Skocz do zawartości
  • 0

Problemy z odbiorem sygnału


mpotasznik
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
jak masz obrotnicę to może źle masz ją ustawioną i stąd zamrożenia obrazu. Jak masz stary przewód zobacz czy nie ma nigdzie pęknięć i zagięć oraz sprawdź "F"-ki

 

To jak wytłumaczysz to, że ARD i inne kanały nie tną ? Można źle ustawić antenę, żeby z danego satelity nie odbierały dobrze pewne kanały ? Chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oczywiście ze tak, niektóre transpondery są silniejsze a niektóre są słabsze i w twoim przypadku tak właśnie może być. A w przypadku obrotnicy może być tak ze na jednym satelicie wszystko świetnie odbiera. Przekierujesz na drugiego i już wszystko szlag trafia. Wystarczy że ustawiałeś na Astrę i niedokładnie sygnał złapałeś i już będzie ci szatkował obraz na HB i pozostałych satelitach. Wiem coś na ten temat bo sam mam obrotnicę i miałem taki sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale wcześniej wszystko było dobrze , a sygnał TVP bywa na początku zwykle wysoki, jak wspomniałem 90%, jakość 80%. ZDF na Hot bird bez problemu. Już sobie przypomniałem, że rzeczywiście z tymi transponderami może tak być, no ale raczej przy sygnale powiedzmy 70-60%, wtedy przy gorszych warunkach takich kanałów nie odbieram, ale inne mocniejsze tak. Tyle że to nie z powodu pogody TVP teraz tak odbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obstawiam dalej przy swoim, ze masz źle ustawioną antenę. Wystarczy skorygować, minimalne ruchy prawo - lewo ale talerza wraz z obrotnicą!!!!! lub delikatnie góra dół ale teraz samego talerza. W zależności z jakiego rejonu kraju jesteś, musisz najpierw ustawić na "swego" satelitę (w mojej szerokości geograficznej musiałem ustawić na Astrę 1); obrotnica musiała być idealnie przecinać oś wraz z talerzem. Wszystko będzie miało sens jeśli wszystko jest w idealnym pionie i poziomie - musi wtedy wszystko chodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Upewnij się że masz dobrze ustawioną obrotnicę i antenę.

 

Połóż dłoń na dolnej części czaszy.. jeżeli dekoder straci sygnał to wtedy znaczy że jest źle ustawiona.

U mnie, przy prawidłowo ustawionej antenie zasłonięcie dłonią konwertera dopiero w odległości <15cm powoduje utratę sygnału (czasza 80cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rok temu spadła gruda śniegu z dachu, sygnał popularnych kanałów się zmniejszył i wystarczyła korekta obrotnicy za pomocą pilota. Poza tym ideał, choć raczej nie kręcę anteną zbyt wiele. 3 lata odbieram bez problemu, a Wy mi radzicie kręcić tym, co jest raczej dobre. Zbadam to i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@K-FIFA

Podejrzewam też uszkodzenie konwertera.

Spróbuj poruszać anteną lewo-prawo-góra-dół, delikatnie ją "naciągać" bez luzowania śrub. Jednocześnie ktoś musi obserwować co dzieje się z paskami na ekranie. Jeśli nie będzie poprawy raczej obstawiałbym uszkodzony konwerter, ale winny może być też kabel jak i sam odbiornik.

Sprawdzałeś działenie swojej instalacji antenowej innym odbiornikiem? Lub swój odniornik na innej instalacji antenowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam nie lada problem, u klienta ustawiałem antenę do TV "N", na moim mierniku wykazuje jakość sygnału 80-81% a na dekoderze białym - tym najtańszym - raptem 58-70%, cały czas skacze. Raz udało się pobrać listę ale obraz na kanałach TVN HD oraz TVN-HD i chyba BBC HD obraz zacinał. Na innych kanałach HD wszystko chodziło płynnie. co to moze byc za problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

witam serdecznie,

 

proszę o małą podpowiedź:

 

Dekoder Ariva 200 + TNK HD + za chwilę Cyfra.

 

Posiadam antenę Triax 78 + Flexiblock z zezem. Nie ustawię anteny idealnie bo uchwyt flexiblock nie ustawia HB na środku i znaleźć idealne rozwiązanie jest niezwykle trudno. Delikatnym problemem jest również to, że moja barierka nie jest ustawiona w pionie - na antenie mam kat 33' ale przy jednym konwerterze wszystko było prawie że idealne schody pojawiły się własnie w momencie ustawienia zeza.

 

Niestety najgorszą jakość na HB mam na transponderze 11449 i kanałach HD - skacze od 25-49% i zdarza się, że widać pixelozę... jakość na kanałach SD to okolice 70-80%.

 

Jeżeli chodzi o astrę to jakość nie powala ale polskie kanały są OK.

 

zastanawiam się czy skoki jakości sygnału na transponderze 11449 są normalne i czy są jakieś uchwyty tupu zez z mocowaniem prostokątnym o rozstawie 5cm (tak ma triax)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja posiadam takiego samego triaxa z monoblockiem i flexibockiem, u mnie większość tp z astry i hot birda chodzi 90/100 (ustawialem antenę przy pomocy miernika z nboxa), na żadnym tp nie zauważyłem wahania sygnału. poświęć trochę czasu na ustawienie anteny, powinno się dać ustawić wszystko jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no tak ale różne dekodery różnie pokazują... jak podłączam antenę pod dekoder mini z CP to pokazuje siła 100 i jakość 86...a na avirze tak już nie jest...

 

zobaczę, wypionuję antenę (muszę dać jakąś podkładkę) i będę walczył.

 

pytanie zuk87 - posiadasz monoblocka na flexiblocku ? czy masz dwie czasze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
monoblock golden'a w flexiblocku, mam jeszcze monoblock z opticuma ale nie bardzo pasuje do mocowania więc leży. ja na nboxie ustawiłem, a dostrajałem na opticumie 9600 hd ts i tutaj pokazuje mi większość tp 90/100, na nboxie to miernik sygnału pokazuje teraz co chce: mam uszkodzone wejście po jednej z burz kiedy padł mi konwerter i upaliło zasilacz w opticumie ale póki chodzi, to nie wymieniam nboxa, opticum był na serwisie. posiadam Cyfrę, a ojciec n'kę i oboje nie mamy jakiegokolwiek problemu z odbiorem (nawet przy silnych opadach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

u mnie problem okazał się banalny - wypiąłem wzmacniacz sygnału SVS 2-00 i jakość sygnału jest 75-80% a moc 90% - antena wymaga jeszcze delikatnej korekty i będzie OK,

 

poprawię pion na barierce - dam jakiś płaskownik aby antena była dokładnie w poziomie, ustawię tak jak trzeba...

 

jak rozumiem na flexiblocku masz monoblok z jednej i monobloc z drugiej strony czyli 4 satelity?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

na ma to dla mnie znaczenia: jak już pisałem obie satelity Hot Bird 13E i Astra 19,2E chodzą mi na większości tp z których korzystam 90/100 i to mi całkowicie wystarcza. Do tego całość jest bardzo stabilna i nie wymaga żadnych regulacji po silniejszych wiatrach czy opadach, a o to właśnie chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja się przymierzam do zmiany tego: 4'ry konwertery (astry: 19,2 23,5 i 28,2 + hot bird) więc przejdę na pojedyncze konwertery i diseq. jak chcesz sobie zablokować dalszą rozbudowę instalacji to inwestuj w monoblock. ja będę musiał go wymienić na konwertery quad + przełączniki. jeśli nie masz zamiaru rozbudowywać instalacji o kolejne satelity to monoblock będzie dobrym rozwiązaniem (moim zdaniem) choć z drugiej strony jak już masz konwertery i diseq to tylko po prostu pobaw się w ustawienie anteny, a nie generuj kolejnych kosztów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jestem bardzo początkującym w dziedzinie odbioru tv sat.

Kupiłem czaszę 85cm oraz pojedynczy konwerter GOLDEN INTERSTAR GI-201 SINGLE SERIA PLATINUM X. Już podczas montażu anteny miałem mały dylemat. Podziałka do regulacji skosu konwertera jest obrócona o 90 stopni – jeżeli ustawię skos na 0 to złącze F jest z boku (a nie w dół) – dzwoniłem nawet do sprzedawcy, ale potwierdził że ten typ tak ma (konwerter mam obrócony o 5 stopni). Jako tuner podłączałem Fergusony Ariva 100 i jakiś inny starszy (lepiej mi się na tym szukało). Ostatnie próby wykonałem na tunerze do kompa Skystar 2.6C. Mam kartę z cyfry+.

 

Problem w tym, że nie potrafię odszukać Hotbirda 13E, udało mi się ustawić antenę na Amos 4W, Nilesat 7W był chyba też jakiś Badr, Eurobird, Eutelsat, Thor i Sirius (i chyba coś jeszcze). Bywało, że satki miały ponad 90% siły i jakości. Po wczorajszych próbach jak nie udało mi się kolejny raz z Horbirdem postanowiłem powrócić na Amosa – też nie było łatwo, ale znalazłem. Antena była podłączona do Arivy 100 – po sprawdzeniu satelit okazało się, że mam równocześnie dostępne Amos 4W i Nilesat 7W (siła jakość ok. 90 i ok.70 na obu) – na amosie mam dużo kanałów PL a z Nilesat odszukałem też kilka np. tvp sport, polsat „bajkowy”, radiowa 4, chyba planete. W dniu wczorajszym przez kilka godzin oglądałem programy z obu satelit.

W wyniku poprzednich prób też udało mi się łapać zasięg z 2 satelit, miałem jeszcze 2 takie pary, chyba Amos-Thor i Amos-coś innego. W sobotę wieczorem miałem jeszcze ciekawszy przypadek czasza była ustawiona tylko na Amosa (siła jakość ok. 90 i 70), i przypadkiem sprawdziłem listę satelit – okazało się, że mam też Hotbirda – wtedy Amos nie miał już takich dobrych parametrów. Z Hotbirda dało się oglądać, ale kanałów było mało – oglądałem np. polsat. Ja zaobserwowałem to (hotbirda), tylko przez ok. 30 min. Antena była mocno przykręcona.

 

Czy jest czymś normalnym, że na pojedynczym konwerterze „widzę” 2 satki oddalone np. o 3 stopnie (lub więcej).

Czy może konwerter jest uszkodzony … lub czasza jest „krzywa”?

Czy do poszukiwań możecie zaproponować mi jakiś soft na pc.

Czy źle ustawiony skos konwertera może uniemożliwić odszukanie satelity (już nie pamiętam, w którą stronę dałem 5 stopni)?

Czy na tym etapie ustawiania mam zmieniać odległość konwertera od czaszy (ma przedłużony promiennik)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pomieszałeś z ustawieniami w tunerze. Ten niby Amos to w rzeczywistości Hot Bird. Na Amosie nie ma żadnych polskojęzycznych kanałów. TVP Sport, Polsat, Czwórka, Planete - to wszystko kanały z Hot Birda. Podejrzewam, że częstotliwości pokrywają się z Amosem, tuner pokazuje, że jesteś na Amosie a w rzeczywistości antena jest ustawiona na Hot Birdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jarekk999 ma racje, na Amosie nie ma Polsatu więc odebrałeś go na pewno z HotBirda.

Nie jest możliwe odebranie na jednej antenie ,na pojedyńczym konwerterze dwóch satelit oddalonych od siebie o 3 stopnie. Po to są satelity oddalone od siebie o 3 st. żeby nie dochodziło do interferencji między nimi .

Skręt konwertera nie ma znaczenia przy ustawianiu anteny np. na HB , dopiero po ustawieniu anteny robisz skręt o opowiedni do miejsca swojego zamieszkania zazwyczaj jest to ok 4st.Osobiście ustawiałem antenę 60cm na Hispasata 30*W z konwerterem ustawionym pionowo i sygnał był do oglądania dopiero po takim ustawieniu skręciłem konwerter o 31* i sygnał "podskoczył"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem swego czasu Arivę 200 i miałem taką samą sytuację, antena ustawiona centralnie na HB a "ściągałem" , Astre 1, Eurobirda, Eutelsata, Amosa. Okazało się ze faktycznie częstotliwości się pokrywały i jak wyłączyłem HB żadne kanały nie pojawiły się z pozostałych satek. Wg mnie powinieneś tylko zaznaczyć HB i dostroić dokładnie - bo masz skierowaną na HB i łapie ci cząstkowe sygnały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...