Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

@pawelryb Z tego co się orientuje nie możesz skorzystać z tej promocji mając już taką samą usługę. Warunkiem skorzystania z każdej promocji jest brak jakiejś usługi w ofercie i dobranie jej.

Jeśli chodzi o PVR i głośność to muszę powiedzieć, że dekoder jest cichy i śpię bardzo dobrze co do prądu nie mam wiedzy jaki jest jego pobór. Jedno jest pewne od dnia, kiedy posiadam PVR nie zanotowałem ani jednego zacięcia kanałów HD co przy starym dekoderze HD zdarzało się dość często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówi Arczi: jeśli masz ofertę promocyjną to możesz skorzystać z nowej promocji, jeśli dobierasz nową usługę (np. telefon) lub zwiększasz parametr jednej z usług (np. szybszy net). Jeśli więc masz platynę z netem 8Mb, to możesz skorzystać z nowej paczki, ale tylko tej droższej z telefonem.

 

Zastanawiam się, skąd opinie o głośnej pracy dekodera PVR. Co prawda nie śpię w pomieszczeniu, gdzie jest podłączony, ale kiedy przebywam tam w całkowitej ciszy to słyszę jedynie cykanie zegara na ścianie, a nie pracujący dysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że przy PVR nie musisz się o nic martwić, a przy zewnętrznej nagrywarce musisz pilnować, żeby dekoder był na odpowiednim kanale, nie możesz oglądać w czasie nagrywania innego kanału - bez sensu. Fakt, nie można "wyjąć" nagrań, ale czy to w tych czasach jest problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się zastanawiam nad jedną z super ofert. Chodzi o Platynę + 8 Mb/s + tel za 99.90 łącznie.

Aktualnie mam Platynę z internetem 2 Mb/s (wieczorami i w nocy szybciej) za 103,90. Pakiet taki jak w super promocji ale bez telefonu kosztuje 115 zł. Nawet jak weźmie się multiroom z drugim dekoderem, lecz zwykłym HD (PVR'a można wtedy dać do szafy) to i tak się opłaca.

Minus jest taki, że chyba ta superoferta jest tylko z długim kontraktem - 36 m-cy.

 

P.S. A na jakiej zasadzie działa multiroom? Też trzeba, tak jak w Cyfrze +, co jakiś czas wkładać kartę z dodatkowego do głównego dekodera? Jak to zatem działa w kontekście parowania kart z dekoderami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w Vectrze jest wygodniej: masz drugi dekoder z drugą kartą, niczego nie trzeba przekładać. Jedyny minus jest taki, że na dekoderze dodatkowym nie będziesz miał pakietów premium z dekodera głównego. Nie będziesz też mógł zamieniać kart pomiędzy dekoderami - są sparowane jeden do jednego.

 

Pakiet możesz brać od razu, bo rozszerzasz posiadany koszyk o usługę telefoniczną. Nie przejmuj się długim czasem umowy - przynajmniej 2 razy w roku jest okazja, żeby zerwać umowę, jak coś Ci nie będzie pasować (zmiany regulaminu, wyłączanie kanałów...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy mógłby ktoś sprawdzić, jaką wartość pokazuje mu współczynnik BER w MENU -> Diagnostyka -> Poziom sygnału ? Generalnie na podstawowych kanałach (TVP1, Polsat) jest zawsze zero, ale im dalej, tym gorzej. W moim przypadku oczywiście. A wydaje mi się, że powinno być zawsze 0.0E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksx, owszem, powinno być 0. Na dalszych kanałach, czyli pewnie na wyższych częstotliwościach. Im wyższe tym większe tłumienie kabla koncentrycznego. Może masz słaby sygnał stąd na wyższych częstotliwościach pojawiają się błędy w przesyle.

Wartości do ok 10^-6 jest jeszcze akceptowalny bo nie wpływa to na obraz, wyższe wartości niestety niosą za sobą pixeloze, zaniki dźwięku itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Mam umowę z 26 listopada 2008 na 24 miesiące. Do kiedy mam czas na rozwiązanie umowy???? Posiadam obecnie platynę, 6 mega i telefon. Chciałbym wziąć super ofertę czyli w moim przypadku platyna plus 8 mega = telefon zadzwoń do mnie. Czy w tym wypadku jak biorę szybszy internet mogę podpisac jakiś aneks czy muszę zawiązywać umowę na innego domownika????Dziękuje za odpowiedź!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksx, owszem, powinno być 0. Na dalszych kanałach, czyli pewnie na wyższych częstotliwościach. Im wyższe tym większe tłumienie kabla koncentrycznego. Może masz słaby sygnał stąd na wyższych częstotliwościach pojawiają się błędy w przesyle.

Wartości do ok 10^-6 jest jeszcze akceptowalny bo nie wpływa to na obraz, wyższe wartości niestety niosą za sobą pixeloze, zaniki dźwięku itp.

 

Dzięki za odpowiedź. Na niektórych kanałach (np. C+Sport) mam BER 7.4E-9 i wiele innych wartości (których nie zapamiętałem). Oczywiście cały czas się zmienia, tak samo jak współczynnik S/N. "Dzięki temu" często widzę takie chwilowe przycinki, przebarwienia.. Niedługo technik będzie u mnie to go pomęcze ;) Myślę, że jest to spowodowane właśnie BERem.

Tak czy siak - wartość POWINNA wzorowo wynosić 0.0E. Moje pytanie jednak było takie, ile faktycznie u Was wynosi. Czekam więc dalej na relacje :).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...