Skocz do zawartości
  • 0

dobry zestaw ?


Forsaken18
 Udostępnij

Pytanie

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam. Proszę o pomoc. Ktoś z mojej rodziny chce zmienić antenę naziemną. Chodzi konkretnie o dom położony w miejscowości w lesie. Obecnie jest mniej więcej taka antena:

 

m_antenasiatk.jpg

 

I odbiór jest ok, ale TVN odbiera słabo. Śnieży i często zależy od pogody. Polsat też nie jest rewelacyjny czasami. Planujemy zmienić antenę naziemną na taką:

http://www.telmor.pl/WK/Karta?gr=25&deal=Telmor ponieważ twierdzimy, że odbiór będzie lepszy głównie tych w/w stacji. Proszę o podpowiedź, czy będzie lepsza ta antena, czy warto ją kupić, czy kanały będą miały o wiele lepszy odbiór. Proszę o odpowiedzi i pomoc

:wink: Pozdrawiam

 

Edycja Mr. Orbita: Reklamy pozamieniane na linki neutralne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I będzie lepszy odbiór w/w kanałów, o której mi chodzi?? Dobre są te anteny podane przez @burli ?? :wink: A z takiej szerokopasmowej nie będę miał lepszego obrazu w/w programów?? Nie będzie lepsza?? To w czym jest lepsza ta szerokopasmowa?

:wink:

P.S. I z tego linku jaka antena będzie najlepsza do kupna w celu o jaki mi chodzi?

http://www.telmor.pl/WK/Main?gr=71&deal=Telmor ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodzi mi o to, że ktoś z mojej rodziny ma dom letniskowy w miejscowości położonej w lesie. Jest tam obecnie antena na maszcie na zewnątrz, taka normalna, duża, zwykła za 30 zł. Obraz nie jest taki zły ale często Polsat śnieży a TVN też mocno śnieży. I pomyśleliśmy, że ta szerokopasmowa będzie lepsza, o wiele lepszy obraz będzie. Coraz więcej domów obok zaobserwowaliśmy, że posiada te szerokopasmowe, i pewnie mają lepszy obraz skoro się zaopatrzyli w takie? Chodzi mi przede wszystkim o TVN i Polsat, żeby lepiej odbierał. A tam odbiór jest dobry w tym lesie, ale trzeba sie zaopatrzyć w lepszą antenę, bo ta co jest obecnie to taka zwykła za 30 zł. A więc jak? Nie będzie lepiej z tą szerokopasmową anteną??? Jest droższa..

A to jeśli nie to w jakim celu sie stosuje te szerokopasmowe?

To jaką z tego linku http://www.telmor.pl/WK/Main?gr=71&deal=Telmor antenę warto kupić do celów, o jaki mi chodzi? Ogólnie jaką antenę najlepiej to tych celów na jakich mi zależy warto kupić?

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To co, ta będzie lepsza w celach o jakie mi chodzi?? W tym odbiorze kanałów w/w w lesie itd ??? We wszystkim tym będzie lepsza niż taka zwykła duża za 30 zł?? I ma ta antena wyjście na końcówkę typu F ?? Można podłączyć wiele rozgałęźników i telewizorów pod nią? To co, tej szerokopasmowej nie kupować? By nie miała lepszego odbioru? To w jakich celach się kupuje szerokopasmowe?

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Antena ta w Przyjezierzu (bo chodzi mi o tą miejscowość położoną w lesie właśnie, gdzie będziemy zakładać nową, bo ta obecna jest trochę lipna antena) jest obecnie ustawiona na Poznań lub okolice poznania, bo ściąga TVP 3 Poznań. Podobno na Poznań. Jak się dowiem dokładniej to poprawię i powiem dokładnie na co jest ustawiona. Ale załóżmy, że na Poznań jest. A więc jak?? Powiecie coś więcej teraz?? Z tej anteny, którą polecił @burli będzie lepszy odbiór z Poznania TVNu itp. ???

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Taki będzie dobry??

http://www.allegro.pl/item204067808_sym ... anio_.html

P.S. Jeśli ustawimy antenę tą na Bydgoszcz też TVN będzie dobry i ta antena będzie sie nadawać? Czy lepiej na Poznań?

P.S. W tym linku co podał @burli, zamierzam kupić tą antenę. A czy w zestawie nie będzie symetryzatora ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na początek trochę teorii.

 

Antena obecnie używana przez ciebie, to antena "siatkowa". Jest to antena szerokopasmowa, tzn. odbiera cały zakres częstotliwości (kanały 1-69). Dlatego odbiera też wszystkie zakłócenia i inne nieporządane sygnały, co zakłóca odbiór. Do TV potrzebne są kanały 6-12 i 21-60. To, co leży poza nimi nie jest nam potrzebne.

Taka antena ma bardzo słabą kierunkowość, odbiera wszystko w promieniu 60 albo i więcej stopni. Dlatego odbiera nie tylko sygnał z nadajnika, ale też z innych zakłócających źródeł.

Antena siatkowa posiada znikomy zysk energetyczny, tzn. "wrodzoną" zdolność do samodzielnego wzmacniania sygnału. Cały jej sekret to wzmacniacz w puszce. Są tanie bazarowe "badziewia" które wzmacniają wszystko wraz z zakłóceniami, wzbudzają się i przesterowywują - czasem dany kanał ląduje kilkaset MHz dalej niż powinien być.

 

Dlaczego każdy ma taką antenę? Z niewiedzy, ale szczególnie dlatego, że jest tania i dostępna w każdym sklepie. I na pewno nie dlatego, że jest dobra. Jak ktoś ma taką, to i sąsiad podpatruje i sobie kupuje. Tak robi cała miejscowość i w efekcie mamy sytuację, gdzie w Polsce 95 % anten to "siatki" (to są realia).

 

Antena YAGI to inaczej antena kierunkowa. Zazwyczaj obejmuje tylko określony zakres częstotliwości (dość wąski), np. 6-12, 21-40, 21-60 czy nawet 21-26 (to przykłady). Są też dostępne dedykowane na jeden kanał, np. 35. Taka antena odbiera dobrze tylko ten kanał lub zakres kanałów, na który została zbudowana. Dlatego nie odbiera innych zakłóceń itd.

Jest mocno kierunkowa, bo odbiera tylko to, na co jest ukierunkowana. To kilka-kilkanaście stopni.

YAGI ma duży zysk energetyczny, lecz sama antena nie wzbudza się itd. Wzmacnia to, na co jest nakierowana. Dlatego czasem nie potrzeba nawet wzmacniacza, żeby odbierać to, co chcemy.

 

Teraz już powinieneś wiedzieć, dlaczego ta, a nie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

'Siatki' rozprzestrzeniły się w połowie lat 90tych wypierając Yagi właśnie ze względu na swoją słabą kierunkowość - wtedy zaczęły nadawać prywatne stacje i często nadawały one z innych lokalizacji niż tvp. W tej sytuacji słaba kierunkowść była zaletą, a mały zysk zrekompensowano dzięki rozpowszechnieniu się wzmacniaczy antenowych

 

Tak naprawdę odbiór vhf (6-12) przez siatki jest tragiczny, ale ponieważ nadajniki tvp1 mają na ogół b. dużą moc, rekompensuje to fatalne parametry anteny w tym pasmie. Na uhf jest już dużo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...