Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym w nowym regulaminie tego kanału nie ma, więc rozwiązanie umowy z powodu jego wyłączenia raczej nie przejdzie.

 

Mylisz się ja po otrzymaniu listu z Cyfry+ z nowym regulaminem od razu sprawdziłem czy w mojej odbieranej ofercie jest M24 nie było wiec wysłałem wypowiedzenie jako powód rezygnacji podając brak tego kanału w nowym regulaminie tym od 01/2012 za jakiś czas dzwonie do Cyfry+ a pani mi mówi tak ale zostało nieuznane bo zmienia się regulamin a kanał dostępny jest w ofercie na kanale 68 i nie zostanie wyłączony byłem pewny swego złożyłem reklamację i uznali ponieważ kanał jednak zostanie wyłączony och ta infolinia C+ 8) jeden kompetentny inny nie normalnie jak LOTTO i trafność 6_stki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w chwili obecnej (np. jutro) jest jeszcze sens wysyłania wypowiedzenia ze względu na zmianę regulaminu?

 

Pomijając sprawę terminu 14 dni od doręczenia (nie do udowodnienia przy listach nierejestrowanych), to czy w takiej sytuacji nie istnieje np. miesięczny okres wypowiedzenia, czyli wysłania w miesiącu listopadzie jako poprzedzającym ostatni miesiąc przed wejściem nowego regulaminu.

Niestety nie, oni nie dają 14 dni od doręczenia na wypowiedzenie, tylko ustalają sobie termin przyjmowania pism. Sam chciałem wysłać ponownie, bo się machnąłem przy moim wypowiadaniu. Dzisiaj otrzymałem maila od Cyfry : Szanowni Państwo,

 

odpowiadając na e-mail, podtrzymuję wyjaśnienia przekazane w poprzedniej korespondencji.

 

Wysłane po 2 grudnia 2011 roku pisma z wypowiedzeniem Umowy z powodu zmian w Regulaminie w nie będą zatwierdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w nowym regulaminie tego kanału nie ma, więc rozwiązanie umowy z powodu jego wyłączenia raczej nie przejdzie.

 

Mylisz się ja po otrzymaniu listu z Cyfry+ z nowym regulaminem od razu sprawdziłem czy w mojej odbieranej ofercie jest M24 nie było wiec wysłałem wypowiedzenie jako powód rezygnacji podając brak tego kanału w nowym regulaminie tym od 01/2012 za jakiś czas dzwonie do Cyfry+ a pani mi mówi tak ale zostało nieuznane bo zmienia się regulamin a kanał dostępny jest w ofercie na kanale 68 i nie zostanie wyłączony byłem pewny swego złożyłem reklamację i uznali ponieważ kanał jednak zostanie wyłączony och ta infolinia C+ 8) jeden kompetentny inny nie normalnie jak LOTTO i trafność 6_stki :/

Rotacja ogromna :) Idziesz na urlop i polowe twarzy pierwszy raz w zyciu widzisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

18 miesieczna umowa konczyła mi się 31 października, byłem w salonie c+ i kazali mi wysłać rezygnace pisemnie i tak zrobiłem.

wysłałem nastepnego dnia po wizycie tj. 26.10.2011r. na potwierdzeniu odbioru widnieje pieczątka 8.11.2011r. czy bede mial jakies problemy przy oddawaniu karty ?

dzieki za odpowiedzi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko konkurencja g ... ma...skonczy sie lM teraz wiec bedzie 2 miesiace posuchy a w C+ dalej pilka leci...nawet w swieta:))

pomijajac juz fakt ze po fuzji beda znowu zmiany a co za tym idzie znowu mozliwosc wypowiedzenia umowy:)

 

Mnie interesowało akurat te kilka kanałów, za które w cyfrze musiałbym płacić więcej:( A tak mam taniej i krócej. A jak oficjalnie dojdzie do fuzji to i w konkurencji będzie zmiana regulaminów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze juz watek byl poruszany wczesniej...

Przedluzylem umowe przez centrum telefoniczne. Nie dostalem jeszcze zadnego pisma, nie minelo 10 dni.

Czy moge zrezygnowac z tej umowy?

 

Dzieki za info

 

 

@marcin.koryluk nie możesz.

Ja wiem że takie jest stanowisko cyfry, niemniej jednak sprawa nie jest oczywista.

Przedłużenie umowy wiąże się z nowymi warunkami świadczenia usług a więc tak naprawdę jest to zawarcie nowej umowy.

Jeśli wszystko odbyło się telefonicznie to jest to zawarcie umowy poza lokalem przedsiębiorstwa, w takim przypadku zgodnie z polskim prawem jest możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni od jej zawarcia. Jeśli Cyfra ustami swych przedstawicieli lub zapisami w swoich regulaminach upiera się że tak nie jest to najzwyczajniej w świecie narusza prawo.

Żeby nie było że sobie coś wymyślam, 3 tygodnie temu przedłużałem umowę z T-Mobile. Ponieważ zmieniłem zdanie to zadzwoniłem na infolinię żeby zapytać czy mogę jeszcze zmienić decyzje co do wyboru taryfy. Miła pani odpowiedziała ze jeśli przedłużałem umowę telefonicznie i nie minęło 10 dni to zgodnie z prawem jak najbardziej mogę odstąpić od umowy a odpowiedni druk do wypełnienia znajdę w dokumentach które mi przesłali. Tak więc, jak najbardziej w takim przypadku można to zrobić a podejście operatora mówi bardzo dużo o nim samym i o tym jak traktuje swoich klientów.

Reasumując, moje zdanie jest takie że prawo jest po twojej stronie tyle że cyfra będzie ci to utrudniać jak tylko się da. Jeśli zależy ci na zerwaniu tej umowy to najlepiej na początek skontaktuj się ze swoim lokalnym rzecznikiem praw konsumenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! 5 października przedłużyłem umowę z C+ wg akcji "Cyfra Powrót+" w regulaminie dość zagmatwanie jest napisane:

- ... wyrażają wolę kontynuowania Umowy o Abonament przez Okres Minimalny, który rozpoczyna się od dnia złożenia powyższego oświadczenia (5/10/2010) i obowiązuje do 30/04/2012 r.

Do kiedy mogę najpóźniej wysłać wypowiedzenie? Do końca marca? Bo rozumiem, że mam miesięczny termin wypowiedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak napisałeś,wypowiedzenie musisz wysłać w marcu 2012r.Jak chcesz pozostać w cyfrze,to już teraz możesz zadzwonić,lub napisać maila z propozycją,chociaż nie gwarantuję,że uda się przedłużyc umowę .Ja kiedyś zmieniłem warunki umowy 5 miesięcy wcześniej,a była wtedy super promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie bylo mnie troche w kraju wiec jestem troche do tylu z nowinkami. Dzis dostalem aneks do umowy (nie wiem ile lezal w skrzynce na listy ale raczej nie dluzej niz 2 tygodnie). Czy w zwiazku z tym moge zrezygnowac z umowy nie akceptujac regulaminu? Ktos wczesniej napisal ze wyslane do 2go grudnia nie beda akceptowane ale ja mam na aneksie napisane czarno na bialym - 2 tygodnie od dostarczenia - czyli mieszcze sie w czasie. Jak prawnie moga sie z tego wykrecic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przy takiej formie dostarczania korespondencji, jaką stosuje C+, czyli zgodnie z umową z Pocztą Polską, gdzie na przesyłce nie widnieje stempel pocztowy, można stosować właściwie pełną dowolność.

 

Poza tym, na wszelki wypadek zamieść na wypowiedzeniu formułkę, że przebywałeś za granicą i zapoznałeś się z nadesłanym Aneksem dopiero w podanym przez siebie terminie.

 

W prawie ważne jest jedynie skuteczne doręczenie, czyli za potwierdzeniem, inaczej nic nie jest jasne.

 

Jasne jest natomiast, że zapoznać się z treścią Aneksu mogłeś dopiero po fizycznym wyjęciu go ze skrzynki pocztowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...