Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie dość nietypowe pytanie lub może bardzo typowe odnośnie vectry ;) widzialem że na forum już był trochę wcześniej poruszany ten temat... Chodzi mi o to że na kanałach HD mam zatrymania obrazu tak średnio co 5sek na zwykłych programach nie mam tego efektu lub jest sporadycznie i prawie nie zauważalne teraz mam pytanie czy oni są w stanie to ogarnąć i czy wina jest po ich stronie czy bardziej po mojej...? wcześniej myślałem że jest to wina kabla hdmi bo kupiłem za 35zl i myślałem że to jakaś tandeta ale zamieniłem go na euro scarta i jest to samo... więc raczej wina kabla odpada.

Czy ktoś może się spotkał z takim przypadkiem i czy ktoś jest w stanie mi pomóc dzisiaj ma się ze mna kontaktować serwis vectry aby zerknąć na problem... ale kiedy nastąpi ich wizyta to już nie wiem znajac zycie nie predko:P

pozdrawiam

Mateusz

 

Jeśli jesteś z Bielska to wczoraj też tak miałem. Ale to było u wszystkich z Bielska :) Aktualnie zero zacięć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jestem z bielska ależ mnie kolego pocieszyłeś :D jak tylko będę w domu zerknę czy mam dobrze :) dzięki za odpowiedż! Już nawet zgłębiłem budowe kabla hdmi i zastanawiałem się czy nie potrzebuje tego szybzego 1.4 bo mam 1.3 plus telewizor 40cali :P przez idiotów człowiek się uczy hehe

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tak mialem na poprzednim telewizorze i dekoderze teraz niestety tak nie mam :( dekoder hd i nowy tv samsunga i kupa wpisuje 1234 i nie dziala... pisze zly kod... w opcjach mam zmiane kodu pin jakis chyba zwykly kod i wlasnie tez kod CA jak wchodze na jakis kanal erotyczny to wymaga ten kod CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj dziada ... Należy przywrócić dekoder do ustawień fabrycznych:

1. wyłącz z prądu

2. przytrzymaj przycisk MENU

3. włącz do prądu

4. zaczekaj aż pojawi się napis C-L

5. dekoder automatycznie pobierze oprogramowanie

6. po pobraniu oprogramowania i uruchomieniu wyłącz z prądu

7. włącz na nowo do prądu

8. poczekaj aż pojawią się poziome kreski

9. naciśnij na przednim panelu jednocześnie EPG i strzałkę w dół

10. pojawi sie napis r-86

 

 

zaczeronięte z http://www.vectra.pl/telewizja/telewizja_cyfrowa/faq/ :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pyza27, to jest procedura resetu dekodera czyli pinu dekodera. PIN CA to pin karty i jego poprzez reset dekodera nie da się przywrócić.

"Zapomniałem kodu PIN CA, jak go odzyskać?

Jeśli pojawi się taki problem, prosimy o Kontakt z lokalnym Biurem Obsługi Klienta lub z infolinią 801 0801 80 (z telefonu komórkowego 58 742 65 00)."

Więcej info o odzyskiwaniu na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli chodzi o HDCP (na dekoderze Vectry) tez u mnie wyskakiwało -dzwoniłem do nich co jest grane kombinowałem wszystko co opisujecie tutaj i nic-i w koncu szwagier przyszedł ze swoim kablem hdmi i o dziwo zaswieciło:)))-mój kabel kupiłem w "media...nie dla idiotów" he he za 29 zł i jest do wyrzucenia.

 

U mnie problem wyglądał tak,ze najpierw wyskakiwało HDCP póżniej dekoder zatrybił pokazywał nr kanału-a nie było obrazu czarne tło.Telewizor LCD Panasonic tx-l42s10

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam jeszcze takie pytanie korzystam z dekodera HDDR 5810CD i mam maly problem jak przerzucam kanaly na guziku CH gora dol to mam lakkie opoznienie i pilot dziala okolo 1 sek pozniej... nie wiem czy ten typ tak ma ale jest to denerwujace jak chce szybko przelaczyc z 4 kanaly wyzej a okazjuj sie ze przelaczylem 6 kanalow :P ktos ma taki dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo, te opóżnienia są denerwujące ale TTTM ( ten typ tak ma )Trzeba się przyzwyczaić i wolniej kanały przełączać.

Aktualnie kombinuje z pilotem Harmony 300i, gdzie wybrałem producenta dekodera ADB oraz model ADB-5810CDX ( choć mój model to VEC-5810CD )

 

Nauczyłem ręcznie podstawowe funkcje pilota i jest lepiej niż pilot standartowy :)

 

Model swojego dekodera znajdziesz na spodzie sprzętu ( biała naklejka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w przypadku tego dekodera który podajesz. Ja mam dekoder HDDR 5810CDX i mam to samo. Dekoder wolno reaguje na polecenia w porównaniu z dekoderem HD który miałem przyjemność użytkować przed wymianą na PVR.

Dodatkowo są problemy z EPG. Bywa tak, że po przełączeniu na belce widać jaki program lub film jest aktualnie nadawany a po chwili te informacje znikają i trzeba znowu poczekać kilka sekund zanim zacznie działać EPG. Ogólnie w tym modelu który użytkuje praca EPG jest totalną porażką.

Osobiście brakuje mi możliwości przycinania nagrywanych programów, podobno w dekoderach n-ki jest taka możliwość. Szkoda, że Vectra nie pomyślała o takiej opcji w naszych dekoderach. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że kolejne softy poprawią pracę tego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zapytać na stronie Vectry o kanał FOX TV ( czy planują w ofercie ) Wykorzystalem do tego formularz kontaktowy / zakładkę sugestie klientów i oto co odebrałem w odpowiedzi:

 

 

Witam

 

Dziękuję za kontakt z Centrum Obsługi Klienta.

Uprzejmie informuję, że aby szybko i sprawnie zająć się zgłaszaną

sprawą proszę o przesłanie aktualnego numeru ewidencyjnego (8cyfrowy

numer, znajduje się on na fakturze/rachunku, w polu nabywca, pod

danymi osobowymi)

Przesłanie danych pozwoli nam na odpowiednie zajęcie się zgłaszanym

problemem.

Wszelkie sprawy związane z obsługą płatności można również zgłaszać

telefonicznie pod numerem infolinii 801 0801 80.

 

 

Pozdrawiam

tu podpis

>>>....<<<

 

uważam że zostalem zignorowany, nikomu nie chcialo sie odpowiedzieć i przysłano odp z automatu żenada...chyba nawet nie przeczytano pytania, przecież nie było to zgłoszenie problemu, a pytanie (sugestia)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...