Skocz do zawartości
  • 0

Moduł dla TV pozwalający na jednoczesne nagrywanie i oglądanie


smolny
 Udostępnij

Pytanie

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wielostrumieniowy dla kart Cameleon np. AlphaCrypt Classic albo AstonCrypt ale cena zaporowa.

Do tego nie ma pewnosci czy będzie działac prawidłowo w twoim TV.

 

http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/1814-modul-astoncrypt-dual-2-26-seca-ci

 

http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/2193-modul-alphacrypt-light

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ile slotów CI ma ów Samsung ? Pytam, ponieważ Panasonic dla dekodowania dwóch niezależnych kanałów wymaga zainstalowania dwóch modułów. Wielostrumieniowe nie są obsługiwane tzn. i tak tylko 1 stream/slot. Przynajmniej tak jest w moim Panasie DT60.

 

EDIT

Moduł Alphacrypt wersja Pro również nie dziala, zwiększyła się liczba kanałów od wersji Light na które moduł pozwala przełączyć ale i tak te kanały są zakodowane.

A to dziwne, przełączać mogę na każdy kanał wyszukany przez tuner. Natomiast oglądać mogę tylko te, do których mam uprawnienia, na pozostałych mam komunikat "zakodowane" (prócz FTA, rzecz jasna ;)). Moduł Aston 2.26 (jednostrumieniowy)+karta Cameleon. Przy czym żeby było jasne, mam zainstalowany tylko 1 moduł i nie mogę w tym samym czasie oglądać i nagrywać dwóch różnych kanałów z DVB-S, chociaż mój telewizor potencjalnie to umożliwia. Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hm, z tego wynika (tak przynajmniej podpowiada logika), że moduł powinien być dwustrumieniowy. W takim razie proponuję udać się na jakieś fora tematyczne Samsunga, może tam podpowiedzą jaki będzie najwłaściwszy do Twojego modelu (nawiasem: dobrze napisać jaki to model, a nuż ktoś ma taki lub podobny). Tak w ogóle rozumiem, że dla kanałów FTA wszystko jest OK, tzn. można w tym samym czasie nagrywać i oglądać różne kanały?

Pozdrawiam.

 

P.S. Z ciekawości - jaką kartę kodową pakujesz w moduł?

Edytowane przez Barti
Wyrażenie "OK" piszemy wielkimi literami. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Karta raczej pewna, na rożnych modułach sprawdzana.

Czy komukolwiek udało się nagrywać jeden kodowany, a oglądać drugi kodowany kanał w TV, gdy moduł rozkodowuje kanały?

Wydaje mi się niemożliwe i zostaje tylko dekoder.

Edytowane przez Barti
Poprawiono dość niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Karta raczej pewna, na rożnych modułach sprawdzana.

Z ciekawości: czy w ogóle udało Ci się obejrzeć na tym telewizorze jakikolwiek kanał kodowany? Chodzi mi odbiór jednego kanału, bez oglądania/nagrywania drugiego. Czy tv ma tryb pojedynczego tunera DVB-S?

Czy komukolwiek udało się nagrywać jeden kodowany, a oglądać drugi kodowany kanał w TV, gdy moduł rozkodowuje kanały?

Nie mam co prawda w temacie odpowiedniego doświadczenia, jednak moim zadaniem taka jest idea modułów wielostrumieniowych. Może spróbuj zadać "podchwytliwe" pytanie do supportu Samsunga, jaki sugerują użyć moduł?

Swoją drogą ciekawe, że Panasonic chyba do dziś w swoich modelach dwutunerowych daje 2 sloty CI, czyli 1 moduł=1strumień. Być może jest z tym mniej problemów.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...