Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tesciowie dostali pismo bo odpowiedzia na rezygnacje trudno to nazwac. Przypomne sprawe. 27lutego tesciowie wyslali rezygnacje o tresci :

"Ja,( imie i nazwisko) informuje iz nie akceptuje zmian cennika (o ktorych dowiedzialem sie od znajomych przedwczoraj tj.25.02, gdyz zadnej korespondencji ani innej informacji od panstwa w tym temacie nie otrzymalem) wprowadzanych z dniem 01.03.2012, co skutkuje rozwiązaniem umowy z winy operatora a operatorowi nie przysługuje roszczenie odszkodowawcze. Proszę o rozwiązanie ze mną umowy NR XXXXXXX z dniem 29.02.2012. "

W piatek dostala odpowiedz :

"Szanowni Panstwo otrzymalismy informacje, iz nie dotarla do Panstwa nasza poprzednia korespondencja o zmianie oplat abonamentowych.

W zwiazku z tym, uprzejmie informujemy, iz nowe oplaty abonamentowe beda Panstwa obowiazywaly od 1maja 2012 r. W zalaczeniu przesylamy stosowny dokument i prosimy o zapoznanie sie z jego trescia.

Jednoczesnie milo nam poinformowac, ze aktualnie na naszej platformie cyfrowej maja Panstwo dostep do najwiekszej liczby kanalow emitowanych w najwyzszej rozdzielczosci HD. W CYFRZE+ moga Panstwo ogladac juz 35 kanalow w jakosci HD.

W przypadku braku akceptacji zmian przysluguje Panstwu prawo wypowiedzenia Umowy w terminie 14dni od daty doreczenia dokumentu."

Do tego papierka zostal dolaczony ANEKS z nowym cennikiem.

Czyli chyba jak dobrze rozumiem zanosi sie na HAPPY END ? No bo przyznali sie ze nie wyslali aneksu i teraz go dali i teraz maja tesciowie 14dni na ewentualnie niezakceptowanie go i zakonczenie umowy ?

Jesli tak czy moglby ktos pomoc jak skleic teraz to wypowiedzenie ? Czy powolywac sie na wczesniejsze cos ? Czy napisac tylko ze "W zwiazku z otrzymana ostatnio od Panstwa korespondencja (o dacie 20marca) z zalaczonym ANEKSEM zawierajacym nowy cennik pragne poinformowac iz nie akceptuje nowych warunkow i zgodnie z przyslugujacym mi prawem prosze o rozwiazanie umowy NR XXXXXXX z zachowaniem regulaminowego 30dniowego okresu wypowiedzenia."

 

Czy tak moze byc ? Czy pisac cos w zwiazku z poprzednim wypowiedzeniem ? Czy napisac jakas date z jaka umowa ma sie zakonczyc ? Jesli tak to jaka to musiala by byc data ? Bo juz sam zglupialem bo z poczatku w pierwszym wypowiedzeniu napisalem date 1marzec ale ta data chyba w ogole byla niepoprawna bo niebylo by wtedy miesiaca wypowiedzenia. W ogole miesiac wypowiedzenia obowiazuje w takim wypadku czy nie ? Jesli tak to teraz z jaka data powinna zakonczyc sie umowa tesciom ?? Jaka wpisac ? Koniec tego miesiaca ? Koniec Maja ? Czy powinien obowiazywac ten 1marzec pierwotny ? No i jak powinna tesciowa zaplacic rachunki. Bo za marzec dalej nie zaplacila... Jesli powinna umowa sie skonczyc z 1maja to za marzec i kwiecien musi zaplacic tak jak za luty ? Kwotami ktore ja obowiazywaly dotychczas ?? Wydaje mi sie ze tak...

Z gory dzieki za wszelka pomoc w zakonczeniu tej szopki ;) Bo chyba koniec bliski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@frog

 

Skoro teściom chcą podnieść ceny od 1 maja wyślij wypowiedzenie umowy od razu.Umowę będziesz miał do końca miesiąca.Napisz że nie zgadzasz się na nowe ceny i to wszystko.Wydaje mi się że 30 dni nie obowiązuje bo zmieniają Ci regulamin(cennik),i oby nie obowiązywało bo mamy już 1 IV i wtedy umowa byłaby do końca maja,a tak jest do końca IV z ich winy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tylko jak napisac, Ze zamiast "prosze o rozwiazanie umowy NR XXXXXXX z zachowaniem regulaminowego 30dniowego okresu wypowiedzenia." napisac "prosze o NATYCHMIASTOWE rozwiazanie umowy NR XXXXXXX" ? Tylko wlasnie zeby ktos kto jest PEWIEN napisal czy takich wypadkach stosuje sie 30dniowe okres wypowiedzenia czy nie... Zeby sie nie doczepili do czegos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie tylko jak napisac, Ze zamiast "prosze o rozwiazanie umowy NR XXXXXXX z zachowaniem regulaminowego 30dniowego okresu wypowiedzenia." napisac "prosze o NATYCHMIASTOWE rozwiazanie umowy NR XXXXXXX" ? Tylko wlasnie zeby ktos kto jest PEWIEN napisal czy takich wypadkach stosuje sie 30dniowe okres wypowiedzenia czy nie... Zeby sie nie doczepili do czegos...

W czym problem? Napisz, że nie akceptujesz nowego cennika wiążącego się z podwyżką cen za abonament. Podpis odręczny osoby na którą jest umowa i po sprawie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bluma czyli nie trzeba pisac zadnej daty ? Wystarczy info ze sie nie akceptuje i prosba o rozwiazanie umowy ? A skad bede wiedzial kiedy ta umowa sie zakonczy ? Przysla jakies pismo jeszcze ze np w zwiazku z wyslaneym wypowiedzeniem rozwiazuja u mowe i nakazuja oddanie sprzetu do tego i tego dnia ? No i jaka kwote ma zaplacic tesciowa za marzec i kwiecien jesli np te rozwiazanie nastapi 5maja ? Kwotami takimi jakimi caly czas placila ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, napisz że z powodu przysłania mi z dużym opuźnieniem cennika o podwyżce cen obowiązującym od 01.03.2012 r. składam niniejsze 30 dniowe wypowiedzenie z wami, z powodu waszego nie odpowiedzialnego poinformowania mnie w odpowiednim terminie o podwyżce. Nie akceptuję nowego cennika z poważaniem tu wpisz imię i nazwisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bluma czyli nie trzeba pisac zadnej daty ? Wystarczy info ze sie nie akceptuje i prosba o rozwiazanie umowy ? A skad bede wiedzial kiedy ta umowa sie zakonczy ? Przysla jakies pismo jeszcze ze np w zwiazku z wyslaneym wypowiedzeniem rozwiazuja u mowe i nakazuja oddanie sprzetu do tego i tego dnia ? No i jaka kwote ma zaplacic tesciowa za marzec i kwiecien jesli np te rozwiazanie nastapi 5maja ? Kwotami takimi jakimi caly czas placila ?

 

skoro Ci napisali że nowe ceny bedziesz miał od 1V to umowa do konca kwietnia po wyslaniu wypowiedzenia.

 

@jojo

 

jak on może napisać 30 dniowe wypowiedzenie jak mamy już prawie 2 kwiecień-chyba że kwiecień ma 32 dni :)poza tym 30 dni go nie obowiązuje bo mu regulamin zmieniaja.nie mieszaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bluma czyli nie trzeba pisac zadnej daty ? Wystarczy info ze sie nie akceptuje i prosba o rozwiazanie umowy ? A skad bede wiedzial kiedy ta umowa sie zakonczy ? Przysla jakies pismo jeszcze ze np w zwiazku z wyslaneym wypowiedzeniem rozwiazuja u mowe i nakazuja oddanie sprzetu do tego i tego dnia ? No i jaka kwote ma zaplacic tesciowa za marzec i kwiecien jesli np te rozwiazanie nastapi 5maja ? Kwotami takimi jakimi caly czas placila ?

Kolego, po pierwsze to rozwiązanie umowy nastąpi 1 maja a nie 5 maja jak piszesz.

Po drugie, za marzec i kwiecień Twoi teściowie zapłacą tyle co do tej pory za abonament.

Po trzecie, masz 30 dni po zakończeniu umowy na oddanie sprzętu do pierwszego lepszego dystrybutora Cyfry.

Odnośnie pisma, to napisz, że nie akceptujesz nowego cennika, który wchodzi w życie 1 maja i po sprawie. Po złożeniu wypowiedzenia, odczekaj tydzień i zadzwoń na infolinię - tam dostaniesz info czy wypowiedzenie już jest w Cyfrze.

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie, masz 30 dni po zakończeniu umowy na oddanie sprzętu do pierwszego lepszego dystrybutora Cyfry.

...a guzik prawda. Sprzęt oddaje się do wybranych punktów (do tej pory C+ wysyłała list m.in. adresami tych sklepów w okolicy, teraz ograniczają się do kontaktu telefonicznego (tzn, proszą o kontakt ze strony klienta i mówią to co istotne w sprawie zwrotu).

Tak było w praktyce w czasie 3. ostatnich rezygnacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to żeby się nie zdziwił. Sam gnałem na łeb na szyję, żeby zdążyć ze zwrotem przed zamknięciem bo w sklepie, gdzie brałem (Mediaexpert) odesłano mnie z kwitkiem.

To chyba Ty miałeś tylko taki problem... Ja zawsze oddawałem sprzęt lub wymieniałem jak nie w jednym, to drugim czy też trzecim punkcie. Warunkiem musi być to, że punkt jest oficjalnym dystrybutorem Cyfry, który wystawi Ci pokwitowanie zdania sprzętu. Mało tego, zdający sprzęt nie musi być nawet osobiście, tylko może się wyręczyć osobą z rodziny. Nigdy się nie spotkałem z faktem a jestem już abonentem Cyfry parę ładnych lat, żeby zdanie sprzętu w punkcie w którym byłem nie zostało przyjęte. Także Kolego bat - nie zdziwiłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...