Skocz do zawartości

Części zamienne do obrotnicy SM3D12 (Sat Control)


Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś orientuje się, czy gdzieś (ewentualnie gdzie) można dostać części do naprawy tej obrotnicy - w sobotę miałem u siebie małą trąbkę powietrzną, w wyniku czego wykonany z tworzywa "element zębaty" w tej obrotnicy uległ rozpadowi - po 1,5 roku bezawaryjnej pracy :(

 

ps. jak widzę, co "trąbka" nawyrabiała w okolicy to twierdzę, że i tak miałem szczęście :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale żeście mi towarzyszu Orbita doradzili :?

 

Wszedłem sobie na stronkę firmy „Globo” i co zobaczyłem ? – Nr telefonu do „Proserwisu”, czyli tam gdzie już dzwoniłem i gdzie powiedziano mi, iż nic mi nie sprzedadzą, bo części sprowadzają od producenta tylko na własne zamówienie, dla własnych potrzeb serwisowych – czyli za wymianę bzdetnego elementu, co zajęłoby mi pewnie 10 minut (a im zajmie 5 minut) miałbym zapłacić sumę równą cenie części + koszty robocizny + koszt wysyłki obrotnicy ode mnie do Gdanska + koszt odsyłki obrotnicy z Gdańska do mnie – fajnie, co nie ? :D

 

Podsumowując, nasuwają się pytania, czy Hollex – firma poważna (a przynajmniej na taką się kreująca) powinna sprzedawać obrotnice, odnośnie których stwierdzić można, iż po pierwsze – dostęp do serwisu jest bardzo, bardzo słaby a po drugie – dostęp do części zamiennych dla indywidualnego użytkownika jest zerowy czyli praktycznie nie istnieje ??

 

Nad tym można się zastanawiać.

 

Na pewno natomiast nie trzeba się długo zastanawiać, aby stwierdzić, iż Hollex nie powinien polecać potencjalnym klientom anteny OFC-1200 jako „polecanej” w zestawie z obrotnicą SM3D12 – i odwrotnie - obrotnicy SM3D12 jako „polecanej” w zestawie z anteną OFC-1200. Moje obserwacje dają podstawy do stwierdzenia, iż taki zestaw jest chybionym pomysłem, o czym osoby zajmujące się zawodowo obrotem sprzętem TV SAT powinny wiedzieć lepiej ode mnie już od dawna i w ogóle nie wychodzić z taką ofertą.

 

Twierdzę, że Hollex powinien wprowadzić rabaty na zakup pozycjonera i siłownika dla osób, które tak jak ja kupiły w tej firmie zestaw OFC-1200+SM3D12 i obrotnica uległa u nich trwałemu uszkodzeniu pod wpływem wiatru (oczywiście, będąc realistą nie liczę na taki gest ze strony firmy) :wink:

 

 

Gdybym obecnie zdecydował się (hipotetycznie) za modernizacje zestawu to konieczny będzie zakup siłownika, pozycjonera oraz zawieszenia PM do anteny – są to już spore koszty a ponadto nie sądzę abym wszystkie te 3 rzeczy znalazł w jednym sklepie – co jest dodatkowym problemem :?

 

Kilka dodatkowych info. na powyższy temat zamieszczę jeszcze pod wątkiem dot. "anteny pod obrót".

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Znajdź mi obrotnicę z nowych konstrukcji, gdzie dostępne są części zamienne na rynku. Żeby oszczędzić Twój czas podpowiem, że nie znajdziesz. Aktualnie wszyscy producenci obrotnic podchodzą do tematu - jak działa to ok, a jak zdechnie to jest to "jednorazówka" i kupuje się kolejną, lub inwestuje w siłownik (który też w nieskończoność pracować nie będzie)

 

2) Żaden zestaw obrotowy nie będzie pracować wiecznie, choćbyś nie wiem jaki siłownik założył i jak często zestaw konserwował - po kilku sezonach się rozsypie.

 

Zamykam temat, bo w dwóch miejscach piszemy o tym samym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...