Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

29 marca miałem montaż tv i internetu, koles przy podpisywaniu powiedział że bede dostawał rachunki na emaila. ale nic do tej pory nic nieprzychodzi. próbowałem sie zalogować na stronie vectry do e-faktura, ale wyskakuje mi bład, wpisuje nr identyfikacyjny ab. i pesel i nic...

którego mniejwiecej przychodzą rachunki, czy to różnie bywa....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z e-fakturą, ale przynajmniej jeśli chodzi o faktury tradycyjne to co do Vectry mam tylko złe skojarzenia. Teraz też czekam – na fakturę za marzec a jest już 14 kwietnia, bo pod koniec lutego zmieniałem pakiet na wyższy. I to nie pierwszy raz. Przy zmianie konta bankowego vectry również na faktury czekali wszyscy abonenci z mojego regionu bardzo długo i wszyscy płacili formalnie sporo po terminie bo dopiero po tymże terminie owe faktury dotarły. Kiedyś nawet dostałem ponaglenie do zapłaty rachunku z Vectry którego fizycznie nie miałem nawet w ręku bo przyszedł z opóźnieniem...:D Być może tylko ja mam takiego pecha do faktur, ale na Twoim miejscu aż tak bym się nie martwił – to w końcu Vectra – bałagan na kółkach w każdej dziedzinie...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kilku dni przeglądam to forum i odnajduje dosłownie identyczne problemy jakie występują lub występowały u mnie - brak EPG, @uppost ciągły brak kanału Discovery Channel, mimo, iż mam również złoty pakiet.

Aktualnie mam jeszcze gorszy problem niż wymienione powyżej, mianowicie brak obrazu (czarny) lecz dźwięk działa i zacinający się pilot. Nie wiem czy to wina dostawcy czy problem u mnie. Jeśli ktokolwiek zna się na rzeczy, bardzo prosiłbym o jakieś nakierowanie, wskazówki, solidne rozwiązanie.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Nowicjusza. Niech Ci to forum służy chen na wieki :)

odnajduje dosłownie identyczne problemy jakie występują lub występowały u mnie

Nie dziwota. W koncu dana usterka dotyczyła całej centrali, a co za tym idzie wszystkich nas - zwanych abonentami.

Jeśli chodzi o pilot to proponuję od zmiany bateryjek aż do wizyty w BOK-u. Opisz konkretnie co z tym obrazem się dzieje i jaki masz dekoder ?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kompletnie czarny obraz. Tyle, że kiedy wciskam na pilocie przyciski typu "menu", "podgłośnij" itp. o dziwo zaskakuje, bo nawet na wyświetlaczu dekodera łapie. To też nie wina telewizora, bo sprawdzałem bez dekodera. Obecnie szaleje przy jednym kanale :P

No nic, chyba czas w końcu się poddać, zwykły laik jak ja nic tu nie zdziała. I tak zamierzałem podejść do vectry, gdyż od marca nie dostaje e-faktury.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno zrozumieć cokolwiek z tego co wyżej napisałeś dlatego mam dla Ciebie konkretne pytania:

 

1. Czy na wszystkich kanałach masz brak obrazu?

2. Czy po naciśnięciu przycisku "menu" w pilocie do tunera pojawia się menu na ekranie telewizora (czy pojawia się cokolwiek na ekranie TV co by świadczyło, że TV otrzymuje sygnał wizyjny od tunera?)

3. Jakim przewodem masz podpięty tuner z TV?

4. Czy dociskałeś dokładnie wtyki przewodu sygnałowego po stronie tunera i TV?

 

 

Co do pilota, proponuję sprawdzić baterie multimetrem a jeśli nie masz takowego to wyjmij je chociaż i wsadź ponownie do pilota, poruszaj nimi trochę a najlepiej wymień na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak mógłbym opisać jaśniej, ale jeżeli ktoś woli w punktach, nie ma sprawy. Mogę to nawet rozrysować...

1. Tak na wszystkich. Brak obrazu lub jak kto woli czarny obraz. Zupełnie jakbym wyłączył tv.

2. Po wciśnięciu obojętnie jakiego przycisku na pilocie NIE MA kompletnie żadnego sygnału na telewizorze. Przynajmniej takiego, którego mógłbym dostrzec gołym okiem...

3. Nie mam zielonego pojęcia jak tego typu przewód się nazywa. Duży. Gruby. I czarny.

4. Dociskałem wszystko co mogłem. Nawet rzeczy, które wydają mi się nieistotne w tej usterce.

 

Problem z pilotem zażegnany. Działa sprawnie. Wydawało mi się, że nie działa, gdyż ciężko cokolwiek sprawdzić, gdy nie ma żadnego sygnału na TV. Sry Panowie. My bad.

A, i proszę o inne wskazówki. I wielkie dzięki za zainteresowanie sie moim problemem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej prawdopodobne przyczyny braku obrazu w Twoim przypadku to:

1. uszkodzony przewód sygnałowy. Z Twojego opisy wynika, że jest to kabel EURO (zwany też SCART). Czasami piny (blaszki stykowe) we wtyczce potrafią się schować i później nie łączą. Sprawdź, czy w każdej wtyczce jest 21, równo wystających pinów. A najlepiej to jeśli masz to użyj choćby na chwilę innego kabla EURO aby wykluczyć powyższą sytuację.

2. uszkodzone gniazdo tunera. Możesz spróbować jeszcze podpiąć wtyczkę pod drugie złącze w tunerze.

3. Uszkodzony układ wizyjny tunera - nic nie zrobisz. Tuner do wymiany. Udaj się do BOK'u.

4. Uszkodzone gniazdo EURO w TV. To możesz łatwo wykluczyć podpinając inne urządzenie np. DVD lub Video w to samo gniazdo telewizora lub podepnij tuner do innego gniazda w TV.

5. Uszkodzony układ wejściowy Video w telewizorze - TV do naprawy.

 

Oczywiście zakładam, że tuner podłączasz bezpośrednio do telewizora, nie przez żaden magnetowid itp. i że wybrałeś właściwy tryb wejściowy w telewizorze np AV1, EURO1 itp (choć chyba tak skoro masz dźwięk).

 

Ostatecznie możesz spróbować podłączyć tuner z TV za pomocą kabla COMPOSITE czyli popularny Cinch - Cinch (podwójny lub potrójny dla dźwięku STEREO). Obraz jest wysyłany na gniazdku Cinch w żółtym kolorze. Jeśli nie masz gniazda COMPOSITE w telewizorze to możesz kupić przewód gdzie z jednej strony masz 3 wtyki Cinch a z drugiej wtyk EURO, który podpinasz do telewizora. Przewód ten daje jednak obraz trochę gorszej jakości, choć znam takich co nie widzą różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kompletnie czarny obraz. Tyle, że kiedy wciskam na pilocie przyciski typu "menu", "podgłośnij" itp. o dziwo zaskakuje, bo nawet na wyświetlaczu dekodera łapie. To też nie wina telewizora, bo sprawdzałem bez dekodera. Obecnie szaleje przy jednym kanale :P

No nic, chyba czas w końcu się poddać, zwykły laik jak ja nic tu nie zdziała. I tak zamierzałem podejść do vectry, gdyż od marca nie dostaje e-faktury.

pozdrawiam.

 

 

Znajomy wyłaczył od prądu odbiornik tv kablowej na kilka sekund potem włączył i wszystko wróciło no normy :) też brak było obrazu tylko był głos. Ale się naprawiło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o

Pobiegłem z rana do Vectry i kobieta opanowanym, a jednocześnie frustrującym głosem mówi " oj nie potrzebnie Pan się fatygował, czasem tak się coś zblokuje, ale to wystarczy wyciągnąć wtyczkę i po kłopocie". Więc zaskoczony wracam i poskutkowało.

Serdecznie dziękuje za wszelkie sugestie. Nie widziałem postu wyżej, gdyż smacznie sobie spałem ;)

Jeszcze raz dzięki. Zamierzam odwiedzać to forum regularnie.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym Canal+ wyjątkowo odkodował mecz ekstraklasy Legia-Jagielonia. Niestety Vectra ma to gdzieś, nie odkodowali kanału. Dziękujemy Ci Vectro, teraz wiem gdzie macie swoich abonentów. "Dajecie więcej"-niestety tylko w reklamie...jak przychodzi co do czego to jest g...o!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam Vectrę z dekoderem SD Techinsat oraz n-kę i zauważyłem, że na Vectrze obraz jest lekko rozciągnięty w poziomie. Wrzucę 2 screeny, pierwszy to n-ka drugi Vectra, widać na nich że zdecydowanie na Vectrze logo i znaczek wiekowy są bliżej krawędzi telewizora oraz są rozciągnięte, też tak macie ? Chcę zrezygnować z n-ki i wziąć dekoder HD z Vectry ale jeśli na tym dekoderze też będą takie dysproporcje to trochę nie uśmiecha mi się...

 

ssa46418.jpg

 

ssa46419.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...