Skocz do zawartości

Podlaczenie N-boxa do internetu


Waldek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fritz pracuje w standardzie IEEE 802.11g czyli 54Mbps. Dlink DWL-2100AP ma obsługę Turbo G (firmowany przez D-linka standard) ale oczywiście jest kompatybilny ze zwykłym G i starszym B - sprawdzone (w europie tylko te są popularne w USA jeszcze jest A - A nie jest kompatybilne ani z B ani z G inna częstotliwość) wiec teoretycznie powinno działać bez problemu.

 

Shadowriver - jeszcze musi mieć tryb pracy "AP Client"

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

To raczej na odwrót.

 

Tu masz instrukcje a także nowy firmware:

 

D-link

 

Musisz podłączyć pierwsze AP (czyli tego D-linka) do komputera aby go skonfigurować do tego celu potrzebujesz kabel sieciowy crosover. Wtedy łączysz komputer i AP tym kablem i logujesz się do urządzenia tak jak w instrukcji (czyli nadajesz statyczny adres swojej karcie sieciowej, następnie łączysz się przez przeglądarkę z tym AP przez adres domyślny czyli 192.168.0.50)

Potem wchodzisz w ustawienia Wireless ustawiasz tryb pracy AP Client, dajesz SCAN szukasz swojej sieci od Fritza, zaznaczasz ją i dajesz Apply na dole.

 

Jeśli masz prosto skonfigurowaną sieć i nie masz jej zabezpieczonej to powinno zadziałać i po podłączeniu do nBox-a powinno zadziałać już (tym samym kablem co podłączałeś komputer podłącz potem nBoxa)

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee ;p Standard IEEE 802.11 sprawia że powinny ze sobą współpracować, jedyne co może sprawić że nie, to inna wersja standardu (ta literka na końcu) lub niezgodność z standardem co jest mało możliwe ;p A sprawdzałeś kodowanie sieci wifi :> czy dlink i fritz są w tym samym standardzie i mają te same hasła? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie dawaj A bo to standard bardziej znany w USA. A D-link bez żadnego problemu będzie z fritzem współpracował tylko może jednak wkleisz te logi bo żadnego maila nie dostałem. Krótko mówiąc jak uda Ci sie podłączyć tak żeby komp sie komunikował przez D-linka z internetem to nBox też będzie.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnej wiadomości.

 

No ale jak wyświetla Ci komputer że jest podłączony to się zalogowałeś do D-Linka w ogóle czy tylko piszesz że sie zalogowałeś. Posłałem CI linka do instrukcji po polsku postaraj się zalogować do niego i ustawić tak jak mówiłem a następnie posłać mi te logi albo wkleić tutaj.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Probowalem to wkleic, ale nie poszlo. Zalogowany bylem i napisalem wszystko jak mowiles i nie chodzi.

Na statusie mam:

Ethernet

IP-Zuweisung: Manuell

IP-Adresse: 192.168.0.50

Subnetzmaske:255.255.255.0

Geteway: 0.0.0.0

 

Drathlos(802.11g)

SSID: Fritz Box Wlan 7050

Kanal: 6

Super G-Modus: Deaktiviert

Datenrate: Auto

Authentifizierung: Offenesystem/Verschlüssung Aktiviert

 

To tyle czy chcesz cos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...