Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiązałem umowę z Cyfrą+ (opcja multiroom) z dniem 31.10.2012.

W punkcie sprzedaży powiedzieli mi, że po zakończeniu umowy muszę oddać główną kartę, a dekodery (Thomson TS3P) są już moją własnością, więc mogę je sobie zatrzymać.

W dekoderze nie ma jednak normalnej karty, są moduły Cyfra+multiroom, jak na zdjęciu: http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:CYFRA%2BMULTIROOM.jpg

Czy to te moduły mam im oddać? Tylko ten główny, czy oba?

I czy rzeczywiście muszę je oddawać?

 

Jak się domyślam, po wyjęciu modułów dekodery Thomson TS3P nie będą w ogóle działać. Czy jest jakaś możliwość, żeby oglądać na nich kanały niekodowane (FTA)?

 

I jeszcze jedno pytanie - czy przed zakończeniem umowy mogę jeszcze zarejestrować się w Cyfra+Online, żeby zobaczyć, jak to działa i czy nie przedłuży mi to w jakiś sposób umowy? (przeczytałem regulamin tej usługi i nie ma tam ani słowa na ten temat, ale wiadomo, że firmy tego typu żerują na nieświadomości ludzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Zarejestrowałem się w tym Cyfra+online, ale to tylko te ich kanały, więc nie ma nic ciekawego. Myślałem, że będą wszystkie, które mam wykupione z satelity :(

 

Do odbioru potrzebna jest karta, może być stara, nieaktywna.

Niestety nie mam żadnej innej karty, więc dekodery nie będą działać :( Myślę, że to bardzo nieuczciwe, w końcu zapłaciłem za nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na własnej skórze i mogę potwierdzić, że można zerwać aneks do umowy zawarty telefonicznie. Wymaga to jednak cierpliwości.

 

Przedłużyłem umowę na warunkach jak dla nowych i myślałem, że to niezła oferta (umowa na 19 m-cy). Na następny dzień Cyfra wprowadziła umowy na 12 m-cy, wysłałem więc wypowiedzenie. Odpowiedź była do przewidzenia:

Odpowiadając na zgłoszenie, uprzejmie informuję, że rozwiązanie Umowy w ciągu 10 dni jest możliwe w przypadku zawarcia nowego kontraktu poza lokalem firmy. Pan przedłużył Umowę już istniejącą. […]

 

Wysłałem kolejne pismo powołując się na Art. 56, ust. 6. Ustawy Telekomunikacyjnej. Odpowiedź była taka sama.

 

Ponowiłem pismo zadając pytanie dlaczego nie stosują się do zapisów ustawy i dostałem odpowiedź:

 

Ustawa Prawo telekomunikacyjne nie ma zastosowania w przedmiotowej sprawie.

 

Podstawą prawną dla uznania ustnego oświadczenia jest Art. 60 Kodeksu Cywilnego, zgodnie z którym wola osoby dokonującej czynności prawnej, w tym konkretnym przypadku wola osoby odwołującej uprzednio złożone wypowiedzenie Umowy o Abonament, może być wyrażona przez każde zachowanie tej osoby, które ujawnia jej wole w sposób dostateczny. Takim sposobem jest również ustne oświadczenie

 

Napisałem kolejne pismo, z informacją że nie składałem wcześniej żadnego wypowiedzenia. I po tym reklamacja została uwzględniona, opłaty za abonament za 4 m-ce zostały zwrócone, umowa rozwiązana. W tym samym dniu telefon od Cyfry i przedłużenie umowy na lepszych warunkach. Trwało to wszystko 4 m-ce ale się opłacało. Jest zapis w ustawie którym C+ mógł mnie zgasić ale tego nie zrobił, może to świadczyć o tym, że ich prawnicy nie zajmują się takimi sprawami.

 

Dodam, że z jednym pismem cyfra spóźniła się dwa dni, ich system przypominania o konieczności odpowiedzi nie uwzględnił długiego weekendu majowego. W ten sposób też można załatwić sobie reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wiem, czemu nie mam w ica obecnego dekodera. jak patrze na umowe sprzedazy, to widnieje na niej inny numer abonenta. kiedys przy przedluzaniu umowy zrezygnowalem z dzierzawy i wzialem inny na wlasnosc. mam protokół zdania starego dekodera z prawidłowym numerem abonenta, ale już zakup nowego terminala na papierze ma inny numer. to wyjasnia, dlaczego nie ma tego wlasnosciowego dekodera w ica ;) moje pytanie o antene opieralo sie o zalozenie, ze jej numer jest w ica, a numeru dekodera nie ma, przez co myslalem, ze moze musze ja zwrocic. tak po tropieniu anteny doszlismy do dekodera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...