Skocz do zawartości

Polskie kluby w europejskich pucharach


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znane są już terminy meczów Wisły z Liteksem. Pierwszy mecz w najbliższy wtorek w Łoweczu( nie w Łowiczu jak mówi Patryk Małecki) o godzinie 20:30. Rewanżowe spotkanie osiem dni później o tej samej porze przy Reymonta. Ciekawe czy polsat zdecyduje się na transmisje tych pojedynków w kanale otwartym. Od siebie dodam jeszcze, że będzie to kluczowy dwumecz dla Wisły. Jeśli awansują będą mieli zapewnioną fazę grupową Ligi Europejskiej. Natomiast w przypadku porażki będą musieli zagrać z prawdopodobnie trudniejszym przeciwnikiem o awans do grupy LE. Mam jeszcze pewną ciekawostkę. Od kiedy wprowadzono fazę grupową pucharu uefa( później LE) nasze drużyny grają w tych rozgrywkach co dwa lata. W tym roku wypada więc, że żaden zespół nie przejdzie eliminacji. Jednak liczę, że ta reguła zostanie złamana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz Liteks-Wisła rozpocznie się o godzinie 19:30. Wczoraj portal sports.pl podał błędną informację. Dzisiaj zobaczymy co ugra Śląsk. Ja obstawiam wynik 1:1 i awans drużyny Oresta Lenczyka. Swojego rywala w trzeciej rundzie pozna wieczorem Legia oraz ewentualnie Śląsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłkarze Liteksu nie wypowiadają się o Wiśle z respektem. Więc mogą Wisłę zlekceważyć ,pamiętamy co się stało gdy Wisła zlekceważyła levadie . Więc to może być szansa Wisły.

 

Nie powiedziałbym. Liteks raczej się cieszy że wylosowali jednego z prostszych rywali, ale Wisła nadal jest faworytem. Piłkarze na pewno czują respekt, pierwszy przykład to zwycięstwo Wisły w sparingu. Ty piszesz, że pamiętamy co się stało gdy Wisła zlekceważyła Levadię... Ale tego tak nie można porównywać, gdyż to Wisła jest faworytem, a nie Liteks. Gdyby Liteks był wyraźnym faworytem(jak Wisła w meczu z Levadią) to wtedy można byłoby mówić, ze nas zlekceważy. A do dzisiejszego meczu naprawdę nie mogę się doczekać.

 

Kbosk93: pierwszy mecz o 19:30 czy obydwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dundee nic wielkiego na Oporowskiej nie pokazało zeby wrożyc im że to jakas wielka druzyna nawet u siebie a do tego Sląsk potrafii grac mądrze z kontry oby dzis to udowodnił.

 

 

Maciopl,

 

Oba mecze są o godzinie 20.30 czasu miejscowego. Godzina 20.30 w Łoweczu to 19.30 w Polsce.

 

Co do lekcewazenia to nikt nikogo nie zlekcewazy jak Wisła Levadii. Bułgarzy oczywiscie mogą sie cieszyc bo mogli trafic gorzej np. na FC Kopenhage ale to Wisła jest druzyną rozstawioną w tej parze a nie Litex i ona chocby po rozstawieniu jest faworytem/silniejsza. Mam nadzieje ze Mistrz Polski odprawi Bułgarów a ci po meczu rewanzowym jak beda wraca do siebie to przy okazji zabiora swoje kobiety z polskich autostrad :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako kibic Lecha, bardzo żałuje, że nie mogę oglądać swojego klubu w europejskich pucharach :(, trochę mnie dziw też regulamin Lech był finalistą PP a mimo to w europie nie zagrał, no cóż...

Kibicowałem Jagiellonii w meczu z Irtyszem ale wiadomo jak się skończyła ta rywalizacja. Teraz kibicuję Śląskowi i trzymam za nich kciuki w meczu z Dundee, myślę, ze Orest Lenczyk jest bardzo dobrym trenerem i świetnie przygotował zespól do rewanżowego spotkania. Co do Wisły, wszyscy myślą, ze ma szansę na grę w LM, ja bym tak daleko nie myślał, ta droga jest naprawdę daleka, Wystarczy popatrzeć na kogo może trafić w czwartej rundzie, pod warunkiem wyeliminowania Liteksu, strach się bać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako kibic Lecha, bardzo żałuje, że nie mogę oglądać swojego klubu w europejskich pucharach

 

Piłkarzyki w ubiegłym sezonie dali [beep] ale nie ma co sie martwic , na tym gra sie nie konczy. Mają szanse i muszą nadrobic to za rok co teraz nie zrobią dla Lecha bo piłkarz jeden przyjdzie , drugi pojdzie a i tak w tym wszystkim najwaznniejszy nie jest piłkarz a najwazniejszy jest LECH ;)

 

Wystarczy popatrzeć na kogo Wisła może trafić w czwartej rundzie,

 

Bolec post wyzej ma po czesci racje bo choc Wisła praktycznie nie ma szans na rozstawienie w 4 rundzie to i tak na taki Bayern , Lyon, Arsenal nie mogą trafić bo one dlatego ze nie zdobyły w swoich krajach mistrzostwa ani miejsca dajacego odrazu gre w Lidze Mistrzów jak np. Chelsea i Man City to bedą losowane w eliminacjach z grup "niemistrzoswkich" w odróznieniu od Wisły która w eliminacjach losowana jest z grup "mistrzostwskich" czyli wsrod tych zespołow co zdobyły mistrzostwo w swoim kraju.

 

Zresztą rozpiska przeprowadzona w polowie maja według 90minut.pl całkiem całkiem sie sprawdza:

 

II runda el LM (kreska oddziela druzyny rozstawione od nierozstawionych w losowaniu) i jak widac Wisła mogła trafic na Skonto i trafiła ;)

 

BATE Borysów BLR Q2 23,216

Maccabi Hajfa ISR Q2 21,400

NK Dinamo (Zagrzeb) CRO Q2 20,224

Rosenborg BK NOR Q2 19,375

FK Partizan (Belgrad) SRB Q2 15,850

APÓEL (Nikozja) CYP Q2 13,124

WISŁA KRAKÓW POL Q2 10,183

SK Sturm Graz AUT Q2 8,640

Liteks Łowecz BUL Q2 8,575

ŠK Slovan Bratysława SVK Q2 5,899

FC Viktoria Plzeň CZE Q2 5,170

NK Maribor SVN Q2 4,224

HJK FIN Q2 3,793

Ekranas Poniewieże LTU Q2 3,541

FC Zestafoni GEO Q2 2,891

Malmö FF SWE Q2 2,825

Shamrock Rovers FC IRL Q2 2,741

---------------------------------------------------------------------------------------

Dacia Chişinău MDA Q2 2,549

Pjunik Erewan ARM Q2 2,516

FK Borac (Banja Luka) BIH Q2 2,324

FK Mogren (Budva) MNE Q2 2,275

Skonto Ryga LVA Q2 2,233

Videoton FC Fehérvár HUN Q2 2,200

Bangor City FC WAL Q2 2,058

HB Tórshavn FRO Q2 1,783

Linfield FC NIR Q2 1,699

Toboł Kostanaj KAZ Q2 1,624

Football 1991 Dudelange LUX Q1 1,524

FC Flora Tallin EST Q2 1,508

Breiðablik ISL Q2 1,491

Valletta FC MLT Q1 1,483

Neftçı Baku AZE Q2 1,233

FK Škendija 79 (Tetovo) MKD Q2 1,041

Skënderbeu Korçë ALB Q2 0,774

 

 

 

III runda eliminacji (grupa mistrzowska) rowniez była mozliwosc pary Wisła-Liteks i taka jest ;)

 

Rangers FC SCO Q3 56,028

FC København DEN Q3 51,110

BATE Borysów BLR Q2 23,216

Maccabi Hajfa ISR Q2 21,400

NK Dinamo (Zagrzeb) CRO Q2 20,224

Rosenborg BK NOR Q2 19,375

FK Partizan (Belgrad) SRB Q2 15,850

APÓEL (Nikozja) CYP Q2 13,124

WISŁA KRAKÓW POL Q2 10,183

SK Sturm Graz AUT Q2 8,640

-------------------------------------------------------------------

Liteks Łowecz BUL Q2 8,575

KRC Genk BEL Q3 8,400

ŠK Slovan Bratysława SVK Q2 5,899

FC Viktoria Plzeň CZE Q2 5,170

NK Maribor SVN Q2 4,224

HJK FIN Q2 3,793

Ekranas Poniewieże LTU Q2 3,541

FC Zestafoni GEO Q2 2,891

Malmö FF SWE Q2 2,825

Shamrock Rovers FC IRL Q2 2,741

 

 

 

ostatnia IV runda eliminacji (grupa mistrzowska) po ewentualnym przejsciu Liteksu

 

Rangers FC SCO Q3 56,028

FC København DEN Q3 51,110

BATE Borysów BLR Q2 23,216

Maccabi Hajfa ISR Q2 21,400

NK Dinamo (Zagrzeb) CRO Q2 20,224

--------------------------------------------------------------

Rosenborg BK NOR Q2 19,375

FK Partizan (Belgrad) SRB Q2 15,850

APÓEL (Nikozja) CYP Q2 13,124

WISŁA KRAKÓW POL Q2 10,183

SK Sturm Graz AUT Q2 8,640

 

 

III runda eliminacji - grupa niemistrzowska ktora bedzie grac w tym samym czasie co Wisła z Liteksem (pary oczywiscie juz zostały wylosowane np. Trabzon-Benfika ale wklejam rozpiske, symulacje z polowy maja przy załozeniu ze do nastepnej rundy przechodzi teoretycznie mocniejsza druzyna z wyzszym wspolczynnikiem).

 

SL e Benfica POR Q3 81,319

Dynamo Kijów UKR Q3 60,776

Panathinaïkós AÓ GRE Q3 57,833

FC Twente NED Q3 41,025

Standard Club de Liège BEL Q3 32,400

----------------------------------------------------------------------

Rubin Kazań RUS Q3 31,941

FC Zürich SUI Q3 18,980

Odense Boldklub DEN Q3 18,610

Trabzonspor Kulübü TUR Q3 12,010

FC Vaslui ROU Q3 10,164

 

 

IV runda eliminacji grupy niemistrzowskiej

 

FC Bayern München GER Q4 118,887

Arsenal FC ENG Q4 108,157

Olympique Lyonnais FRA Q4 92,735

SL e Benfica POR Q3 81,319

Villarreal CF ESP Q4 75,465

------------------------------------------------------------

Dynamo Kijów UKR Q3 60,776

Panathinaïkós AÓ GRE Q3 57,833

FC Twente NED Q3 41,025

Standard Club de Liège BEL Q3 32,400

Udinese Calcio ITA Q4 27,110

 

 

Wiec Wisła jako mistrz kraju losowany z grup mistrzowskich te 4 rundy moze przejsc. Na pewno łatwiej niz jakby miała przechodzic eliminacje w 3 i 4 rundzie bedac w grupach niemistrzowskich ;) Tym samym w 4 rundzie tuz przed fazą grupową mogą byc pary Bayern - Udinese a Wisła - Bate Borysów.

 

Faza gupowa to jak wiadomo 32 zespoły. Osiem grup po cztery zespoly z czego az 22 z 32 druzyn ma juz zagwarantowaną odrazu faze grupową czyli kwalifikacje wyłonią brakujace dziesiec druzyn. Bedzie to piec zwyciezców z 4 rundy eliminacji "grupy mistrzowskiej" i piec zwyciezców 4 rundy eliminacji "grupy niemistrzowskiej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jako kibic Lecha, bardzo żałuje, że nie mogę oglądać swojego klubu w europejskich pucharach :(, trochę mnie dziw też regulamin Lech był finalistą PP a mimo to w europie nie zagrał, no cóż...

Regulamin wyraźnie mówi, że tylko zwycięzca Pucharu Polski gra w Lidze Europy.Dlaczego mają być promowani przegrani? Wyjątek stanowi tylko przypadek kiedy zwycięzcą PP jest klub, który ma startować w Lidze Mistrzów(w naszym przypadku tylko Mistrz Polski), wtedy akurat ten przegrany wypełnia lukę w LE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że Śląsk będzie miał ciężko. Zespoły z wysp grają szybką ofensywną piłkę i z reguły tamtejsze drużyny na swoim stadionie strasznie napierają. Myślę, że kluczowe będą pierwsze minuty gdzie Śląsk będzie oblegany.

Zgadzam się.Myślę że Śląskowi będzie grało się ciężko ale powinien awansować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh jeszcze do wczoraj jak sie ukazywały newsy odnosnie meczu na oficjalnej stronie Polsatu Sport to na dole pod artykułem wsrod wymienianych stacji był tez zwykły Polsat. Za to dzis juz nie ma ;)

 

http://www.polsatsport.pl/News,5827/Len ... index.html

 

na dole pod artykułem

 

Transmisja z meczu Dundee United - Śląsk Wrocław o godz. 20.45 w Polsacie Sport, Polsacie Futbol i Polsacie Sport HD; od godz. 19.45 i po meczu - na gorąco Studio LE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz na to czy mecz slaska bedzie na otwartym polsacie znajdziecie na ipla sport live ktora oferuje ten mecz platnie w internecie i zaciera rece ile to kasy zarobi. Sam kupilem za 14,90 miesieczny kod tuz przed 1 meczem wisly ze skonto a pozniej troche zalowalem ze dla dwoch meczy na ale widze ze z polsatem nie ma zartow i jak nie zaplacisz to nic nie zobaczysz. Podlaczylem komp do tv i okazalo sie ze musze wyjac kabel DVI, uruchomic transmisje po wpisaniu kodu i dopiero wtedy wlozyc kabel zeby drm-owane transmisje live obejzec na duzym tv. Jak ktos chce to jeszcze zdazy bo wykupienie kodu trwa chwile i to niezaleznie czy smsem czy przelewem trwa to kilka minut ale czy warto dla jednego meczu wydawac kase ? Ja mam watpliwosci. Obraz bardzo przecietny a kase placic trzeba. Odczucia mam sceptyczne ogladajac przez ipla te mecze. Mimo wszystko nikomu nie polecam placenia za cos co jest w slabej jakosci, ogolnie slabe widowisko i cos co powinno byc na otwartym kanale a nie platnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipla zarobi.. ale chyba tylko na tych, którzy nie wiedzą do czego służą odtwarzacze typu vshare, seeontv czy freedocast na stronach z transmisjami :wink: Tym bardziej, że na ipli jak się zbierze dużo ludzi to też potrafi potężnie przyciąć, co na płatnej platformie jest skandaliczne.

 

Szkoda, bo byłem przekonany, że skoro to Solorzowy Śląsk, to na transmisję można liczyć. Ale widać, że nie.. Oby TVP postarało się w przyszłych latach o jakieś transmisje, bo u nich z dostępnością było najlepiej (pomijając komentarz).

 

No nic, pozostaje oglądać RB Salzburg z Liepajasem, a potem Austrię Wiedeń z Rudarem na ORF 1 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...