Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja napisałem coś takiego

W związku z przesłaną korespondencją oświadczam iż nie zgadzam się na zmianę regulaminu umowy o abonament.

Dlatego proszę o rozwiązanie umowy.Mój numer abonenta to xxxxxx-x.

Może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESZCZE ROZWAŻAM CZY JEST SENS, BO PODWYŻKA CEN BĘDZIE TYLKO NA GŁÓWNY ABONAMENT. W GRUDNIU PODPISAŁEM UMOWĘ NA OPTIMUM HD, KOSZTOWAŁ NORMALNIE 84.90 PO PODWYZCE W MAJU 91ZŁ. TAL MI POWIEDZIANO NA INFOLINII. CHYBA ŻE CZEGOŚ JESZCZE MI NIE POWIEDZANO. JESLI KTOŚ WIE WIĘCEJ NIŻ PROSZĘ O INFO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się waha czy składać wypowiedzenie czy nie, to niech poczeka do 18 marca, kiedy to mają wejść nowe promocje i pakiety (wg opinii jednego z dystrybutorów na forum całkiem na rzeczy). Będzie wtedy wiadomo czy bardziej opłaca się kontynuować obecną umowę, czy wypowiedzieć i podpisać nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się waha czy składać wypowiedzenie czy nie, to niech poczeka do 18 marca, kiedy to mają wejść nowe promocje i pakiety (wg opinii jednego z dystrybutorów na forum całkiem na rzeczy). Będzie wtedy wiadomo czy bardziej opłaca się kontynuować obecną umowę, czy wypowiedzieć i podpisać nową.

 

Przeciez oprocz "wiem ale nie powiem" on nic nie powiedzial, wiec skąd wiesz co będzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie masz 14 dni od daty otrzymania. Więc to już jest problem cyfry, że wysyłała bez potwierdzenia odbioru i to po ich stronie ciąży konieczność udowodnienia kiedy ów list otrzymałeś. Zresztą nawet jak by liczyć od tego 7 marca kiedy list był nadany to masz czas do 21, więc spokojnie zdążysz się zapoznać z nową ofertą i w razie czego wysłać wypowiedzenie.

 

@Krzychooo

Nie wiem, ale skoro nowe regulaminy dla nowych klientów wchodzą od 18 marca to można się spodziewać, że właśnie wtedy wejdą w życie nowe promocje. Nawet włodarze cyfry zapowiadali zmiany w pakietach itp, więc jak ktoś się waha to nie zaszkodzi poczekać kilka dni.

 

Zresztą nie wiem czy w cyfrze nie jest tak jak w n'ce, że wypowiedzenie można wysłać, a potem w każdej chwili (w tym wypadku do końca kwietnia) telefonicznie je wycofać. Jeśli jest taka możliwość, to nawet bym się nie zastanawiał i słał wypowiedzenie, a w razie nie pojawienia się żadnej ciekawej promocji to można by je wycofać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostaje w Cyfrze+ mam jeszcze rabat 50% do lipca a od sierpnia już po nowemu 46 zł(p.Kompakt). Jutro już 14 marca a ja nie mam jeszcze rachunków w styczniu przysłali mi przed 10. Podwyżka z 2009 również wynosiła prawie 3zł było 40 zł przed a po podwyżce 42.90 . teraz 42.90 po 46 czyli 3.10 . Liczyłem ,że nie będzie więcej niż 45zł. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie miał byś możliwości zrezygnować skoro zmieniają Ci regulamin i podnoszą ceny? Każdy może zrezygnować z powodu zmian w regulaminie i podwyżki cen, zresztą stosowną wiadomość na pewno listownie na dniach otrzymasz.

A zyskujesz to, że nie musisz przez rok czasu płacić 100% ceny po podwyżce, tylko bierzesz nową promocję, w której albo kolejny raz będziesz miał przez x miesięcy 50% tańszy abonament, albo przez cały czas trwania umowy będzie jednolita niższa opłata miesięczna. Nie ma takiej opcji by jakakolwiek promocja była mniej korzystna od płacenia 100% stawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli dostanę nowy regulamin i go nie zaakceptuje to wysyłam wypowiedzenie które skończy moją umowę z dn. 31marca ? Może kiedy dojdzie do nich to wypowiedzenie to zaproponują mi coś innego rozumie? a jeśli nie mogę ponownie wziąć c+ po 18 marca (może wtedy będą lepsze promocje) lub w kwietniu bo wtedy będą już te świąteczne. Teraz muszę czekać na rachunki i nowy regulamin bo c+ się ociąga jutro 14 i nadal ich brak. Nawet jeśli wyślę wypowiedzenie to nie liczę na "kokosy" bo mam tylko "goły" pakiet Kompakt. Lepiej są traktowane osoby które mają dodatkowo do pakietu Canal+, Hbo itd. Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Świetna wiadomość ze zmianą regulaminu. Umowę podpisywałem na 25 miesięcy w styczniu (Kompakt HD i C+HD) Mam jedno pytanie. Jak mogę załapać się na ofertą kwietniową (wielkanocną) skoro umowa zakończy się 1 maja i chyba już będzie po zawodach tzn zostanie to co będą oferować w aktualnej promocji po pierwszym bo nie można podpisywać nowej umowy w trakcie zamykania starej (z powodu braku akceptacji nowego regulaminu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siulu23

Wysyłasz wypowiedzenie zawierające stwierdzenie, że nie akceptujesz zmian w regulaminie i umowa kończy się 30 kwietnia.

Jednak w okresie wypowiedzenia nie możesz podpisać nowej umowy na siebie, więc pozostaje czekać do maja, lub podpisać np w kwietniu na innego członka rodziny, tym bardziej że pierwszy miesiąc i tak jest gratis.

 

@sebastianooo

Wystarczy zrobić małą, powiedzmy w zaokrągleniu 2 letnią symulację ;)

12 miesięcy 100% opłaty = 552 zł

12 miesięcy z 30% zniżką, bo to max co można uzyskać w ramach przedłużenia = 386,4

łącznie = 938,4 zł

 

lub

24 miesiące ze zniżką na poziomie ~19% (tak jest mniej więcej w obecnej promocji, a myślę że na święta i tak będzie lepiej) = 894zł

 

Wynika z tego, że można odrobinę zaoszczędzić, choć faktycznie nie za dużo. Więc w przypadku tak niskiego abonamentu sytuacja jest niejednoznaczna. Warto więc poczekać na nowe promocje by przeprowadzić wtedy rzeczywistą, a nie opartą na domysłach symulację :) A jeśli da się wycofać złożone wypowiedzenie, to jestem nadal zdania, że należy je słać i czekać co pojawi się na święta i wtedy albo je wycofać, albo podpisać nową umowę w zależności od tego co w ogólnym rozrachunku wyjdzie taniej :)

 

ps.

No i warto rozważyć ofertę konkurencji, bo za 48zł miesięcznie w n można otrzymać znacznie więcej (chociaż bez kilku, być może dla niektórych bardzo ważnych kanałów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) ogolnie rzecz biorac jest to jakis pomysl:P ale zawsze lepsze promocje mozna uzyskac jak sie okres umowy konczy przesle sie wypowiedzenie, wstrzyma do ostatnich dni wypowiedzenia, wtedy cyfra bedzie kombinowac zeby cie zatrzymac dajac umowe np na 13 miesiecy i np 12 miesiecy 30% rabatu. wiem mam kumpla ktory pracuje w telesprzedarzy w cyfrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...