Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z rozdzieleniem kablówki na 3 urządzenia


Junior
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Mam mały problem z wydałoby się banalnym podziałem Aster'a na 3 odbiorniki : 2x telewizor, 1x Tuner TV w komputerze.

 

Problem polega na tym, iż kiedy mam podpięty kabel to tunera i włącze komputer to na jednym telewizorze (który stoi w sąsiednim pokoju) występują ostre zakłócenia w odbiorze programów.

Co dziwne, na drugim telewizorze (w dalszym pomieszczeniu) tych zakłóceń nie zanotowano.

 

Problem występuje niezależnie od modelu tunera i telewizora stojącego "za ścianą".

 

Czym może to być spowodowane i jak temu zaradzić ??

 

Proszę o pomoc.

 

Gdyby było pomocne mogę rozrysować umiejscowienie odbiorników.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

a jak masz to podpięte?

czy wygląda to tak, że z korytarza biegnie 1 kabel, w domu masz rozgałęźnik na 3 osobne i do każdego masz podpięty kabel 1) tv. 2) tv 3) tuner

czy moze masz taką piramidkę, że masz rozgałęźnik na 2, do jednego leci TV a do drugiego kabel i na końcu tego kabla 2 rozgałęźnik i tam masz na tv i tuner, które mają zakłócenia?

 

Ja mam tą drugą opcję i osobny TV odbiera bez widocznych zakłóceń, a tv za ścianą i tuner w kompie na niektorych kanałach generują pionowy szit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zrób tak:

Do gniazdka wepnij rozgałęźnik podwójny, do jednego wyjścia podłącz kabel od karty tv, do drugiego wyjścia podłącz rozgałęźnik podwójny (lub potrójny) i od niego do 2 telewizorów. Powinno być OK. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kompa uziemionego nie mam. niestety w miejscu gdzie stoi nie ma gniazdka z "bolcem" :/

 

jezeli jest jakas inna metoda na uziemienie to prosze o podanie.

 

 

Dzieki za pomoc.

 

postaram sie sprawdzic wersje z 2-ma rozgaleznikami, oraz z tym filtrem.

 

"I na to rady za bardzo nie ma, poza możliwie jak najdalszym odsunięciem od siebie tv i komputera." - tego przestawic sie bardziej nie da ... to sa dwa osobne pomieszczenia.

 

Dziwi mnie to tylko dlaczego zaklocenia wystepuja na jednym telewizorze a na drugim juz nie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

burli - to nie działa bo te bolce nie będą do niczego podłączone....

 

jezeli jest jakas inna metoda na uziemienie to prosze o podanie.

 

Kupujesz listwę z uziemianiem, rozkręcasz ją, następnie bierzesz jakiś kabel 1-żyłowy podpinasz się pod uziemienie w listwie wyprowadzasz ten kabel na zewnątrz listwy i do grzejnika najlepiej przykręcić. Tylko nie pomyl kabli, 2 razy się zastanów zanim podłączysz do właściwego przewodu (powinien być w paski żółto jakieś z tego co pamiętam)

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...