Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Problem zacinania kanałów, a problem jakości to dwie różne sprawy. Jak ktoś twierdzi, że Vectra obniża jakość nadawanych kanałów HD to niech wytłumaczy w jaki sposób wg. niego Vectra to robi?

 

Jeśli mi internet wolno działa mam udowadniać co jest nie nie tak z siecią przesyłową,routerami lub innym sprzętem ? Nie,po prostu reklamuje że internet źle działa.I nie muszę nic udowadniać.

 

Zadałem sobie trud i zrobiłem małe porównanie, wszystki zdjęcia robione tym samym aparatem na tych samych ustawieniach w tym samym oświetleniu

 

1.C+ HD Stardust i Chyba kocham moją żoną - oba nadawane w HD

2.C+ Standard nie-HD

3.Luxe TV HD

4.Trailer w rozdzielczośći 720p

 

Kliknijcie na tą miniaturkę a następnie kliknijcie na jpg w średniej wielkości żeby zobaczyć pełne zbliżenie:

hdhd5.th.jpg

 

(albo bezpośrednio wklejcie do przeglądarki > http://img149.imageshack.us/img149/6778/hdhd5.jpg )

 

Jeszcze jakieś wątpliwośći ? Gołym okiem widać że C+ HD w jakości jest bardzo zbliżony do zwykłego C+. Trochę lepiej jest na Luxe TV HD obraz ostrzejszy, ale żaden z nich nie umywa się nawet do jakości 720p która jest przecież mniejsza niż 1080i.Jak powinna wyglądać TV w HD można się przekonać oglądając trailery HD na komputerze - http://www.apple.com/trailers.

 

Wcześniej kanały HD miały taką samą jakość jak te trailery - ostrość żyletka a teraz to jest jakaś parodia,najwyżej dobre DVD do HD to im daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cóż, też od jakiegoś czasu zauważyłem jakby pogorszoną jakość kanałów HD. Głównie sporo oglądałem NGC HD. Faktem jest iż na początku obraz w HD "wbijał w fotel" teraz już nie. Na początku myślałem iż to kwestia tego, że przyzwyczaiłem się do obrazu HD (po części pewnie tak jest) ale to tylko po części. Coś jest jednak z tym obrazem nie tak jak było. Nie jest już tak ostry i szczegółowy. Oglądam programy w HD praktycznie od początku kiedy było mniej abonentów i nie było jeszcze "platyny" i przyznaję - coś się zmieniło i wcale nie na lepsze.

Zastanawia mnie tylko - czy to kwestia faktycznie przycinania bitrat'u przez operatora czy samego oprogramowania w tunerze czyli samego dekodowania. Oprogramowanie w tunerze zmieniło się przynajmniej 3 razy przez ostatnie miesiące...?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja Podróże TV od 1 stycznia 2009 roku ma być dostępna jedynie drogą internetową, do końca grudnia br. opuści oferty wszystkich platform satelitarnych i sieci kablowych. Ciekaw jestem co Vectra zaproponuje w wolne miejsce w pakiecie złotym ? Czy będzie to kanał (FTA) np. PATIO TV, czy jakiś kolejny beznadziejny zagraniczny syf ? Ostatnio przecież zastępując kończący nadawanie kanał Polsat ZiU, wrzucili BBC ENTERTAINMENT - i tu ukłon w ich stronę. Mogliby zrobić teraz tak samo. Wiem ,wiem większość z Was (szczególnie tych ze Śląska) chciałaby TV SILESIA w złotym, no ale jak wiemy est to nierealne :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział ze nierealne by TVS była w złotym powiem więcej realny jest tez analog pakiet srebrny. U mnie np nie ma cyfrówki i zamierzam walczyć o to żeby kanał był w analogu. A co do Patio TV czy on pojawi się tez w analogu jeśli nie to czy coś będzie w miejsce Podróże TV w analogu w miejscach gdzie nie ma cyfrówki. Ta kablówka trzeba się zając za nierówne traktowanie swoich abonentów.TVS jest kanałem dla mieszkańców śląska tymczasem nie wszyscy na śląsku maja do niego dostęp wiec żeby się nie okazało ze za chwile nie będą mieć komu zaoferować tej cyfrówki. Maja rywala w postaci UPC któremu nie było ciężko wprowadzić TVS do analogu. I nie nabija ludzi w butelkę.Pakiet platynowy w którym nie ma ani jednego kanału wartego dodatkowego płacenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to mnie wkurzyli jak do cyfrówki dodali chyba z 20 kanałów a do analogu w miastach gdzie nie ma cyfrówki nie dali nic. I teraz pytanie czy skoro BBC Entertainment weszło do pakietu złotego cyfrówki toczy nie można było dać go do tego analogu tym bardziej ze znikał Polsat Zdrowie i Uroda wiec wystarczyło przenieść 4fun.tv dać na miejsce PZiU do srebrnego a ten BBC dać w srebrnego analogu to zamiast PZiU dali Fashion TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie czy ta zmiana kanału podróże tv to nastąpiło wszędzie czy tylko w waszych miastach

bo nie wiem czy biała podlaska też z dniem dzisiejszym taką zmianę odczuło

 

Nie jestem z Białej Podlaskiej, ale może odpal ponad 100Hz tv i włącz dekoder żeby sprawdzić :twisted:

 

Najbardziej to mnie wkurzyli jak do cyfrówki dodali chyba z 20 kanałów a do analogu w miastach gdzie nie ma cyfrówki nie dali nic. I teraz pytanie czy skoro BBC Entertainment weszło do pakietu złotego cyfrówki toczy nie można było dać go do tego analogu tym bardziej ze znikał Polsat Zdrowie i Uroda wiec wystarczyło przenieść 4fun.tv dać na miejsce PZiU do srebrnego a ten BBC dać w srebrnego analogu to zamiast PZiU dali Fashion TV

 

No cóż, to oczywiste, że sygnał analogowy to przeszłość i w ciągu 3 lat zniknie całkowicie, ale jeśli Vectra nie ma pokrycia 100% sieci cyfrówką, to albo nie powinni obcinać kanałów analogowych, albo powinni obniżać ceny pakietu złotego analogowego (btw. powinni pomyśleć nad zmianą nazwy na np. "zaśniedziały" ;)).

Dla mnie podstawowa przewaga kablówki nad operatorami satelitarnymi to właśnie MULTIROOM. Mam 3 tv w domu i tylko Vectra pozwala mi na oglądanie wypasionego pakietu w pokoju gościnnym oraz podstawowych kanałów w kuchni i sypialni bez płacenia trzech abonamentów. Gdyby nie to, pewnie już dawno miałbym pakiet pełny Cyfry w jakiejś superpromocji pół ceny przez rok czy coś w tym stylu.

To jednak się zmienia, moje dziecko już nie może pooglądać sobie bajek w sypialni, a ja ulubionego serialu na AXN w czasie zmywania naczyń... Wkrótce Vectra może stracić podstawową przewagę nad konkurencją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pajut pogoda nie ma wpływu na jakość HD. Co prawda Vectra pobiera sygnał z satelity, ale podejrzewam, że mają sprzęt, który nawet w największą śnieżycę daje radę. Gdyby sygnał był totalnie słaby (jakaś trąba powietrzna :lol: ) to kanały by "pikselowało" co najwyżej.

 

Ale czego by nie mówić, to wczoraj miałem wrażenie, że NGC wyostrzał trochę. Oglądałem "Tajemnice Biblii" i dawały radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patio TV rowniez w Elblagu zawital,co do kanalow HD nie widze roznicy niechce bronic VECTRY ale przekaz i jakosc wydaje mi sie ok mam tylko zastrzezenia co do EUROSPORTU HD ciagle sie zacina i pojawia sie czarny ekran po chwili wraca przekaz pare razy mialo to miejsce podczas dzisiejszej transmisji ze skokow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was zapytanie.

 

Na chwilę obecną posiadam pakiet złoty analogowej Vectry, do tego płacę 10 % większy abonament za drugie gniazdko kablówki.

 

Chcę przejść na pakiet platynowy w ramach cyfrowej Vectry - i teraz moje zapytanie - czy mam prawo do dwóch tunerów - w jednym pokoju tuner SD (udostępniany bez opłat) a w drugim tuner HD (9,90 zł za miesiąc)?Czy mogę mieć tylko jeden tuner? Czy przechodząc na wersję cyfrową w dalszym ciągu obowiązują zasady w przypadku dwóch gniazdek z analogu czyli płacę za pakiet platynowy plus 10% za drugie gniazdko? Jeżeli ktoś miał podobną sytuację będę wdzięczny za wytłumaczenie i odpowiedź.

 

Mam także zapytanie w kwestiach technicznych. W drugim pokoju mam podłączoną - na chwilę obecną - analogową Vectrę oraz "N"-kę. Ze względów technicznych w moim mieszkaniu było możliwe puszczenie tylko jednego kabla. Sytuację ratuję zwrotnicą TV-Sat ale w tym przypadku część kanałów z kablówki (środkowe pasma) bardzo porządnie śnieży. Jak będzie wyglądała sytuacja w przypadku zainstalowania tunera HD Vectry? Czy możliwe jest zastosowanie - przy jednym kablu - zwrotnicy tak aby połączyć od niej jednym kablem tuner HD "N"-ki oraz drugim tuner HD Vectry? Czy w cyfrowej wersji Vectry kłopot występujący u mnie w analogu (śnieżenie kanałów) pojawi się także w przypadku cyfrowej TV?

Także tutaj z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie możesz za darmo wziąć od nich tunera SD (i z tego co się orientuje, na razie nawet za opłątą).

 

Jeśli chodzi o dodatkowe opłaty za gniazdko, to moim zdaniem jest to trochę bezsensu. W przypadku dekoderów HD (nie wiem jak z SD) z tyłu dekodera jest coś takiego jak CABLE OUT, wystarczy stąd pociągnąć kabel do drugiego TV i hula. W przypadku gdy kwestie techniczne nie pozwalają na takie rozwiązanie, to rzeczywiście rozsądnym wyjściem jest kolejne gniazdko.

 

Krótko ustosunkuje się jeszcze do drugiej części Twojego postu - śnieżenie nie występuje w telewizji cyfrowej ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli - jeżeli dobrze rozumiem - to nawet posiadając dwa gniazdka telewizji kablowej analogowej przechodząc na cyfrówkę mam prawo tylko do posiadania jednego dekodera - na jednym tv mam wybrany pakiet telewizji cyfrowej a na drugim analog. Troszkę to dziwne ale nic na to poradzę.

 

Odnośnie mojego drugiego zapytania. Jak już napisałem ze względów technicznych nie mogłem zainstalować dwóch kabli - jednego od kablówki a drugiego od tv satelitarnej. Wszystko idzie jednym kabelkiem co powoduje, że mogę albo mieć sat albo kablówkę - jeżeli podłączę kabelek do gniazda końcowego to kanały z środkowego pasma analogowej Vectry bardzo mocno. Chcąc zainstalować dekoder czy to SD czy HD Vectry mam taką samą sytuację wyjściową - muszę z jednego kabla - za pomocą albo gniazda końcowego albo z rozgałęźnika SAT/TV - puścić dwa kabelki - jeden do dekodera "N'-ki a drugo do dekodera HD Vectry. Mam tylko nadzieję, że w tym drugim przypadku wszystkie kanały zarówno z Vectry jak i "N"-ki będą działać poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...