Skocz do zawartości

TV naziemna z Olsztyna


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!! jestem nowy i prosze o porade, mieszkam 45 km na polnoc od olsztyna (war-maz) ten nadajnik jast najblizej mnie i ma najlepszy sygnal nadawania, mam problem z odbiorem tv, kiedys tvp 1, 2, i polsat odbieralo lux,w ocenie 1-6, daje 6, tvp3 i tvn ocena 4(troche sniezylo), tv4 i rosyjski rtr ocena 3,zdarzalo mi sie zlapac sygnal tv szweckiej TV4, niemieckiej ARD, litewskiej TV3, LNK, slowackie jak i rosyjskiej HTB i ORT, ale to gdy byl silny mroz z samego rana w zime tylko , wtedy mialem antene siatkowa Antena 'Alu' 3 dx, taka jak na tej str. http://davbol.akcja.pl/metal.htm, nie wiem co sie stalo raptownie zniknelo, odbieralo tylko tvp 2, wymienialem wzmacniacze na typu swa turbo i nic, zasilacz to samo, na drodze w odleglosci ok 200m stoi nadajnik orange, nawet jak stal wczesniej nie bylo problemu z odbiorem, podejrzewam sasiada ze cos mi u niego zakluca sygnal, czy wymiana wzmacniacza na OPTIMA PLUS 10000 poniewaz mam aktualnie antene Antena 'Kolor', poprawi jakosc sygnalu, i czy nie bedzie zadnych zaklucen typu nachodzenie sygnalow tv bo wczesniej tak mi sie zdarzalo, prosze o pomoc bo niebardzo mam kase na cyfrowa tv, prosze doradzcie mi co mam zrobic i co dokupic zeby dobrze odbieralo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Ostródzie (jakieś 30 km. od Olsztyna na zachód). Na antenie siatkowej (taką jak posiadasz) nie było problemu z odbiorem TVP1 i 2 oraz Polsatu. TVN i TV4 odbierały z lekkim "śniegiem", a TVP3 Olsztyn jeszcze wtedy nie istniało. Problem jest w Twojej instalacji antenowej, czy to antena szwankuje, czy może kabel antenowy. Wymienianie wzmacniacza raczej nie pomoże. Już nie raz przedstawiałem swoją opinię na temat tych szerokopasmowych wzmacniaczy - w skrócie - są do niczego.

Jak zwykle zaproponuję montaż anten Yagi, będą potrzebne dwie - jedna na TVP1 (VHF) a druga na całą resztę (UHF). Przejrzyj wątki w tym dziale, trochę już było o dobieraniu anten.

 

Jeśli chodzi o odbiór takich programów jak TV4 (Szwecja), ARD, LNK i tym podobnych to zapomnij, one pojawiły się przy okazji tak zwanego "tropo", zjawiska atmosferycznego, które przenosi sygnały radiowe i telewizyjne na duże odległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...