Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W meczu przy R22 jeśli uda im się awansować i w ostateczności zagrać na własnym stadionie czego na dzien dzisiejszy nie można wykluczyć to o trzecie miejsce w grupie oprócz City i Zenit z resztą może u siebie nawiązac walke i wcale nie musi przegrac co choćby pokazała Legia nie przegrywając u siebie z dużo mocniejszym kadrowo Spartakiem. Gdyby ten mecz odbył się w fazie grupowej to Legia miałaby już punkt :jupi: a przy troche większym szczęsciu w tym meczu nawet 3. Przed tym meczem trener Spartaka Karpin zapowiadał ze wprzyjechali tu po zwycięstwo, wystawiają możliwie najmocniejszy na ten moment skład i jedyna rzecz w tym meczu co ich interesuje to wygrana w Warszawie i tak wygrali że to raczej Legia była bliższa wygranej choćby dlatego że to ona dwukrotnie prowadziła.

 

A co do losowania przeciwników z dwóch pierwszych koszyków a zwłaszcza z pierwszego gdzie nie ma co liczyć na ugranie choćby punktu trafienie jakiejś bardzo topowej marki to jeszcze większe pieniądze za prawa transmisyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy sie tu kłocicie o to czy awans Wisły do LM czy do LE lepszy ?? Mnie to ani ziembi ani grzeje . Uwazam ze mysl szkoleniowa Polska poniosła kleske

 

Jeśli Cię ani nie ziębi ( ziębi raczej pisze się przez "ę" a nie ziembi ;) ani nie grzeje to po co zabierasz głos :D Już samo stawianie pytania jest śmieszne czy lepszy jest awans do Ligi Europy czy do Ligi Mistrzów bo słuszna jest tylko jedna odpowiedż, oczywiści awans do Ligi Mistrzów na co mistrz Polski czeka od kilkunastu lat.

 

Czy Wisła gra lepiej od Legii ? Na pewno grała lepiej w trakcie ostatniego sezonu w lidze i zasłużenie wygrała lige a co do eliminacji to oprócz APOELu jednak to Legia ma trudniejszych rywali.

 

Ja juz pasuje w tej dyskusji bo po prostu już mi sie nie chce :brawo: Chciałbym aby mistrz Polski w końcu po tylu latach awansował do Ligi Mistrzów choć w lidze oczywiście za każdym razem życze i będę życzył Wiśle straty punktów 8). Wisła jest w tym roku bardzo blisko wejscia do LM, bliżej w ostatnich latach była chyba tylko w dwumeczu z Panathinaikosem gdzie odpadła po dogrywce . Jeśli w tym roku mistrz Polski nie awansuje choć jest blisko to za rok awansuje Kolejorz :D czyli drużyna która w ostatnich latach spisywała sie najlepiej w pucharach, 1/16 LE i wcześniej 1/16 Pucharu UEFA. Innej opcji nie ma. Hej Kolejorz :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeszcze jedn wpis :D

 

To co napisałes to na dwoje babka wróżyła ;)

 

Choćby Debreczyn czy Zilina po awansie do Ligi Mistrzów nie obroniły mistrzostwa kraju a z winy działaczy Petrzalka nawet spdła z ligi a Unirea przestała istnieć :D Cluj też nie utrzymał swojej pozycji w lidze , odejście Meliksona to też kwestia czasu choć akurat tu i odejscie Rudneva też kwetsia czasu ;)

 

Mi z punktu widzenia kibica Lecha nawet pasuje wejście do fazy grupowej jednego z głównych konkurentów do mistrzostwa bo nie jest łatwo pogodzić gre na dwóch frontach puchary i liga co choćby pokazał Lech rok temu na jesieni. Wisła też za dobrze nie weszła w ten sezon a nie ma takich pieniędzy których działacze nie potrafiliby roztwonić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zienit Sankt Petersburg, AFC Ajax ,TSV Bayer 04 Leverkusen, Olympiakós SFP (Pireus), Fenerbahçe SK, Manchester City FC, LOSC Lille Métropole, FC Basel 1893. Z tej osemki City i Zenit za poza zasiegiem Wisly, Bayer i Lille praktycznie tez. Z reszta szanse Wisla ma bardzo male.

 

Z Zenitem jak i Manchesterem City rzeczywiście rywalizacji by wygrać się nie dało. Dorzuciłbym do tego Ajax. Lecz reszta przy szczęściu jest do pokonania. Najlepiej trafić byłoby na Basel. Choć najpierw niech Wisła poradzi sobie z Apoelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie pamiętasz co robił słabo grający z Interem Baku nasz Lech Poznań z takimi potęgami jak Manchester City, czy też Juventus Turyn. Jak dla mnie Olympiakos i Fenerbahce grają na podobnym poziomie co te dwa kluby, lub gorzej. Oczywiście możesz powiedzieć, że w wygranym 3:1 meczu Kolejorza z City angielski klub grał rezerwami, lecz takie rezerwy myślę, że poradziłyby sobie z wymienionymi przez Ciebie drużynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lech zarobił 3 mln Euro.

 

A Wisła za sam awans to IV rundy el.LM zarobiła 2.1 mln €. Dolicz do tego kase od Polsatu za transmisje, kasy z biletów za 2 poprzednie rundy. Wisła już teraz przebiła Lecha, a nawet nie zaczął się wrzesień. :lol2:

Jeżeli Wisła awansuje do LM to moim marzeniem jest jak najtrudniejsza grupa i potęgami europejskiej piłki. Barcelona/Real, Arsenal/Chelsea/Inter/ Ajax/Manchester United/Arsenal/ Lille/ Porto/ ... Będzie to cięzka grupa jednak finansowo wyjdą na tym kapitalnie. Nie oszukujmy się. Nawet jak Wisła trafi na Fenerbache/ Basel lub podobne drużyny ... to nie ma szans na awans dalej. Lepiej więc przegrać z gigantami, ale zarobić na tym solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety złe informacje docierają do nas z Cypru. Maor Melikson moze nie wystąpić w dzisiejszym meczu z APOEL-em Nikozja. Reprezentant Izraela nabawił się kontuzji na jednym z ostatnich treningów, piłkarz ma wielkiego krwiaka w udzie, decyzja czy Maor wystąpi w tym meczu ma zapaść na kilka godzin przed spotkaniem. Mniejmy nadzieję ze Izraelczy zagra od pierwszej minuty gdzyż jest ważną postacią w układance Roberta Masskanta, przez wielu kibiców Melikson jest uznawany za największą gwiazdę w Wiśle Kraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem dzisiejszy serwis sportowy (na Polsacie Sport News) i Mateusz Borek w rozmowie telefonicznej też wypowiadał się, że Melkson może nie zagrać w tym meczu, wyszedł wczoraj na trening i po kilku minutach musiał opuścić boisko bo nie dał rady trenować. Mimo wszystko to wydaje mi się, że Wisła bez niego i tak jest wstanie sobie poradzić z Cypryjczykami, w pierwszym spotkaniu zawodnik z Izraela nie pokazał nic szczególnego przecież.

 

Co do samego spotkania i czekania 15 lat na to, żeby Polski klub zagrał wreszcie w LM, to wydaje mi się, że jednak większe szanse ma APOEL Nikozja, i nie chodzi tam o jakąś pogodę, że będzie gorąco, bo warunki będą jednakowe dla obu klubów, a więcej szan daje Cypryjczykom, którzy w pierwszym meczu w Krakowie byli po prostu lepsi, ale w piłce tak bywa szczególnie w Pucharach gdzie gra i styl schodzą na dalszy plan a liczy się tylko wynik.

Mój typ na ten mecz 3:1 dla APOEL, ale nie dlatego, ze jestem złośliwy czy coś, bo każdy by w końcu chciał aby Polski klub zagrał w LM - z jakim skutkiem to już chyba się nie liczy, no i to , że Wisła może nie grać w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od sezonu 1997/98 w Lidze Mistrzów nie grały drużyny tylko z następujących krajów: Malty, Islandii, Irlandii, Irlandii Północnej, Walii, Estonii, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Bośnii i Hercegowiny, Czarnogóry, Albanii, Macedonii, Luksemburga, Liechtensteinu, San Marino, Wysp Owczych, Kazachstanu, Armenii, Azerbejdżanu i Andory. No i z Polski.

 

Zacne grono....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to za mistrz Poski, jak w wyjsciowej jedenastce 2 góra 3 polakow??

 

 

W wyjściowej 11-stce mistrza Cypru wyjdzie jeszcze mniej Cypryjczyków , być może jeden.

 

Inter jak wygrywał z Bayernem finał Ligi Mistrzów 2-0 to w Interze nie wybiegł ŻADEN Włoch i jakoś nikt tam nie narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...