Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem tutaj nowy i chciałbym zadać pytanie. Czy jest możliwość przed wczesnej rezygnacji z CP, głównie zależy mi na usłudze internet, ale najlepiej z pozbycie się całości pakietu. (Posiada oferta to 2 TV+ internet).

Dane kontraktu

Data zawarcia umowy:

2010-08-xx

Okres podstawowy umowy:

2013-01-xx

 

Internet jest lipny, teraz chodzi ledwo 512 kb/s, a jeszcze dzień wcześniej 10 mb/s. Przy podpisywaniu umowy babka się kilka razy "chwaliła", że po limicie 1 gb= 1 zł, ale nic nie wspomniała że to na transferze nocnym. Czasami nawet dopłaty były po 160 zł (Wyłączyłem usługę limit świadomie, bo internet był potrzebny). Jeżeli byłby taka możliwość to pewnie trzeba zapłacić jakąś kare? Oczywiście internet i tv są moich rodziców, ale chcemy się jak najszybciej pozbyć polsatu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,u mnie okres podstawowy konczy sie 13-03-2012 w dniu 6-01-2012 wyslalem wypowiedzenie za potwierdzeniem odbioru priorytet ,Polsat list odebrał 17-01-2012 i teraz mam pytanie czy moge 'spać' spokojnie czy tez będo jakies problemy z rozwiozaniem umowy? a w umowie znalazlem cos takiego, bylo zakreslone przez pracownice aps ; iii umowa abonecka nie ulega przedłużeniu ,o którym mowa w pkt7 jezeli abonament złoży na pismie stosowne oswiaczenie woli co najmniej na jeden okres rozlczeniowy przed uplywem terminu obowiązywania okresu podstawowego lub danego okresu dodadkowego. .Czyli wedluk tego mam miesiąc na wypowiedzenie umowy ,dobrze kumam :>

A oto cały pkt 7

umowa abonecka zawatra jest na czas okreslony-okres podstawowy ,jezeli został on wskazany w czesci A umowy

i.umowa zawarta na okres podstawowy ulega przedłużeniu na kolejne12 miesieczne okresy zwane okresami dodatkowymi chyba ze w części A umowy przewidziano inny okres czas trwania okresu dodatkowego ,zgodnie z warunkami przewidzianymi dla danej usługi zamawianej na czas okreslony w ceniku dla abonentów ,o ile abonent nie zloży na pismie oswiaczena woli o przekształceniu umowy w zawartą na czas nieokreslony co najmniej na jeden okres rozliczenowy przed uplywem terminu obowiązywani okresy podstawowego lub danego okresu dodadkowego.

ii.Jezeli na podstawie umowy abonent uzyskał dostep do wiecej niż jednej uslugi uprawnienia opisane w ninejszym punkcie .i. przyslugują abonentowi osobno w odniesieniu do każdej z tych usług

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj koloru czerwonego i przeczytaj dokładnie regulamin w części wypowiedzenia. Wypowiedzenie musisz złożyć 3 miesiące przed końcem okresu podstawowego (już za późno). Na miesiąc przed możesz złożyć oświadczenie woli przekształcenia umowy w umowę na czas nieoznaczony (droższy abonament) i wtedy w każdej chwili wypowiedzieć z 3-miesięcznym okresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam umowę Tv + Internet i chciałbym zerwać umowę. Mam podobny przypadek co użytkownik D4RKSL1D3R. Kiedyś chciałem wypowiedzieć to zaśpiewali 1000 zł kary. To trochę dużo jednak. Bo z samego internetu się nie dało zrezygnować tylko całą razem z TV.

Czy jeśli teraz nie ma TVN +1hd to mogę zerwać bez żadnych konsekwencji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do obeznanych w temacie parę pytań. Umowa została podpisana 05.01.2011 na pakiet Premium, na 15 miesięcy, czyli kończy się 05.04.2012. Spóźniłem się o miesiąc z wypowiedzenie, bo dopiero teraz doszedłem do wniosku, że bardziej opłacalne będzie wzięcie Cyfry+. Dekoder mam na wypożyczenie. Jak jutro wyślę im wypowiedzenie to będę musiał się z nimi męczyć do 06.05.2012. I tu moje pytanie: ile razy będę musiał zapłacić jeszcze abonament? Mi się wydaje, że 2 razy: do 5 marca i do 5 kwietnia, bo się płaci za kolejny miesiąc, a nie za poprzedni. Jakbym zapłacił 3 raz to była by to opłata za jeden dzień korzystania. Potwierdźcie mnie w moim rozumowaniu. I jeszcze jedno pytanie co zrobić z dekoderem? Do APS czy trzeba wysłać do Warszawy i czy trzeba zwrócić wraz z pilotem, bo mi się trochę zniszczył? Za odpowiedź z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to trochę ogarnąłem, ale potrzebuje jeszcze waszej pomocy. Teraz muszę wysłać oświadczenie przejścia umowy na czas nieokreślony, a następnie trzymiesięczne wypowiedzenie. Tylko wcześniej w tym temacie pisali, że wysłali wypowiedzenie 2 miesiące przed końcem okresu podstawowego i naliczyli im tylko wyższy abonament o 2zł za ostatni miesiąc. Czy to możliwe? też tak bym zrobił, ale boję się, że automatycznie mi przedłużą na okres dodatkowy na 12 miesięcy, a ja nie chcę się z nimi jeszcze jeden rok męczyć. Jaki mam czas na oddanie tego dekodera po wypowiedzeniu umowy? Ile wynosi abonament na pakiet Premium ( nowy Cyfrowy Polsat) w umowie na czas nieokreślony? Proszę pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kolego regulamin mówi, że wypowiedzenie umowy należy dostarczyć na trzy miesiące przed końcem umowy. Ale tak jak piszesz niektórzy twierdzą (nie widzę powodów, aby w to nie wierzyć, gdyż nie jedna osoba tak pisała, ale nigdy nic nie wiadomo ;)), że wysyłali wypowiedzenie na dwa miesiące przed i Cyfrowy Polsat uznawał im to wypowiedzenie z tym, że jeden miesiąc musieli płacić więcej o kilka złotych. Problem w tym, że Twoje wypowiedzenie dotrze na jeden miesiąc przed końcem umowy, więc takiego opóźnienia mogą już nie uznać. Ciężko w tej sytuacji doradzić coś konkretnego. Może jednak lepiej wysłać oświadczenie woli przekształcenia umowy na czas nieokreślony?

Jeśli w końcu rozwiążesz umowę to powinni przysłać Ci pismo, do kiedy i gdzie masz odesłać dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jest tak, że wypowiedzenia wysłane za późno i zarejestrowane w CP(tylko na dwa lub na jeden pełny okres rozliczeniowy przed końcem okresu umowy) są traktowane jako jednoczesne oświadczenia woli o przekształcenie umowy w umowę na czas nieoznaczony i wypowiedzenia. Tym samym płacimy 2 abonamenty normalnie i jeden większy lub jeden normalnie i 2 większe i koniec. Większe tzn. z cennika na czas nieoznaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Musisz jakieś konsekwencje ponieść tego, że nie wypowiedziałeś umowy w odpowiednim terminie. ;)

 

@dziabolek7

Dziękuję kolego za wyjaśnienie. Nigdy tego nie przerabiałem. Zawsze pilnuję terminów, więc nie wiedziałem, że Cyfrowy Polsat stać na tak ludzkie podejście. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze muszę zadać jedno pytanie. Jeśli nic teraz nie będę robił i umowa przejdzie na okres dodatkowy to kanały PWU z umowy z okresu podstawowego się nie zmienią? Poczekałbym wtedy na usunięcie Polsat Futbol. a i jeszcze jedno: abonament w okresie dodatkowym jest taki sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Otóż wysłałem wypowiedzenie do CP poleconym z potwierdzeniem odbioru 28.01. Dziś dzwoniłem do nich na infolinie czy dotarło pismo i wciąż nie ma. Wypowiedziałem ze wzgl. na TVN +1 HD. Co robić czekać czy wysłać jeszcze raz ? Abo mam opłacone do 16 lutego i nie chce płacić za kolejny miesiąc. A wypowiedzieć można do 30 dni więc do 28 lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , zawarłem umowę z CP 27.11.2010 na piętnaście miesięcy czy jeśli teraz złoże wypowiedzenie to świadczenie usług ustaje z dniem 27.02.2012 czy obowiązuje mnie trzy miesięczny okres wypowiedzenia ? Następny problem , jaka datę wpisać w wypowiedzeniu (27.02.2012 ) ?? , jeszcze jedno pytanie , czy ewentualnie w trzy miesięcznym wypowiedzeniu będę płacił taką samą opłatę czy wzrośnie , płace 39,90 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie strasz ja wysłałem 02.02.2012r. to może moje jeszcze nie doszło, ale Twoje to już powinno. Chyba nie zrobili tak, że nie przyjęli i wraca z powrotem do nadawcy?.

 

edyp

umowę będą mogli rozwiązać tylko ci abonenci, którzy podpisali ją w okresie od 5 maja do 13 października 2011 roku. Czekaj na Polsat Futbol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...