Skocz do zawartości

Gdzie miejsce dla Orange Ekstraklasy od sezonu 2008/2009?


Bartek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda jest taka, że trochę wszyscy źle liczymy :) Tak jak @KaxxL powiedział - oni to już sobie na pewno dużo lepiej policzyli.

Liczymy tak naprawdę "suchą" wartość pakietu OE. A tu opłacalność jest powiedzmy te 500-700 tys abonentów. Ale dochodzą jeszcze zyski od nowych abonentów, od sponsorów, reklam (tak na marginesie - wygranie przetargu umożliwi reklamowanie się na stadionach, koszulkach itp. - na kanale pewnie będą szły reklamy CP i N).

Skoro C+ stać jest na OE dla 700 tys abonentów (tyle ma Canal+ licząc kablówki?), to i chętnych znajdą CP, N, C+ i kablówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o kosztach transmisji to zapomniałeś i kosztach nadawania kanału? To jest kwota przekraczająca 200 mln za sezon. Rentowność to okołu 1,2 abonentów. A te 16 zł to sporo jak za sama OE.

Więc to jest gra na podbicie ceny żeby ITI mogło więcej zarobić za prawa OE.

Nie zapomniałem, choć tutaj opieram się na słowa Placzyńskiego z Sport five, choć nie mam pewności czy są to dane prawdziwe.

 

Poza tym co do narzekania na cenę. Przepraszam, ale jakie będą koszty ligi dla Canal+? Odpowiedź jest prosta: takie same lub wyższe, jeśli prawa jeszcze podskoczą. A to oznacza, że nieważne kto wygra przetarg to koszt ligi na abonenta przy ok. milionie abonentów (Jak sądzę ok. tylu ma Canal+ i tyle powinien mieć Ekstraklasa TV, by być rentowny to koszt ok. 13-16 zł) Oferta ITI i Polsatu jest cwana, bo zaczynają od kwoty 100 mln, ale jak sądzę mogą jeszcze ją trochę podnieść.

 

A co do samego przetargu - hmm, trudno mi się wypowiadać, bo nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się, że każdy przetarg, w którym podmioty startujące nie złożyły oferty zadowalających można unieważnić i rozpisać kolejny - do skutku.

 

Trochę mi się nie podoba kampania na rzecz tego kanału. Jak patrzę na ITI to widzę, że oni to wymyślili i prowadzili systematyczny lobbing na rzecz tego kanału, tylko, że potrzebowali ewentualnego Partnera, a że Polsat dał wtopę z terminem to teraz dołączył się i obie firmy wychodzą na zbawców. Niesmaczne trochę, ale to jest o czym ja mówiłem wcześniej. Jeśli taki projekt ma stać się rzeczywistością to tylko realizowany przez taki podmiot jak ITI czy Polsat. I to się dzieje - szczerze to kibicuję temu projektowi, może uda nam się wprowadzić nowy model praw na rynek europejski ;-)

 

Z tego, co usłyszałem w Sporcie po Faktach wynika, że rzeczywiście w kanale znajdą się również rozgrywki Pucharu Polski i Pucharu Ekstraklasy, chyba, ze prezenter miał kiepski tekst, z którego mogło to wynikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to mozliwe ale jakby bylo tak

 

W wolne dni N i Polsat dolozyli by jakies mecze? np N dalbo by po jednym meczu LM w srode i czwartek Cp dalbo by mecze celtiku rangersow i co tam jeszcze chca. I powstal by typowo pilkarski kanal za taka cene znalezli by napewno wiecej niz 500 tys abonentow ;) tym bardziej ze kase z tych lig juz gola w abonamencie. I pozatym trzeba czyms zapelnic ramowke w przerwach w lidze

 

Jak mysliscie dla mnie by bylo super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze Cyfry tak krzycza ze hoho :D widac ze ich ego cierpi i caly czas argumenty ze kto to kupi. To znaczy ze mysla ze jak nie mac C+ to jestes biedak i cie nie stac na takie wydatek. C+ z ligi zrobila SZAMBO, korupcja i jeszcze raz korupcja ;/

 

ja PL lige mam w srednim powazaniu i jestem bardzo krytyczny wzgledem C+ ale nie mozna pisac, ze to C+ zrobilo szambo z ligi bo liga sama z siebie szambo zrobila. C+ wpompowal sporo kasy i wiele klubow ta kasa postawila na nogi. To ze w tych klubach sa oszusci to nie wina C+.

 

Moze trzeba miec pretensje do C+, ze nie wykorzystala bata finansowego, aby "wyleczyc" lige z korupcji.

 

Oczywiscie mozna przytoczyc argument, ze C+ nie jest od walki z korupcja - ale moze powinna byc zasada, ze za kazdy skandal w OE - kasa jest zmniejszona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podsumujmy jak wyglądał przetarg na OE (i pofantazjujmy)

 

Podmiot A zaproponował 100 mln za sezon, Podmiot B spóźnił się z ofertą. OE zdecydowało że jest to za mało i unieważnia przetarg. Po dwóch tygodniach podmiot B do spółki z podmiotem C skałdają oferte opiewającą na... 100 mln. OE zadowolona przyjmuje oferte.

 

Jak to z boku wygląda?

Przecież to sie do Comedy Central nadaje :lol:

 

Nie miałbym żadnych zastrzeżeń gdyby konsorcjum złożyło oferte w terminie, a teraz jest to dla mnie farsa nie przetarg.

Abonenci CP jeszcze niedawno się oburzali, że Cyfra wygrała Premiership oferując mniej. Jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
100 mln dają Polsat i ITI, ale dojdzie jeszcze większa kasa od sponsorów klubów. C+ dawał 98 mln za sezon.

 

Ale prawda jest taka, że 98 mln nie pasowało Ekstraklasie, a 100 mln miałoby pasować...?

 

Muszę przyznać, że jestem coraz bardziej tym zmęczony :P

Nie tylko Ty. Mam już dosyć tej szopki z OE w roli głównej. To co odstawia Ekstraklasa SA to paranoja w najczystszej postaci. I tak stanie na tym, że to Canal+ nadal będzie pokazywać ligę a wszelkie konsorcja i inne [pomysły] pójdą daleko w niepamięć :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym tego taki pewien, bo 1/16 głosu na walnym zgromadzeniu ITI już ma. I to jest w sumie ten absurd, ze ITI cały czas zna warunki kontaktu z Canalem+, bo jest jego stroną. Także ta kwota 100 mln zł to na pewno jest w tej chwili oferta najlepsza, która odzwierciedla to, co dzieje się na WZA Ekstraklasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jarek, właśnie o to chodzi, że narazie nie ogłoszono nowego przetargu. Oni sami nie wiedzą co mają zrobić.

 

@burli, czy Ty sie dobrze czujesz?

 

@Bartek, oferta konsorcjum narazie jest w próżni. Jeżeli bierzemy pod uwage, grudniowy przetarg, to sie troche spóźnili :)

Natomiast jak zostanie (o ile zostanie) ogłoszony nowy przetarg, to będą nowe oferty (od Cyfry pewnie też) i wtedy dopiero oferta konsorcjum bedzie mogła być rozpatrywana.

 

 

Pamiętajcie, że ETV (o ile powstanie) w kablówkach będzie w pakietach cyfrowych, tak jak wszystkie dodakowo płatne kanały, albo bedzie piracenie na potęge :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bierzcie pełną gębą OE póki jeszcze macie. Tylko się nie udławcie.

To, do czego doprowadził Canal+, jest wielkim skandalem. To za czasów Canal+ były wszelkie afery korupcyjne. To oni na to przymykali oko. Czas z tym skończyć.

 

Patrzycie za polska pilke przez pryzmat dzisiejszej sytuacji na rynku medialnym. Ale przeciez jeszcze kilka lat temu nie bylo 3 platform cyfrowych, setki kanalow. Ja pamietam jak polska lige pokazywala TVP. Zwykle to byla tylko druga polowa z komentarzem Zydorowicza. Canal + przez cale lat placil za lige wiecej niz bylo ona warta. Nikt inny tyle by nie dal. Ile klubow bez tych pieniedzy juz by nie istnialo ?

 

Ja generalnie bardzo kibicuje polsatowi i n bo... jestem abonenetem c+. Uwazam ze wylozenie tak gigantycznej sumy na tak badziewny produkt jest nieporozumieniem. Wedlug mnie to jest mit ze ludzie kupuja C+ glownie dla LP. Kiedy liga leciala w publicznej to miala niewielka ogladlanosc

Dlatego uwazam ze iti i pol. moga sie mocno przeliczyc jesli chodzi o liczbe chetnych na taki kanal. Jezeli natomiast Cyfra madrze zainwestuje te nie wydane pieniadze to zmiecie obie platformy z powierzchni ziemi.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop, tak samo w próżni jest negocjowanie przetargu z C+. W zasadzie nie ma żadnej decyzji oprócz tej, że anulowano grudniowy przetarg. W poniedziałek WZA może natomiast zdecydować o finale przetargu - moze nawet przyjąć propozycję ITI bez negocjacji, może otworzyć negocjacje z kim jej się podoba lub uruchomić nową procedurę przetargową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to c+ za sezony do roku 2005 wcalke niedał tyle ile obiecał dał sporo mniej a i tak dalej ma prawa i nikt mu nic niezrobił ze dał mniej niz bylo w umowie bo to c+ ?? Przejzyjmy na oczy korupcje tylko policja i prokuratura moga zdławic bo cały PZPN siedzi w tym po uszy wraz z prezesem Listkiewiczem na czele. C+ mial sie wycofac spowodu korupcji a nadal chce kupowac wiec niesa słowni francuziki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...