Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was zapytanie dotyczące wprowadzenia w Waszych miastach cyfrowej Vectry. Na czym polega sprawa. Na chwilę obecną posiadam pakiet złoty analogowy. Od 1 maja - ponoć - w moim mieście ma zostać wprowadzona Cyfrowa Vectra i zostałem poinformowany, że jako odbiorcą w/w już pakietu złotego analogowego muszę otrzymać dekoder ponieważ ten pakiet - w momencie uruchomienia cyfrówki - w analogu zostanie zlikwidowany. Czy tak samo było w Waszym przypadku? Z tego co zrozumiałem w miastach gdzie dotychczas Vectra ma cyfrówkę analogowy pakiet złoty pozostał.

 

Dopytam jeszcze o możliwość udostępnienia przez Vectrą dwóch dekoderów ponieważ posiadam dwa odbiorniki TV. Jak ma się sytuacja w tym względzie?

 

Dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem ktoś chce na Tobie "wyrobić plany sprzedażowe" i wciska Ci kit. Nie słyszałem jeszcze o przypadku, żeby przy włączeniu cyfry wyłączyli analog. U mnie analog działa do tej pory i nic nie wskazuje, żeby w najbliższym czasie miało się coś zmienić (a cyfrę mam już grubo ponad rok). Zbyt wiele osób, szczególnie starszych, pozostaje przy analogu, bojąc się "nowinek technicznych" mimo, że w cyfrze mają więcej kanałów za tą samą cenę co w analogu.

 

Wydaje mi się, że to ściema na całego.

 

Drugi dekoder - chyba jeszcze poczekasz. U mnie wprowadzili multiroom cyfrowy po kilkunastu miesiącach od wprowadzenia cyfry. Pamiętaj jednak, że obok sygnału cyfrowego analog będzie nadal, więc drugi TV możesz póki co mieć tak, jak do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Radomiu od rana komunikat dekodera na wszystkich kanałach:

"Aby oglądać ten program na stałe prosimy o kontakt 0801000180. Jeśli jest on już w Państwa pakiecie przepraszamy za chwilowe problemy techniczne".

Zaraz chyba będzie trzeba zadzwonić, bo długo im schodzi z naprawieniem tych problemów technicznych. Na szczęście jest analog i net.

Mam nadzieję, że się nie wygłupię i zapytam, czy wtyczkę dekodera na jakiś czas wyciągałeś i uruchamiałeś ponownie? Taki reset urządzenia, żeby pobrał informacje raz jeszcze o pakiecie jaki ma "pokazywać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt w Vectrze nie powiedział do mnie, że z chwilą wprowadzenia cyfrowej jakości analog zostanie całkowicie wyłączony. Pani poinformowała tylko mnie, że ponieważ jestem posiadaczem ZŁOTEGO PAKIETU ANALOGOWEGO muszę odebrać dekoder, ponieważ z chwilą WPROWADZENIA CYFROWEJ VECTRY zostanie ZLIKWIDOWANY ZŁOTY PAKIET ANALOGOWY. To odnośnie wypowiedzi Pani z BOK.

 

A zapytałem Was ponieważ sądziłem, że ZŁOTY PAKIET ANALOGOWY, nawet po wprowadzeniu cyfrówki zostaje aktywny. Nikt przecież nie może mnie zmusić na przejście na Cyfrową Vectrę. Tracę tylko na tym, że mam "słabszą' w stosunku do pakietu złotego cyfrowego ofertę programową i praktycznie żadnych szans na nowe kanały. Dlatego zapytałem Was jak wyglądała sytuacja z pakietami analogowej Vectry w Waszych miastach po wprowadzeniu cyfrówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank Cię wkręcają. Nie słuchaj się ich, niektórzy są strasznie nie kompetentni. Wątpię, żeby słowa pani z BOKu okazały się prawdziwe.

Teoretycznie, złoty analogowy zostaje zlikwidowany - bo to już jest pakiet cyfrowy, ale w kablu nadal jest "analog". Więc spokojnie, na 99% w Rzeszowie będzie tak jak w innych miastach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Radomiu od rana komunikat dekodera na wszystkich kanałach:

"Aby oglądać ten program na stałe prosimy o kontakt 0801000180. Jeśli jest on już w Państwa pakiecie przepraszamy za chwilowe problemy techniczne".

Zaraz chyba będzie trzeba zadzwonić, bo długo im schodzi z naprawieniem tych problemów technicznych. Na szczęście jest analog i net.

Mam nadzieję, że się nie wygłupię i zapytam, czy wtyczkę dekodera na jakiś czas wyciągałeś i uruchamiałeś ponownie? Taki reset urządzenia, żeby pobrał informacje raz jeszcze o pakiecie jaki ma "pokazywać".

Tak, resetowałem i poszperałem w ustawieniach. Okazuje się, że dekoder nie pobrał (lub wykasował) informacje o dostępie warunkowym na ten miesiąc i mogę oglądać cyfrowo tylko kanały "bez kluczyka". W najbliższych dniach (mam nadzieję dzisiaj) sprawa będzie załatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporządkujmy więc troszeczkę :D.

 

Od momentu wprowadzenia Cyfrowej Vectry w danym mieście analog oczywiście nie zostaje zlikwidowany. Tego byłem pewny, tak dla jasności sytuacji.

 

Zapytam Was jak natomiast wygląda wówczas sytuacja z pakietami analogowymi dostępnymi w Vectrze - które z - STALOWEGO, POLSKIEGO, SREBRNEGO i ZŁOTEGO - zostają zlikwidowane a które pozostają? Jeżeli Was dobrze zrozumiałem na pewno "znika" pakiet ZŁOTY ANALOGOWY, stając się ZŁOTYM CYFROWYM. Co natomiast się dzieje z trzema w/w przeze mnie?. Załóżmy sytuację, że nie chcę cyfrówki - jakie wówczas ma możliwości jeżeli chodzi o analog?

 

Jeżeli chodzi o drugi dekoder to uważam, że jeżeli posiadam od dwóch lat umowę na dwa gniazdka to powinni mnie dać drugi dekoder bez żadnej łaski, ale z tego co pisaliście to rzeczywistość nie jest taka różowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy włączeniu cyfrówki, do wyboru z pakietów analogowych mamy stalowy, polski, srebrny. Pakiet złoty wlicza się już do cyfrówki, ale żeby uzyskać najwięcej "w kablu bez dekodera", trzeba już wziąć złoty..

 

Dziwne to jest, ale mam nadzieję, że postarałem się wytłumaczyć jak najbardziej zrozumiale..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...