Skocz do zawartości

ustawienia anteny


gabriela
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety dodatkowy problem jest taki, że CP daje małe anteny i w Anglii odbiór na tych 60cm jest nieco utrudniony... W tym wypadku (brak doświadczenia w ustawianiu anten i do tego możliwe problemy przy ustawianiu tak małej czaszy) to także polecam usługi profesjonalnego instalatora. Nie powinien to być zbyt wygórowany koszt, a za to będzie pewność, że instalacja wykonana została prawidłowo (o ile trafi się faktycznie na profesjonalistę ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adminie jakosmi sie wydaje ze polsat daje anteny 75 cm, natomiast cyfra+ daje 60 cm - wzgledem tego ze podobno polsat ma slabszy sygnał i musi byc wieksza antena- z mojego doswiadczenia ( kilkadziesiat zestawow cyfry+ do anglii) wynika ze niema tam problemu ustawienia anteny na HB.

ps:gabrielo popros jakiegos kolege ktory ci pomoze - szkoda kasy na montera- to jest juz ostatecznosc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymamy kciuki ;)

 

Przygotuj sobie tuner odpowiednio (ustaw menu tak, aby wyświetlało pasek poziomu sygnału), wszystko popodpinaj i można kręcić. Wskazówka ogólna jest taka, że ponieważ większość będzie mieć anteny kierowane na Astrę 2, to u Ciebie antena będzie skierowana bardziej na zachód. Sama instalacja musi być wykonana tak, aby antena miała przed sobą wolną przestrzeń (bez przeszkód na drodze) i "widok" na południe.

 

Czyli podsumowywując - ogólnie będzie tak jak u innych, tylko ciut w górę i bardziej w prawo (stojąc za anteną).

 

Powinno się udać. Kręć delikatnie i powoli - niewielki ruch i można przegapić - zresztą zobaczysz jak już trafisz - dosłownie muśnięcie może spowodować, że sygnał całkiem zginie. Trzeba anielskiej cierpliwości do tego, ale w końcu jesteś kobietą, to nie będziesz z tym mieć problemu - nie to co my ;) (nawet ja miewałem takie dni przy montażach, że co drugie słowo było na "k****" :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymamy kciuki ;)

 

Przygotuj sobie tuner odpowiednio (ustaw menu tak, aby wyświetlało pasek poziomu sygnału), wszystko popodpinaj i można kręcić. Wskazówka ogólna jest taka, że ponieważ większość będzie mieć anteny kierowane na Astrę 2, to u Ciebie antena będzie skierowana bardziej na zachód. Sama instalacja musi być wykonana tak, aby antena miała przed sobą wolną przestrzeń (bez przeszkód na drodze) i "widok" na południe.

 

Czyli podsumowywując - ogólnie będzie tak jak u innych, tylko ciut w górę i bardziej w prawo (stojąc za anteną).

 

Powinno się udać. Kręć delikatnie i powoli - niewielki ruch i można przegapić - zresztą zobaczysz jak już trafisz - dosłownie muśnięcie może spowodować, że sygnał całkiem zginie. Trzeba anielskiej cierpliwości do tego, ale w końcu jesteś kobietą, to nie będziesz z tym mieć problemu - nie to co my ;) (nawet ja miewałem takie dni przy montażach, że co drugie słowo było na "k****" :P )

 

A najlepiej to ustawić antenę na analogowym tunerze, cyfrowe mają pewną bezwłądność we wskazaniach ( zwłaszcza thompson). A analogowym albo jest albo nie ma obrazu.

 

Co do samego ustawienia anteny to kolega bardzo dokładnie to "wyłuszczył"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witam wszytskich fajowskich ludzi, ktorzy pomogli mi w ustawieniu anteny satelitarnej na HOT BIRD, sprawa byla bardzo latwa.telewizje odbieram juz od dwoch tygodni... :P smieszna sprawa tak w ogole ..problem tkwil jedynie w rozmiarze samego talerza...pierwszy byl malutki...jesli bym zamowila serwis montujacy,bylby niezle zdziwiony delikatnie mowiac, jakby ujrzal ta " klape od smietnika"...totez zakupilam nowy telarz o poprawnych wymiarach -75 cmo średnica- i udalo sie za pierwszym razem..Bingo..ile szczescia ....i wszystko to dzieki wspanialym poradom od Was....DZIEKUJE PIEKNIE... 8):wink: ....I NAJWAZNIEJSZE, ZE PORADZIALAM W TYMSOBIE JA...KOBIETA Z KRWI I KOSCI....POZDRAWIAM WSZYSTKICH....PAPA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

kupilem cyfrowy polsat i nie mam pojecia jak go uruchomic zalozylem antene podlaczylem dekoder i nie dziala mi, cos jest nie tak bo nie wiem naczym polega zakladanie tej anteny na te satelelity jakos trzeba kierowac czy cos, potrzebuje aby mi ktos to doglebnie wytlumaczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...