Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne, że dopiero wczoraj dowiedziałeś się o tym. Ja o tym wiedziałem jeszcze przed podpisaniem umowy, gdyż przeczytałem wszystkie regulaminy, cenniki, umowy, promocyjne warunki, etc.

Umowa w przyszłym miesiącu nie kończy się. Kończy się, ale okres podstawowy umowy. Napisz dokładnie, w który dzień miesiące kończy się okres podstawowy, bo jeśli przed 12 grudnia to już za późno na rozwiązanie umowy bez ponoszenia kary finansowej chyba, że poczekasz kolejny rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wysłać oświadczenie (musi dotrzeć do CP do 25 listopada), że chce się, aby umowa po okresie podstawowym przeszła na czas nieokreślony. Potem, gdy umowa przejdzie na czas określony można wysłać wypowiedzenie umowy z zachowaniem trzy miesięcznego okresu wypowiedzenia. Niby to wszystko można załatwić w jednym piśmie wysyłając je do tego 25 listopada, ale nie wiem czy ludzie z CP zorientują się o co w tym wszystkim chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz, że chcesz, aby umowa zawarta (podaj datę) pomiędzy Tobą (podaj swoje imię, nazwisko, adres, PESEL, nr karty, nr dekodera), a Cyfrowym Polsatem po zakończeniu okresu podstawowego (podaj datę) przeszła na czas nieokreślony. Ubierz to w ładne słowa, podpisz się i wyślij listem poleconym, za potwierdzeniem odbioru, można dorzucić priorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pomoc.

 

Informuję, iż chciałbym, aby umowa zawarta dnia 25 lipca 2009r. pomiędzy mną tj. IMIĘ i NAZWISKO (Adres, PESEL: , numer karty: , numer dekodera: ), a Cyfrowym Polsatem (ul. Łubinowa 4A, 03-878 Warszawa) po zakończeniu okresu podstawowego dnia 25 grudnia 2011 przeszła na umowę o czasie nieokreślonym.

 

Tak to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informuję, iż chciałbym, aby umowa [...] przeszła na umowę o czasie nieokreślonym.

 

A ja pójdę pod prąd, bo szczerze mówiąc trochę mnie to irytuje, że każecie ludziom kłamać w oświadczeniach. Powyższe oświadczenie po prostu nie jest prawdziwe, jest to tak jakby wymuszony podpis pod nieprawdziwym zeznaniem. To prawda, że nikt mu nie trzyma pistoletu przy skroni ale jednak przyszedł na forum, spytał o radę i naskrobał czyste kłamstwo. Bo przecież sam wcześniej mówił że nie chce już dalej ciągnąć umowy a w piśmie stoi jak byk, że jednak chce. Węszę tu jakiś spisek przedstawicieli CP :P

 

@Chickeno: w Twojej sytuacji napisał bym prawdę, iż chciałbyś zakończyć umowę wraz z upłynięciem okresu podstawowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw umowa musi przejść na czas nieokreślony, aby potem wypowiedzieć ją całkowicie. Pisałem wcześniej, że teoretycznie można wysłać oświadczenie oraz wypowiedzenie w jednym piśmie, ale tu nie jestem do końca przekonany, że to powiedzie się.

Można też poczekać, aż umowę przejdzie na kolejne 12 miesięcy i wtedy wypowiedzieć umowę, co znów będzie skutkowało karą pieniężną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem to ten kanał ma przestać nadawać z końcem stycznia 2012 roku, ale Tobie i tak nie daje to możliwości rozwiązania umowy chyba, że po dołączeniu tego kanału do oferty CP aneksowałeś w jakiś sposób umowę.

umowę mam zamiar dopiero podpisać.

i czy będe mógł rozwiązać w styczniu 2012 jak teraz podpiszę umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi/droga @swojadroga:

 

Tu nie ma żadnego zerwania umowy przed czasem a więc nie ma podstawy do naliczenia jakiejkolwiek kary. Karą zaś będzie płacenie abonamentu przez dwa miesiące po zakończeniu umowy. Ja podpowiadam że oświadczenie woli konsumenta ma być zgodne z wolą konsumenta. A czyj interes jest na Twojej uwadze to chyba widać najlepiej po avatarze :P oczywiście zdanie o spisku nie było na poważnie, ale z drugiej strony - i tu znowu piję do przedstawicieli CP - czy tak samo podpowiadacie klientom jak płacić jak najmniejszy abonament, ja zawrzeć najkorzystniejszą dla nich umowę, jak wziąć najlepszy i bezawaryjny sprzęt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to takie oczywiste brednie to czemu Was to tak wzrusza :) tylko @swojadroga trzyma w miarę fason... A skoro mamy przerzucać się formalnościami to odwróćcie na chwilę wzrok od swoich regulaminów i zapoznajcie się z terminem "oświadczenie woli". I powinniście też wiedzieć że CP nie jest źródłem stanowienia prawa w tym kraju (a swoją korzystną pozycję w relacji z abonentem zawdzięcza niechęci tego ostatniego do ubiegania się o swoje przynależne i uzasadnione prawa).

 

Poza tym wcale nie chcę wszczynać dyskusji w tej sprawie, więc nie wdawajmy się w polemikę. Jeśli twierdzicie że powinno się składać oświadczenia woli takie jakie ktoś sobie zapisze w regulaminie a nie w zgodzie z wolą to Wasza sprawa i interes. Ja mam inne zdanie i myślę że na ten temat już wszystko zostało powiedziane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...