Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miło się czyta merytoryczne i kulturalne wypowiedzi. Zgadzam się, że automatyczne przedłużanie pakietów promocyjnych i konieczność wysyłania sprzętu, to naciąganie klientów bo trzeba się zabezpieczać przed wyłudzaniem kary, robiąc zdjęcie sprzętuna tle daty bieżącej gazety. Czyjest w Polsce jakaś władza, która zajęłaby się tym procederem? Oczywiście, mam potwierdzenie rozwiąznia umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu nigdzie nękania czy naciągania, bo wszystkie te kwestie, które tu omawiacie są zapisane w regulaminie oraz w umowie, którą zwieracie. Pretensje możecie mieć tylko do siebie, że niczego nie czytacie, nie dopytujecie się tylko bez zastanowienia podpisujecie bądź zgadzacie się na warunku poprzez telefon. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiking ma racje, poza tym obecnie nie ma już w ofercie dla nowych klientów oferty elastycznej, od razu wybiera się deklarowany pakiet i ten się dostaje od początku, oczywiście nie dogodzisz bo przychodzą i marudzą, że kiedyś w okresie gratisowym dawali większy pakiet. Druga sprawa to czytać, pytać i czytać co się podpisuje, nikt Wam żadnych pakietów promocyjnych nie przedłuża z automatu, po prostu na taki pakiet podpisaliście umowę, a że umowa umożliwiała zmianę zobowiązania na niższe to już inna kwestia, w Waszym interesie leży żeby o tym pamiętać jeżeli chcecie zmniejszyć pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem przez iCOK zgłoszenie wyłączenia pakietu. Dostałem automatyczne potwierdzenie e-mailem przyjęcia dyspozycji, a następnego dnia potwierdzenie e-mailem, że od następnego okresu rozliczeniowego pakietu nie będzie. Przez 3 miesiące nie byli w stanie wyłączyć pakietu, a ja co dwa dni dostaję sms, że zalegam im z opłatą abonamentową. To jest zwyczajne wyłudzenie i za to się w normalnym kraju idzie siedzieć lub płaci odszkodowanie.

 

W innym miejscu na tym forum poruszałem temat mojej rezygnacji.Wysłałem wypowiedzenie umowy za potwierdzeniem odbioru. Dostałem oficjalne potwierdzenie z Polsatu, że przyjmują je do wiadomości i mam im odesłać moduł w określonym terminie. Teraz się dowiaduję, ze ktoś za mnie wypowiedzenie wycofał. To jest do UOKIKU i nie ma żadnej dyskusji w tym temacie.

 

Poza tym ten jeden tutejszy "miszcz" napisał że nie da rady przedłużyć umowy tylko o 3 miesiące w ostatnim miesiącu przed rolowaniem, ale najwidoczniej jego znajomość regulaminu jest adekwatna do jego podpisu.

 

Taaa spece od wełny się wypowiadają o kwestiach regulaminowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest do UOKIKU i nie ma żadnej dyskusji w tym temacie.

No to idź zgłaszaj a my czekamy na rezultaty. Możesz napisać im maila, bardzo uprzejmie odpowiadają ;)

Ale jak chcesz jakieś konkretne wyniki to radzę listownie (mają obowiązek odpowiedzieć).

 

Good luck :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Opisze swoja sytuacje. Cyfryowy polsat mam juz dobre kilka lat. 2 lata temu dostalem telefon z mozliwoscia zmiany dekodera, zgodzilem sie. Musialem podpisac umowe na 2 lata. 3 miesiace temu umowa mi skonczyla, nie podpisywalem przez ten czas zadnej umowy przedluzajacej ani niczego innego. Chcialbym teraz rozwiazac tę umowe. Piszac do nich na maila dostaje takie odpowiedzi ze po prostu nie rozumiem o co im biega. Cytuje kilka ich mailow.

 

"Szanowny Panie,

 

Informujemy, że Umowa dotycząca dekodera F300 o numerze karty XXX umożliwia korzystanie z Pakietu Familijnego do dnia

21 czerwca 2013 r.

 

Rozwiązanie Umowy, podpisane przez Klienta i zawierające dane umożliwiające jego identyfikację należy wysłać listem poleconym, na adres:

Cyfrowy Polsat S.A.

ul. Łubinowa 4 A

03-878 Warszawa

Jednocześnie wyjaśniamy, że Umowa zostanie rozwiązana zgodnie z jej warunkami po zarejestrowaniu korespondencji w bazie Cyfrowego Polsatu.

 

Przypominamy również, że obowiązuje trzymiesięczny okres wypowiedzenia skuteczny na koniec okresu rozliczeniowego."

 

To pisze do nich cos takiego :

 

"Witam.

 

Czy będę musiał zapłacić jakąś kare za rozwiązanie umowy ?

Wnioskując z tej odpowiedzi wychodzi na to ze umowa automatycznie przedłużyła mi się o rok, czy coś źle zrozumiałem ?

Czy jest jakiś wzór umowy na rozwiązanie usługi ?

 

Pozdrawiam."

 

Odpowiedz na to :

 

"Szanowny Panie,

 

Informujemy, że rozwiązanie Umowy, podpisane przez Klienta i zawierające dane umożliwiające jego identyfikację oraz przyczynę rozwiązania, należy wysłać listem poleconym, na adres:

Cyfrowy Polsat S.A.

ul. Łubinowa 4 A

03-878 Warszawa

Jednocześnie wyjaśniamy, że Umowa zostanie rozwiązana zgodnie z jej warunkami po zarejestrowaniu korespondencji w bazie Cyfrowego Polsatu

 

Zwracamy uwagę, że w razie rozwiązania Umowy przed upływem Okresu Podstawowego Abonent będzie zobowiązany do zapłaty kary umownej w wysokości nieprzekraczającej wartości przyznanej ulgi, pomniejszonej o proporcjonalną wartość za okres od dnia zawarcia Umowy do dnia jej rozwiązania."

 

Co mam rozumiec przez to co jest napisane wytluszczonym drukiem ? Wychodzi tak ze oni sobie sami od tak przedluzyli moja umowe o rok ? Jest to tak zawile napisane ze nie mam pojecia co oni chceli mi przekazac. Licze ze ktos mi wyjasni jak chlopu na miedzy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi tak ze oni sobie sami od tak przedluzyli moja umowe o rok ?

Tak, bo podpisując umowę z Cyfrowym Polsatem zgodziłeś się na coś takiego. Umowa nie przedłużyłaby się, gdybyś ją wypowiedział (należy zachować trzy miesięczny okres wypowiedzenia), ale tego nie zrobiłeś. :)

Z tego co napisałeś i zacytowałeś Twoja umowa obowiązuje do czerwca 2013 roku i jeżeli tym razem również jej nie wypowiesz (trzy miesięczny okres wypowiedzenia) to przedłuży się ona na kolejny rok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 osoby dwa inne poglady. Czyli jak teraz wysle im te 3 mies. wypowiedzenie bule kare w wysokosci oplat miesiecznych do czerwa '13r + pewnie cos jeszcze, czy moge wyslac te wypowiedzenie 3 miesieczne i mam z glowy, jedynie co musze to przez te 3 miesiace placic ? Mietus napisal ze mam umowe niekoreslona a natomiast wiking ze do 2013 r. Mam teraz umowe w rece i jest napisane tak : podpisanie 17 czerwiec 2010r, okres podstawowy 24 miesiace, ulga przyznana w okresie podstawowym 287 zł, okres wypowiedzenia umowy 3 miesiace.

 

Powoli sie w tym gubie a chce to zalatwic poniewaz mam lepsza okazje od sieci telewizji i internetu z mojego miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak teraz wysle im te 3 mies. wypowiedzenie bule kare w wysokosci oplat miesiecznych do czerwa '13r + pewnie cos jeszcze

Jeżeli wyślesz teraz wypowiedzenie i napiszesz, że chcesz, aby umowa została rozwiązana wraz z końcem okresu dodatkowego (12 miesięcy) to nie zapłacisz żadnej kary. Jeżeli natomiast będzie chciał zerwać umowę to oczywiście zapłacisz karę, ale nie będzie to jakaś wysoka kara, bo będzie to kara za okres dodatkowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozumiem. Jesli chce rozwiazac umowe w czerwcu '13r pisze te rozwiazanie 3 miesieczne i wstawiam date czerwca 13r ale wtedy musze do tego czerwca placic abonament a tego nie chce. Jesli chcialbym rozwiazac umowe wciagu 3 miesiecy czyli do grudnia tez musze placic abonament przez te 3 miesiace + ta kara. Teraz tylko pytanie co to ten okres dodatkowy ? ten czas do czerwca czy cos innego ? Da sie to jakos policzyc czy cos takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien swoich obliczeń i reszty, którą obecnie piszę, ale jeżeli zdecydujesz się teraz zerwać umowę:

-okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące czyli umowa zostałaby rozwiązana 21 grudnia 2012 roku,

-w związku z tym, że umowa została zerwana 6 miesięcy przed końcem okresu dodatkowego, a posiadasz pakiet Familijny to kara wyniosłaby 12 albo 18 zł. :)

Musiałby to ktoś zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam jeszcze stary pakiet familijny bez HD ktory ciagne juz od starego dekodera Sagem. Kara wychodzi na to ze wielka nie jest, ah ten cyfrowy polsacik :) Jeszcze zapytam ich w mailu ile wedlug nich wyniesie okres dodatkowy. Oczywiscie tez przez te 3 miesiace od wrzesnia do grudnia musze placic abonament ? Bo jakby nie to bym te rezygnacje im wyslal i bralbym usluge z sieci tv z miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idac takim tokiem myslenia to moge i ukrasc batona w sklepie ale wtedy pojde siedziec :) Ogolnie to umowe to juz bym z checia skonczyl w lipcu tamtego roku kiedy ten pakiet od sieci miastowej doszedl, ale sie musialem powstrzymac do tego roku. Teraz kiedy juz myslalem ze wezme ten pakiet nagle okazuje sie ze kochany CP sobie sam umowe przedluza, POLSKA.

 

By the way

 

Jak oblicza sie ten okres dodatkowy? Czym jest ten okres dodatkowy ? No nic moge powiedziec tyle ze na tym forum lepszy support niz na tym ich mailu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabat który otrzymałeś dotyczył okresu 24 miesięcznego i został "skonsumowany". Możesz spokojnie wysłać pismo o przekształcenie obecnej terminowej umowy na umowę bezterminową i równocześnie wypowiedzenie tej umowy (wszystko to w jednym piśmie i oczywiście z potwierdzeniem odbioru). Przed zarejestrowaniem Twojej rezygnacji w systemie, czyli w ciągu maksymalnie 5 - 7 dni, zadzwoni do Ciebie gostek z Polsatu w celu potwierdzenie rejestracji wypowiedzenia i oczywiście z atrakcyjną ofertą ( z atrakcyjnością może być różnie). Jeśli podtrzymasz rezygnację będzie to trwało 1 miesiąc od najbliższego okresu rozliczeniowego - przekształcenie i 3 kolejne miesiące wypowiedzenie. Niestety jest kruczek w tym wszystkim. Abonament na umowie bezterminowej jest wyższy o czym zostaniesz poinformowany przez konsultanta zdaje się że o 14 złociszy na miesiąc.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Moja sytuacja jest podobna, i już się zgubiłem:)

Umowa podpisana 14.11.2009r. Okres podstawowy 13, ulga przyznana w okresie podstawowym 400 zł.

Myślałem, że umowa już dawno się przekształciła na czas nieokreślony,

Przygotowałem pismo, że wypowiadam z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia,

Już miałem słać ale jeszcze zadzwoniłem do CP, bo zaintrygował mnie zapis w regulaminie umowy, że po upływie okresu podstawowego umowa przedłużana jest na kolejne 12 miesięcy dodatkowe.

No i Pani oświadczyła, że faktycznie umowa ulega przedłużeniu po każdych 12 miesiącach na kolejne, i tak w kółko.

Zatem moja umowa jest ważna do 14.12.2012r. :((

Czyli na 3 miesięczny okres wypowiedzenia już się nie załapię.

Kobita z CP powiedziała, że mogę wypowiedzieć teraz ale zapłacę karę umowną, i że w piśmie mam zaznaczyć, że wypowiadam z uwzględnieniem 3 miesięcznego okresu i jednocześnie Proszę o nieprzedłużanie umowy na kolejne 12 miesięcy????

Tym samym zapłacę jakąś karę pomniejszoną o wartość udzielonej ulgi czy cuś???

Panowie Pomocy!Ja chcę tylko wypowiedzieć umowę!!

Czy ktoś obeznany w temacie wyjaśni o co kaman?

Jak mam napisać te pisemko - posiadam wzory ale dla umowy na czas nieokreślony.

Z Góry Podziękował!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dziś wypowiesz im umowę. Dziś jest 14 to wszystko będzie ok. trzy miesiąca od dziś czyli paź, lis , gru. Musisz tylko wysłać fax do 24.00 . Jak wyślesz jutro to [beep]*. Będziesz miał umowę na kolejny rok za który zapłacisz karę. Maila bym nie wysyłał bo na to nie ma potwierdzenia i kasują. Już tak miałem. Wysłałem maila z niewygodnym tematem i .. pustka. Sprawdź tylko, że czy ten 14. grudnia to pewniak, najlepiej we własnej umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...