Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam ważną umowę z c+ do końca września 2013.

Nie otrzymałam jeszcze żadnej korespondencji chociaż telefonicznie poinformowano mnie, że został już do mnie wysłany list.

Ponoć od 05.04 zmianie ulegną nazwy kanałów

Pyt. Czy mogę rozwiązać umowę z c+ bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji??

Jeśli tak to kiedy to zrobić i jaki jest okres wypowiedzenia?

Jaki powód rezygnacji podać?? Boję się, że kiedy przyjdzie do mnie jakieś pismo (jeśli przyjdzie??) to będzie już za późno na reakcję a 139zł za nowy pakiet nie chcę płacić.

 

 

Dziękuję

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że mamy 14 dni od zmiany regulaminu na wypowiedzenie umowy??

Jeśli tak to zmiana ponoć nastąpiła 21.03.2013 (takie informacje uzyskałam na infolinii) więc licząc od tego terminu to mamy czas do 04.04.2013r...

 

Z drugiej jednak strony o wszelkich zmianach powinniśmy być pisemnie poinformowani 30 dni przed wprowadzeniem zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mnie interesuje jeszcze coś innego, a mianowicie, czy płacić za kwiecień 2013, czy może wstrzymać się z płaceniem i zapłacić dopiero fizyczną należność od 1 kwietnia, do dnia rozwiązania umowy o abo.

 

Tak bowiem sobie myślę, że jeśli zapłacę im za cały miesiąc, a umowa będzie rozwiązana, np 20-tego, to opłata za całe 10 dni, pójdzie psu w rzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodem do wypowiedzenia umowy może być usunięcie kanałów: minimini+, teletoon+, alekino+, planete+, domo+, kuchniaTV+ w wersji SD. Kanały te pozostały na dekoderach SD, natomiast na dekoderach HD nie ma możliwości ich odbierania mimo zapisania ich jako gwarantowanych w umowie, gdzie były ujęte osobno od wersji tych kanałów w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was! Napiszę tutaj w mojej sprawie bo to dział dla C+ ;) Otóż posiadam dwa osobne abonamenty w C+ są to Super Premium z jednym dostałem konsole za 1 zł a z drugim TV, jedną umowę mam do listopada br. a drugą do czerwca 2014. I tutaj moje istotne pytanie bo dużo czytałem o tej [beep] migracji i nie jestem z tego zadowolony a z tego co wiem to 1 kwietnia wchodzi nowy regulamin no i właśnie mogę to wykorzystać i zerwać umowę ? Tylko co z konsolą i TV wtedy? Ogólnie rzecz biorąc to został bym już do końca trwania umowy ale nie chce żadnej [beep] migracji bo nie zaoferują mi tego wszystkiego w takim samym abonamencie. Dużo czytałem o tej migracji ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi a konsultant prawdy nie powie. Listu jeszcze nie dostałem i [beep] wie czy dostanę. I jak możecie to napiszcie mi jeszcze kiedy pisać wypowiedzenie? Bo zastanawiam się czy to nie jest tak, że pierwszego wchodzi nowy regulamin i mam dwa tygodnie na napisanie wypowiedzenia z 3 miesięcznym wyprzedzeniem czyli od kwietnia do końca czerwca. Pozdrawiam was ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnDrI91 będziesz mógł wypowiedzieć umowę bez konsekwencji (bez kary za wcześniejsze zerwanie umowy) jeśli wystąpi co najmniej jeden z niżej wymienionych przypadków:

-zostanie Ci przesłany do akceptacji nowy regulamin/cennik

-usunięty zostanie któryś z gwarantowanych w Twojej umowie kanałów (np. Zone Romantica, 13th Street)

 

W regulaminie promocji o konsolę/tv będziesz miał dodatkowo zapis, czy od razu sprzęt został Tobie sprzedany za 1 PLN, czy też być może staje się dopiero Twoją własnością po wywiązaniu się z umowy. Przy poprzednich zmianach regulaminu/usuwaniu kanałów gwarantowanych niektóre osoby, które skorzystały z takich promocji ze sprzętem musiały zwracać tv Cyfrze+ gdy rezygnowali z ww.powodów a inne mogły zatrzymać telewizor. Dlatego musisz się dokładnie zapoznać ze swoją umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to C+ nie poszło nie ma co xD Przeszukałem papiery znalazłem umowy podpisane z Cyfra+ i do tego dwie magiczne UMOWY SPRZEDAŻY x) Jedna za konsole, druga za telewizor w których jest napisane, że CYFRA+ po rabacie sprzedaje mi za 1 zł TV i konsole więc jestem zadowolony, że będę mógł zerwać umowę i sprzęt mi zostaje ;) Tylko teraz druga strona medalu bo dzwoniłem do ogarniętego w tym temacie kolesia z centrum nc+ i powiedział mi, że abonenci n mogą rezygnować do 19 kwietnia natomiast jeśli chodzi o abonentów Cyfry+ to jeszcze nie wiadomo jak to będzie i powiedział mi, że mam dzwonić 3,4 kwietnia do nich to wszystko będzie już wyjaśnione i mówił jeszcze, że podstawą do zerwania umowy jest listownie ten regulamin. No ok tylko biorąc pod uwagę moją wygodną sytuację obawiam, się że ten list do mnie nie dotrze i automatycznie mnie migrują do nc+ albo że umknie mi okres wypowiedzenia umowy... N'ka może do 19 a C+? Wiecie może czy nie jest tak samo z C+ jak z N'ka i do 19stego? Ktoś coś wspominał dopiero o czerwcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem w poprzednich częściach tematu coś ma się dziać na początku kwietnia. Nie ma co pisać do "warszawy" bo i tak nic nie powiedzą. JEśli AnDrI91 nie dostaniesz żadnego nowego regulaminu to Cię nie migrują, chociaż możesz dostać nowy regulamin ale z zapisaną treścią, że zacznie Cię to obowiązywać po skończeniu umowy. Były takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 3 kwietnia 2012 zawarłem 13 miesięczną umowę z CYFRĄ+. Jestem niezadowolony z tego co się dzieje i chciałbym rozwiązać umowę. Umowa kończy mi się z końcem maja. Mogę wysłać wypowiedzenie i mieć telewizje właśnie do końca maja. (tak powiedziano w mi w punkcie nc+). Chciałbym jak najszybciej rozwiązać umowę, ponieważ w Cyfro. Polsacie są aktualnie bardzo korzystne promocje dla mnie. Dodam, że nie przyszedł do mnie list, z automatycznym przedłużeniem itp. Proszę o pomoc w rozwiązaniu umowy. Szukam sposobu na wypowiedzenie umowy. (jak najszybsze) . Proszę o pomoc smile mój aktualny pakiet Optimum, bez CANAL+ i opci HD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy jeśli wyślę wypowiedzenie na początku kwietna (umowę mam do końca kwietnia) to zostanie ona rozwiązana z końcem miesiąca czy dopiero z końcem miesiąca następnego (maj)? Z tego co wiem obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia, więc w takiej sytuacji musiałbym jeszcze zapłacić abonament za maj?

 

Dzięki z góry za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu obawiacie się tego 19 kwietnia. Cyfra nigdy zmian nie wysyłala listem poleconym. W przypadku wysyłki nowego regulaminu listem nierejestrowanym cyfra nie ma żadnych szans aby wykazać i skutecznie prawnie egzekwować nowe regulaminy. Nie ma bowiem żadnej możliwości dowodowej iż abonent otrzymał i zapoznał się z nowym regulaminem, cennikiem. Jedyne co to mogą puścić straszaka za który zapewne uokik ich przykryje czapka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie:

§ 5. O zachowaniu przewidzianych Regulaminem terminów do składania oświadczeń woli przez Abonenta lub Operatora CYFRY+ decydować będzie data stempla pocztowego przesyłki zawierającej takie oświadczenie

speedez89, więc jeśli chcesz rozwiązać umowę z końcem kwietnia to musisz jutro z rana jak najszybciej zasuwać na pocztę i wysłać wypowiedzenie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@speedez89 aby rozwiązać umowę z końcem kwietnia musisz dostarczyć wypowiedzenie do końca marca.Może ci się udać chyba tylko w tzw Centrum Cyfra+(nc+).Inaczej masz 3 miesiące w plecy.

 

Dzięki za info, ale znalazłem przed chwilą w regulaminie, który miałem dołączony do umowy, jeszcze z 2010 roku (później były chyba jakieś zmiany ale nie wiem czy dotyczące tego pkt) Artykuł 6 ust. 1: "..W wypadku zawiadomienia o powyższym w ostatnim miesiącu Okresu Minimalnego - Umowa ulega rozwiązaniu na koniec miesiąca kalendarzowego następującego po ostatnim miesiącu Okresu Minimalnego."

 

Wynikało by z tego, że musiałbym opłacić jeszcze tylko 1 miesiąc, czyli maj, a nie 3 kolejne. Poprawcie mnie jeśli coś się tu zmieniło i się mylę.

 

E: @Grabar, być może jest taka szansa, tylko sam nie wiem czy nie wolałbym mieć zakończonej umowy z końcem maja (jak zakończy się sezon Ekstraklasy), wtedy na spokojnie będę mógł czekać na ich oferty a jeśli żadna mnie nie zadowoli to bez wahania odejdę. Przez lato i tak nie mam czego szukać w programie Cyfry/NC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Abonencie,

 

z okazji Świąt Wielkiej Nocy udostępniliśmy bezpłatnie na najbliższe

3 miesiące kanał nSport, na którym obejrzysz ćwierćfinały Ligi Mistrzów UEFA oraz start nowego sezonu ENEA Ekstraligi Żużlowej.

 

Jednocześnie informujemy, że od 1. kwietnia br. kanały 13th Street Universal, Zone Romantica, religia.tv (dla użytkowników dekoderów SD), ESPN Classic oraz od 1. lipca br. kanały CNN, Cartoon Network, TCM nie będą dostępne w ofercie CYFRY+.

Ponadto od 1. kwietnia br. kanały religia.tv (dla użytkowników dekoderów HD) oraz Trace będą udostępniane promocyjnie, w związku z czym nie będą objęte ofertą gwarantowaną Regulaminem Umowy o Abonament.

 

W przypadku nie zaakceptowania zmiany, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania Umowy o Abonament zgodnie z art. 7 §1 Regulaminu Umowy o Abonament, w terminie jednego miesiąca od daty wprowadzenia tej zmiany.

 

Z poważaniem,

CYFRA+

 

Przed chwilą otrzymałem e-mail o powyższej treści. Furtka do rozwiązania umowy otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak umowe zawarłem 3 kwietia zeszłego roku i zaczeła sie ona liczyć dopiero od maja (na 13 miesięcy) bo było, że pierwszs niepełny miesiąc gratis, jeśli wyśle wypowiedzenie po 1 kwietnia to kiedy bede musioał oddać dekoder i kiedy mi wyłączą telewizje? Bo narmalnie muszę czekać do końca maja,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...