Skocz do zawartości

Podłączenie Polsatu (sagem 4275) do projektora, plazmy, LCD


Jarek23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To mój pierwszy post tutaj więc po pierwsze chciałem się przywitać :)

 

Przeszukałem dostępne archiwum jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Posiadam Polsat Cyfrowy z dekoderem Sagem 3275, teraz będę kupował projektor i chciałbym go do niego podłączyć. Problem w tym że nie wiem jakich kabli użyć by obraz był najlepszy. Projektor to BenQ W500 i posiada następujące wejścia:

S-Video: Mini DIN 4 pin x 1

Composite-Video: RCA jack x 1

RCA jack x 3

BNC (x5) x 1

HDMI (with HDCP) x1

 

Pełna specyfikacja:

http://www.benq.pl/products/Projector/?product=845&page=specifications

 

Zdjęcie gniazd:

ftp://217.21.255.101/product_photos/projector/w500/prj_w500_backside.jpg

 

Natomiast w dekoderze sagem mam tylko wyjście SCART (Euro). W opcjach dekodera mogę ustawić rodzaj sygnału na tym gnieździe (PAL lub RGB). Czy mogę zatem ustawić na tym gnieździe opcję RGB i podpiąć do projektora (gniazda COMP. 1 lub COMP. 2) poniższym kablem ?

 

Kabel:

http://www.nikomp.com.pl/opisy/AMA00/AMHM100G.htm

 

Zadziała to czy nie i czy będzie dobra jakość obrazu przy kablu 10m ?

Ewentualnie jak inaczej wykonać podłaczenie by jakość obrazu była jak najlepsza ?

 

Przepraszam za być może laickie pytanie, ale ostatnio jak się iinteresowałem sprzętem RTV to standardem było wyjście SCART (Euro) :)

 

pzd

Jarek[/url]

Edycja:bogdan425 - chyba chodzi o dekoder Sagem 4275 - poprawiłem temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chodzi o 4275 (zmyliła mnie instrukcja). Jeżeli zaś chodzi o samo połączenie to czy testowałeś to może ? Bo z połowicznych informacji znalezionych w necie wynika że raczej nie zadziała, choć nie spotkałem się z nikim kto to sprawdził na tym dekoderze w praktyce :(

 

Zaczynam rozważać rezygnację z Polsatu na rzecz n-ki...

 

Edycja Burli: Wycięte zbędne cytowanie. Zalecam lekturę Regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego nie sprawdziłem i już nie sprawdzę. Aktualnie mam n-kę. Powiedziałem sobie "teraz albo nigdy" i zdecydowałem się na nią. Jestem zadowolony. Mam filmy i sport. Uzupełniłem to, Pakietem Mini z CP. To mi wystarczy do Euro 2008, a potem się zobaczy. Ponadto interesuje mnie już, tylko całkiem nowy dekoder ze stajni CP, o którym tylko się mówi i czyta - a szkoda. Trochę nie na temat - więc kończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...