Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam

Posiadam standardowy zestaw Cyfry + czyli PACE 500GB i ich tą standardowa antena tą większą (chyba 80cm średnicy). Antenę ustawiał mi kumpel, który coś tam wie na ten temat (raczej mało). Ogólnie ostatnio doskwiera mi problem braku sygnału na kanałach HD przy gorszej pogodzie (wiatr i deszcz) i chciałem trochę z tym powalczyć. Dodam, że w miedzy czasie miałem robioną elewacje domu i pewnie lekko trąciłem antenę ( chociaż jak sobie przypomnę to raczej zawsze słabo mi odbierały kanały HD przy złej pogodzie). Ogólnie to antenę mam zamontowaną na południowej ścianie domu i nic tam nie stoi na drodze sygnału (brak drzew, linii wysokiego napięcia itp.) Gdzieś na forum znalazłem taki oto link http://satlex.de/pl/azel_calc-params.ht ... &diam_h=80 tak więc proszę o interpretacje i podpowiedź jak ustawić moją antenę. Dodam że jestem całkowitym laikiem w tych sprawach tak więc łopatologicznie proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tutaj nie ma co interpretować. Czego konkretnie nie rozumiesz?

Podziałki kątów umieszczane na antenach są czysto orientacyjne i ich dokładność nie jest za duża, więc wyliczonymi w kalkulatorze kątami aż tak się nie przejmuj.

Musisz metodą prób i błędów regulować antenę (kąt azymutu, kąt elewacji, kąt skew) aż do skutku, przy pomocy "linijki" na ekranie - strona 16 instrukcji obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy mozliwa jest awaria monoblocka poprzez którą nie mogę odbierać poprawnie kanałów z HB, natomiast Astra 1 działa bez zarzutu. Dodam, że 5 m od balkonu mam koronę drzew i fakt, że do czasu pojawienia się liści odbiór jest super. Monoblock jaki używam to Globo Gold Edition, pewnie żadna rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do @ansat

 

Czy mozliwa jest awaria monoblocka poprzez którą nie mogę odbierać poprawnie kanałów z HB, natomiast Astra 1 działa bez zarzutu.

 

Czy Ty uważasz , że gałęzie z drzewa ( różnica 6 cm to odległość między główkami w monoblocku ) mogą zakłócać odbiór sygnału z HotBirda , a z Astry już nie .

Gratuluję obeznania w sprawach satelitarnych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

dla mnie to jest dziwna sytuacja, kanały z Astry mają ponad 70 % jakości a na HB ok 50%, ta jakość nagle się pogorszyła, czy zatem jest sens aby zastosować wzmacniacz sygnału do instalacji balkonowej (10 m)? oczywiście zmiana konwertera jest przewidziana..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@bedtom79 wzmacniacz nic nie da bo masz zastosowany krótki kabel (10 m), z drugiej strony może wymiana konwertera na lepszej jakości by coś dała, obcięcie gałęzi na dłuższą metą nie wiele da i tak w końcu odrosną, a nie masz możliwości w innym miejscu umieścić antenę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam! Mam problemy z odbiorem kanałów : Discovery HD, TVN HD, TVN HD+1 oraz Religia TV. Wymienione kanały przez większość czasu odbierają normalnie, czasem są zakłócenia (pikseloza). Są jednak chwile gdy wita mnie napis brak sygnału. Przypuszczam, że winną tego stanu rzeczy jest zbyt mała antena (70 cm przy dwóch konwerterach połączonych zezem). Posiadam dekoder CP Echostar HDS-400 E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy można odbierać sygnał z Astry gdy antenę przesłaniają drzewa ? Antena 80cm, zwykły tuner analogowy.

Czy zmiana anteny na większą pomoże coś ? Jest jakiś sposób na polepszenie sygnału ? Sygnał jest ale bardzo słaby, obraz śnieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co wiem , to zostało już tylko kilka kanałów analogowych na Astrze , a wkrótce mają wszystkie ( analogi ) zniknąć . Zmiana anteny na większą tylko troszkę pomoże ( drzewa to jednak drzewa ) , a nie lepiej kupić tuner cyfrowy FTA ? , koszty są porównywalne do zakupu większej anteny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Przypuszczam, że winną tego stanu rzeczy jest zbyt mała antena (70 cm przy dwóch konwerterach połączonych zezem). Posiadam dekoder CP Echostar HDS-400 E.

 

Nie koniecznie winna jest zbyt mała antena , bardziej bym zwrócił uwagę na poprawienie ustawienia anteny . Minimalne ruchy talerzem , prawo-lewo i góra-dół powinno poprawić odbiór wymienionych przez Ciebie kanałów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

podłączyłem dzisiaj zestaw telewizji n z turbo dekoderem, ale mam problem z jakością sygnału. O ile siła sygnału wynosi ok 85% to jakość na kanale np. TVN HD to 6-8%. Antena 60cm ustawiona miernikiem (dokładniej się nie da), konwerter Golden Interstar Quad GI-204S Platinum X, (sprawdzany też konwerter Inverto i bez różnicy) kabelek nowy ok 25m. Wie ktoś jaka może być przyczyna tak niskiej jakości sygnału? czy może to być wina małej anteny? proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Byłoby miło i z pożytkiem dla pytających,gdybyśmy pisali wyłącznie to,czego jesteśmy pewni,nie zaś tylko przekonani o swojej racji.Dla porządku:liście tłumią fale w częstotliwościach gigahercowych w bardzo znacznym stopniunajczęściej uniemożliwiając odbiór.Odległość 6 cm między konwerterami w zezie na Astrę daje na 5 metrach odległości prawie metr odstępu wiązek.Zatem drzewo może całkowicie zasłaniać np Astrę,a wcale Hot Birda i odwrotnie.Twierdzenie Talesa było w tym roku na maturze.Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

khaos na pewno nie jest to wina małej anteny bo HB z 60cm można oglądać w całej Polsce bez problemu, możliwe że masz źle ustawiony skos konwertera, nie wiem gdzie mieszkasz, ale spróbuj pokręcić konwerterem w obejmie o parę stopni i sprawdź czy jakość się poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam,

 

podłączyłem dzisiaj zestaw telewizji n z turbo dekoderem, ale mam problem z jakością sygnału. O ile siła sygnału wynosi ok 85% to jakość na kanale np. TVN HD to 6-8%. Antena 60cm ustawiona miernikiem (dokładniej się nie da), konwerter Golden Interstar Quad GI-204S Platinum X, (sprawdzany też konwerter Inverto i bez różnicy) kabelek nowy ok 25m. Wie ktoś jaka może być przyczyna tak niskiej jakości sygnału? czy może to być wina małej anteny? proszę o pomoc.

 

Jaki to miernik? Na antenie 60 cm poprawnie ustawionej uzyskiwalem silę 80,jakość 60-70.

kol.ojciec satelnik niektórym znawcom techniki sat twoje i moje uwagi dotyczące drzew nie przemawiają do rozumu.Oni takiego zadania nie mieli na maturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...