Skocz do zawartości

Rezygnacja z Polsat Box


jupi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój termin umowy kończy się 2 kwietnia 2009 , kiedy muszę wysłać wypowiedzenie żeby zaczęło obowiązywać? tzn. chodzi mi o to czy termin 3 miesięcy liczy się od 2 kwietnia bo do tego dnia trwa umowa czy można wysłać wcześniej np. w styczniu a od kwietnia goodbye ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 15-03-09 mam podpisane porozumienie na pakiet Relax Mix + HBO. Zamierzam wysłać rezygnację z tego pakietu zostawiając tylko Familijny. Czy mogę skorzystać ze wzoru wypowiedzenia umowy, czy jest jakiś inny wzór wypowiedzenia?

Zrób jak radzi markar po czym podpisz porozumienie na Familijny na czas nieokreślony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij poprostu wypowiedzenie pakietu dodatkowego Relax Mix + HBO z zachowaniem pakietu Familijnego - cały wzór :arrow:https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=34&t=7859&p=182436#p182436.

A przykładowo co masz wpisać:

Informuję, iż nie zamierzam kontynuować umowy w zakresie obowiązku zachowania aktywnego Pakietu _____________________ po zakończeniu Okresu Podstawowego tj. z dniem __________.

Umowa zawarta była w dniu __________

1. Relax Mix + HBO

2. 15-03-09

3. Data kiedy CP zarejestrował porozumienie w swoim systemie, prawdopodobnie 15-03-08.,

resztę pól wypełniasz swoimi danymi podanymi w umowie.

 

U mnie co dziwne jest 1-miesięczny okres wypowiedzenia.

Zależy na którą umowę patrzysz. W tej, której podpisywałeś na początku (zapewne na sam pakiet Familijny), gdy kupywałeś CP może być 1 miesięczny okres wypowiedzenia, ale w porozumieniu na pakiet Relax Mix + HBO może być 3 miesięczny i ten okres wypowiedzenia będzie cię obowiązywał - nawet dla pakietu Familijnego, jeżeli chciałbyś wypowiedzieć całą umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krisss za dokładne wytłumaczenie. Na Porozumieniu mam takie coś: "Do końca jedenastego okresu rozliczeniowego od dnia wejścia w życie Porozumienia Klientowi przysługuje prawo do złożenia oświadczenia, iż nie zamierza kontynuować Porozumienia po upływie Okresu Podstawowego". Czyli mam jeszcze trochę czasu na wysłanie wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. oznacza to tyle, że jeśli będziesz z porozumienia rezygnować Twoja rezygnacja musi w polsacie znaleźć się przed 1 dniem ostatniego okresu rozliczeniowego. Wtedy od 1 dnia ostatniego okresu rozliczeniowego zostaje Ci 1 miesiąc oglądania (1 wypowiedzenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wątek się rozwija, a wątpliwości mnóstwo. Ja wypowiedziałem umowę na wszelki wypadek z czteromiesięcznym wyprzedzeniem. Oczywiście pisemnie, poleconym, za potwierdzeniem odbioru. Ostatni miesiąc minął, a sygnał nie zniknął. Potem w ciągu 2 tygodni dostałem 2 SMS-y przypominające o konieczności uiszczenia ;). I wreszcie po tych 2 tygodniach dekoder został zablokowany razem z kanałami FTA. I w zasadzie możnaby dzwonić, pisać z prośbą o przywrócenie FTA, ale po co, skoro rezygnuje się z PC...

To właściwie oznacza jedno: 2 miliony abonentów = bałagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krisss za dokładne wytłumaczenie. Na Porozumieniu mam takie coś: "Do końca jedenastego okresu rozliczeniowego od dnia wejścia w życie Porozumienia Klientowi przysługuje prawo do złożenia oświadczenia, iż nie zamierza kontynuować Porozumienia po upływie Okresu Podstawowego". Czyli mam jeszcze trochę czasu na wysłanie wypowiedzenia.

Z tego wynika, że masz 1 miesięczny okres wypowiedzenia pakietu Relax Mix + HBO, więc wypowiedzenie możesz wysłać pod koniec stycznia lub na początku lutego - tak żeby wypowiedzenie dotarło do CP przed 15-02-2009 (najlepiej wysłać je listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, żeby CP nie próbował wmawiać ci, że wypowiedzenie do nich nie dotarło lub żeby ewentualnie mieć o co posądzić Pocztę Polską, jeżeli to oni by jednak zawinili :curious:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdzecznie - to "mój pierwszy raz" na tym forum więc proszę o wyrozumiałość :)

 

Mam jedną niewielką wątpliwość co do daty, z którą powinienem rozwiązać umowę. Mianowicie:

 

- umowa została zawarta w dniu 2007.08.17r.

- umowa została zawarta na 17 miesięcy,

- wg mnie ostatni dzień obowiązywania umowy to 2009.01.16

- wiem, że przegapiłem mozliwość wysłania oświadczenia, iż nie zamierzam kontynuować umowy,

- obowiązuje mnie trzy miesięczny okres wypowiedzenia,

 

I teraz, wysyłając w najbliższych dniach wypowiedzenie umowy, powinienem napisać, iż wypowiadam ją z dniem 2009.01.16 (czyli z ostatnim dniem obowiązywania umowy) czy z dniem 2009.01.17 (jako pierwszym dniem kiedy umowa zostaje przekształcona na umowę na czas nieokreślony).

 

Rozumiem, że jest to kwestia jednego dnia, ale chciałbym rozwiązać umowę z CP bez niespodzianek (o ile to w ogóle mozliwe :) )

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrew01

umowa 17m i 3m wypowiedzenia. Oznacza to tyle, że jeśli wyślesz rezygnację do 16 stycznia (lub zrobiłes to do 16 grudnia), to od tego momentu płacisz i oglądasz jeszcze przez 3 miesiące. Twoja umowa faktycznie kończy się 16 dnia danego miesiąca, którego kończy się trzeci miesiąc wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy miesięczny okres wypowiedzenia jest dla mnie jasny, miałem tylko wątpliwość co do dnia z którym powinienem rozwiązać umowę. Czyli reasumując i biorąc pod uwagę mój konkretny przypadek to wysyłam (np. teraz aby doszło do CP przed 2009.01.16) wypowiedzenie umowy z dniem 2009.01.17 i od tego momentu liczą się trzy miesiące, które jeszcze muszę opłacać. Tak więc, ostatni abonament muszę zapłacić przed 2009.03.17 a sygnał zostanie mi wyłączony w dniu 2009.04.16. Mam nadzieję, że nie pokręciłem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

 

Mam do Was pytanko. Mam (chyba) umowę na czas nieokreślony. Niedawno się na nich mocno wkurzyłem i postanowiłem pożegnać CP. Chcę wziąć Cyfrę+. Gdy teraz wyślę im rozwiązanie umowy to dopiero umowa skończyłaby się w marcu, a do 23 grudnia jest ta promocja w Cyfrze. I związku z tym, że miałbym cyfrę nie potrzebowałbym już CP. I tak sobie pomyślałem, że przejdę z pakietu familijnego na pakiet mini i będę płacił jedynie 9,90 a nie 37 zł. Czy da to radę? I ile by to trwało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby przejsc z familijnego na mini masz 2 opcje:

 

Wysyłasz rezygnaćcję poleconym do CP, w której zawierasz, że po zakonczeniu wypowiedzenia chcesz kontynuować ale z pakietem mini. Wysyłają wtedy porozumienie na pakiet mini, które podpisujesz i odsyłasz do nich. Trwa to długo, a czasami po prostu nie doczekujesz takiego porozumienia od nich

 

2 opcja jest taka, że wypowiadasz umowę, placisz jezscze te 3 miesiące, po czym podpisujesz nową umowę na pakiet mini z nowym minidekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezrozumieliście mnie :(

 

Jutro jadę podpisać umowę na Cyfrę+, a we wtorek chcę wysłać wypowiedzenie do CP.

 

Chodzi mi o to, że po jakie licho mam płacić jeszcze przez te 3 miesiące wypowiedzenia 37,90 za pakiet familijny, skoro to wszystko mam na Cyfrze, a rachunek będzie wynosił prawie 70 zł. Chcę zrobić, aby na czas tego wypowiedzenia (czyli przez 3 miesiące) zmienić opcję z pakietu familijnego na mini i płacić nie 37,90, a 9,90, ale z tego co widzę to trzeba byłoby podpisać aneks i pewnie długo by to trwało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...