Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem tu nowy, zalogowałem się, żeby się podzielić moimi spotrzeżeniami i zapytac Kolegów o poradę...

Wypowiedziałem umowę z UPC, która nie chciała dać mi lepszej oferty, płaciłem 144 PLN za net 15 i pakiet max z PVR.

Handlowiec z Vectry zaproponował mi platynę i net 8 (w nocy 16).

 

Wczoraj był instalator i już mam vectrę.

 

Na płus: dekoder nowy (a nie refabrykowany jak w UPC) net faktycznie ma 8 sprawdzone na speedtest (w upc mialem 15, a było 8 )

 

Na minus: soft, a co za tym idzie "inteligencja" dekodera. W UPC jest bardziej intuicyjny i ciekawiej rozwiązany... ale może to kwestia przyzwyczajenia.

 

Obraz: Tutaj mam największe zastrzeżenia, w UPC był bez zarzutu w programach cyforwych oraz HD.

 

Czemu nie wszystkie programy są wyświetlane 16:9? Oczekuję, że każdy program będzie wyświetlany na całości telewizora, a nie jeden tak, a drugi w małym okienku :)

Czy ja muszę coś poprzestawiać? Czy muszę przekalibrować jakoś mojego Samsunga, żeby obraz był lepszy?

 

Dziekuję za pomoc

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format kanału zalezy od nadawcy kanału a nie od operatora kablowego. Coraz większa liczba kanałów nadaje jednak w formacie 16:9. Część z nich stosuje jednak 4:3 letterbox, który daje na ekranie efekt okienka otoczonego czarnymi pasami. Proponuję w ustawieniach obrazu wybrać tryb "Powiększenie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder 5810CD ma wejście USB i Ethernet - pytanie jak te wejścia można wykorzystać ?

Możesz sobie podłączyć lampkę na USB. Będzie świecić ;) A tak bardziej serio, to na dzień dzisiejszy tych wejść nie da się w racjonalny sposób wykorzystać.

 

Czemu nie wszystkie programy są wyświetlane 16:9? Oczekuję, że każdy program będzie wyświetlany na całości telewizora, a nie jeden tak, a drugi w małym okienku :) Czy ja muszę coś poprzestawiać? Czy muszę przekalibrować jakoś mojego Samsunga, żeby obraz był lepszy?

Wejdź w "Ustawienia obrazu" w MENU i poustawiaj na 1080i, 16:9 i rozciągnięcie. W telewizorze przy połączeniu HDMI najlepiej "piksel na piksel". Jeżeli to nie pomoże, to niestety, ale nie pomoże już nic :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder 5810CD ma wejście USB i Ethernet - pytanie jak te wejścia można wykorzystać ?

Możesz sobie podłączyć lampkę na USB. Będzie świecić ;) A tak bardziej serio, to na dzień dzisiejszy tych wejść nie da się w racjonalny sposób wykorzystać.

 

Ok.

A pozostałe dylematy które mnie dręczą ? patrz: viewtopic.php?f=10&t=3161&p=457415#p457415

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder 5810CD ma wejście USB i Ethernet - pytanie jak te wejścia można wykorzystać?

Tak jak napisano, tylko jako źródło zasilania.

 

W dekoderze tym jest włożona karta- coś na wzór karty bankomatowej. Co grozi na wypadek wyjęcia takiej karty i ponownym włożeniu?

NIC, po prostu zniknie obraz, po włożeniu się pojawi.

 

Modem do telefonu TM602B/DM ma gniazdo do drugiego telefonu( ale nie jest aktywne), Ethernet i USB.

W opakowaniu tym są również stosowne kable i malutka płytka z jakimś oprogramowaniem. Pytanie czy te gniazda można do czegoś wykorzystać, do czego służy zawartość płytki ?

Pewnie do niczego. Każde urządzenie dostaje plik konfiguracyjny zdanie od Vectry więc nic nie da się zrobić.

Modem wifi TCW 750-4 posiada 4 gniazda, ale ponoć tylko dwa komputery mogą z niego korzystać - 2x kabel albo 1x kabel i 1x wifi albo 2 x wifi.

Czy jest możliwe uaktywnienie wszystkich gniazd ?

Raczej nie, Branie Wifi od vectry po porażka, lepiej kupić własny router i skonfigurować sobie domową sieć wg własnych upodobań.

Czy za pośrednictwem tego modemu podpięte do niego komputery będą mogły się ze sobą komunikować lub czy nawiązana zostanie łączność np z TV samsung który ma opcję internet TV przez kartę WIS09ABGN dedykowaną do tych telewizorów ?

Nie wiem, lepiej j.w. kupić własny router.

W komplecie jako 4 usługa była jeszcze karta internetu mobilnego.Czy do obsługi tej karty powinien być zakupiony jakiś konkretny model modemu czy tez nie ma to większego znaczenia? Vectra np proponuje E1750c.

Obojętnie, ten huawei 1750c jest dość dobry i tani (z play np na allegro da się kupić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, rzeczywiście. Cwaniaczki. Opcja z modemem to 10zł więcej miesięcznie. Nieźle. W takiej sytuacji rzeczywiście lepiej kupić modem, bo biorąc od nich wydajesz 240zł i nie masz modemu, a tak wydajesz 130zł i zostaje Ci modem po zakończeniu umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dekoderze tym jest włożona karta- coś na wzór karty bankomatowej. Co grozi na wypadek wyjęcia takiej karty i ponownym włożeniu?

NIC, po prostu zniknie obraz, po włożeniu się pojawi.

 

Ok, a np takie rozwiązanie.

W Tv mam gniazdo CI.

Czy korzystając z tego gniazda i odpowiedniego modułu byłoby możliwe korzystanie z TV z pominięciem dekodera Vectry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monter z Vectry zalecił aby dekoder połączyć z TV kablem HDMI.

Oferta tych przewodów jest na rynku bardzo duża.

Bazując na waszym doświadczeniu pozwolę zapytać jaki kabel będzie w tym przypadku najlepszy.

Dekoder jest stosunkowo blisko Tv tak więc kabel ok 1 m w zupełności wystarczy.

I jeszcze jedno- czy jest jakieś rozwiązanie które pozwoli włączać i wyłączać jednocześnie TV i dekoder jednym pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rozglądam się na siecią kablową ,ponieważ dzięki bogu kończę już współpracę z cyfrowym polsatem(celowo z małej litery.... :/ )

Jak sytuacja wygląda w Vectrze?Chodzi o telewizje analogową,ponieważ nie posiadam na razie telewizora fullHD.A na zwykłe CRT chyba nie ma sensu brać cyfrowej?

Ze strony Vectry za wiele nie można dowiedzieć się jak to wygląda u nich programowo i cenowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NOWY1916 - lepiej jest aktualnie korzystać z dekodera cyfrowego, dlatego, że jest on przystosowany do m.in. CRT. Dzięki temu pudełku zyskasz o wiele więcej kanałów za niewiele większą cenę, a tv analog już jest coraz biedniejszy na korzyść telewizji cyfrowej, dlatego ja doradzam skorzystanie dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...