Skocz do zawartości

Podlaczenie N-boxa do internetu


Waldek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja mieszkam w Niemczech to musi byc chyba niemiecki? Gateway zmienilem na nr ktory jest napisany przy LAN Fritz Box tzn. 192.168.178.1.

Pokazuje ze jest podlaczony LAN polaczeniem ale nie moge polaczyc sie z internetem przez D-link. Komiczne.

Wyjezdzam dzisiaj na urlop i wroce za dwa tygodnie i bede dalej probowal.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że komputer pisze że kabel LAN jest podłączony to znaczy że jest kabel podłączony i tylko tyle (nie oznacza że jest połączenie między d-linkiem i fritzem)

 

Teraz tak jeśli na fritzie pisze 192.168.178.1 teraz postępuj tak:

 

Logujesz się do D-linka, wchodzisz w ustawienia LAN (czyli po na górze pierwsze po lewej, na lewym pasku ostatni na dole) Ustawiasz:

 

Static

IP: 192.168.178.250

Maska: 255.255.255.0

Gatewey: 192.168.178.1

 

Dajesz OK i teraz musisz przestawić adres karty sieciowej (co już podejrzewam robiłeś chcąc się 1 raz podłączyć z d-linkiem) tylko teraz ustaw adres karty tej u siebie w kompie np. na

IP: 192.168.178.10

Maska 255.255.255.0

Brama (Gatewey): 192.168.178.1

 

Zaloguj sie do d-llinka za pomocą adresu: 192.168.178.250

 

Wchodzisz do ustawień bezprzewodowych (czyli na gorze pierwsze po lewej na lewym pasku środkowe) Ustawiasz teraz:

 

Mode: AP Client

Dajesz wtedy SCAN czekasz jak wykryje Twoją siec, zaznaczasz ja i potwierdzasz. Za chwile AP powinien być już podłączony do Fritza.

 

Żeby sprawdzić na komputerze daj start potem uruchom i wpisz cmd potem enter

 

Teraz jak sie otworzy konsole wpisz ping 192.168.178.1. jeśli działa jest ok. Jeśli nie zaloguj się do d-linka i wklej tutaj to co jest w zakładce status/log (czyli na gorze kliknij na status a w lewym panelu na dole na log!!)wtedy sie dowiemy co nie działa

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby sprawdzić na komputerze daj start potem uruchom i wpisz cmd potem enter

 

 

 

Don_Mag

Witam,

zrobilem jak napisales ale tego nie rozumie zeby to sprawdzic?

 

Na status/log pisze:

wireless-wlan1 AP Client ready

system-web login success form 192.168.178.10

Co o tym myslisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam wszystkich chciałbym podłączyć box do internetu ale niewiem jak mam to zrobić wiem że mam internet (DSL czy coś w tym stylu) i mam gniazdko do niego mam podłączony kompa pod nie ale prowadzenie kabla mija się z celem bo komputer jest 2 piętra wyżej niż box nie wiem co mam dokupić do tego proszę pomoc z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To router z wifi, ma też gniazdka na sieć przewodową więc o podłączenie komputera nie musisz się martwić :> od strony nboxa dajemy Access Point (AP), który podłączmy do nboxa, oczywiście wpierw konfigurujemy go komputerem bo nboxem tego nie zrobisz ;p poczytaj sobie poprzednie posty bo pan wyżej robił podobną sieć ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanie jeszcze bo ja mam sieć tak mini osiedlowa a czyli połączone 6 domów ze sobą i dowiedziałem sie że mamy przechodzić na internet bezprzewodowy ale niewiem na jakiej to zasadzie wiem że w przyszłym tygodniu facet ma mi zakładać kartę sieciową bezprzewodową i antenę to odbioru internetu bezprzewodowego

 

i moje pytanie to czy w tym wypadku tak samo ma zrobić połączenie nboxa czyli dokupywać rou.AP i Wi-Fi czy jakiś odbiornik jeśli tak to jaki(proszę o podanie modelu) bo sam dekoder nie wykryje sieci??

z góry dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączasz sobie internet radiowy to od razu sobie kup AP (np. D-Linka DWL-2100AP) który będzie dobierał internet radiowy (zamiast karty bezprzewodowej bezpośrednio w Twoim komputerze) potem musisz jeszcze kupić router (np. D-Linka DI-604) który połączysz z tym AP i ten router będzie rozdzielał ten internet u Ciebie w domu czyli od tego router do Twojego komputera i nBox-a kablem a jeśli router ma tylko jedno wyjście to jeszcze swicha trzeba po drodze.

 

mejdej - na dokładnie TEN SAM temat była paręnaście postów gdzie jasno i WYRAŹNIE tłumaczyłem jak TO zrobić i naprawdę nie mam siły drugi raz przez to przechodzić więc po prostu to przeczytaj

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...