Skocz do zawartości

Jakość sygnału do Twinhama


Mietman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od dwóch dni jestem posiadaczem karty Twinham 1027. Kupiłem ją z zamiarem oglądania cyfry+ na komputerze (z użyciem czytnika kart PHOENIX)

Na razie próbuję złapać jakikolwiek sygnał.

Podłączyłem tuner bezpośrednio do anteny. Jest to standardowa antena od cyfry plus ustawiona na Hotbirda.

Philips 6010 podłączony do niej odbiera sygnał z Hotbirda z mocą 65 i jakością 38, ale Twinham, z tego co pokazuje program TwinhamDTV z mocą 80%, jakością 0-4%. Nie muszę chyba dodawać, że skanowanie jakimkolwiek programem (MyTheatre, DVBDream) kończy się zawsze fiaskiem (nie znajduje ani jednego programu)

Czy oznacza to, że muszę pokręcić anteną i znaleźć mocniejszy sygnał? Dlaczego Twinham widzi słabszy sygnał niż Philips?

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twinhan 1027 ma głowice małego typu (porównaj z normalną: Twinhan 1027 Skystar) w efekcie ma mniejszą czułość od standardowej, co odbija się na jakości sygnału. Z kolei 38% jakości na philipsie to bardzo mało. Spróbuj lepiej ustawić antenę (tak aby na philipsie było conajmniej 70,80%), jeśli nie uda Ci się uzyskać lepszej jakości, będziesz musiał zainwestować w większą antenę (lecz najpierw sprawdź obecną instalację, tj. kabel, konwerter, złącza itp.)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz nic nie wiem...

Podłączyłem tuner do anteny od internetu satelitarnego ustawionej na Astrę (internet działa b. dobrze) a sygnał jest jeszcze gorszy, ok 18% mocy i 0% jakości. Konwerter przy tej antenie jest 0.3 dB, antena jest po byku:

 

taleze.jpg

 

konwinternet.jpg

 

internet.jpg

 

Jeśli to nie kwestia tależa, to o co może chodzić? CZy konwerter musi być conajwyżej 0,2 dB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Problem rzeczywiście leżał w sterownikach albo oprogramowaniu. Ściągnąłem aktualna wersję programu Twinhan Digital TV, instalator zainstalował też sterowniki. Teraz sygnał jest na poziomie 70-85% i wszystko działa bez problemu.

 

Przy starych sterownikach i oprogramowaniu nawet przy odłączonej antenie program pokazywał sygnał 18%. Teraz pokazuje 0%, czyli dobrze. Dziwne, że producent albo importer nie dbają o dostarczenie w pudełku działającej wersji softu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak sprawują się sterowniki (oprogramowanie) może zależeć od zainstalowanego systemu (XP czy 9x), innych programów, bibliotek, itp. Coś ze sobą może się "gryźć".

Ze swoją SkyStar2 też czasami mam przejścia, posypią się sterowniki i skutkuje to brakiem video i audio, a czasem sygnału. Tak w ogóle to "format C:" muszę na dniach zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...