskutowac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...