Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem do Vectry.

Multiroom jest wprowadzony na Śląsku. Pytałem o Radom, konsultantka stwierdziła, że nie wie kiedy do Radomia ta usługa wejdzie.

 

Witam wszystkich zadowolonych abonentów. ;-)

 

Usługa "Multiroom" pilotażowo zostanie uruchomiona w mieście Olsztyn. Szczegółowa oferta pojawi się już wkrótce. Stay tuned!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam znac jak dostane rachunek ale kobitka powiedziala ze zaplace 49.90 aktywacje i 5.90 dzierzawa po pol roku mozna zrezygnowac tylko miesiac predzej pisemko ale mi powiedziala ze jak nie zrezygnuje to drugie pol roku niby 19.90+6.Ale lepiej sie poinformuje w styczniu.Pytalem o TVP HD nic konkretnego nie wiadomo Powiedziala mi o tym Animal Planet HD do platyny ponoc gadalismy o sport na ostro ze kaszana jest he he i o cenach pojedynczych HD ze za duzo.Ogolnie fajnie bylo a ja jako stary klient 3 juz umowa to mnie juz tam znaja.Oczywiscie nie bylbym soba gdybym sie nie oburzyl o Eurosport 2 HD ale tez cisza.To na tyle

 

PS.Na koniec powiedzialem ze dam im jeszcze rok zaufania a potem jak mnie nie zaskocza to ide gdzie indziej he he.Nie ma to jak perswazja slowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może ja też zadam pytanie, choć z trochę innej beczki. Wie ktoś jak to jest z cenami pojedynczych pakietów premium to jest pakietu sport na ostro i erotycznego? Wiem, że normalnie te pakiety kosztują 30zł każdy dla abonentów z pakietem złotym, jednak jeśli mnie pamięć nie myli dawniej osoby z platyną mogły wziąć je taniej. Niestety nie ma na ten temat żadnej wzmianki w cenniku głównym, czyli jak rozumiem ta promocja się skończyła....Choć może się mylę? Jeśli ktoś coś wie na temat ceny POJEDYNCZYCH pakietów premium dla osób z platyną prosiłbym pięknie o odpowiedź;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grafoman. Wszyscy posiadacze pakietu platynowego mogą dobrać pakiety "PREMIUM VECTRA" w specjalnych cenach. Przy zamówieniu jednego PREMIUM cena wynosić będzie 24,90,-. Gdy zamawiasz już dwa PREMIUM np. EROTYCZNY i SPORT NA OSTRO jak piszesz to wyniesię Cię to 19,95,- za sztukę. Czyli w sumie 39,90,- za te dwie paczki.

Więcej informacji pod adresem :arrow:http://www.vectra.pl/pdf/uklad_programowy.pdf :) Wyświetli Ci się układ programowy, ale na drugiej stronie jest wszystko obrazowo wytłumaczone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grafoman. Wszyscy posiadacze pakietu platynowego mogą dobrać pakiety "PREMIUM VECTRA" w specjalnych cenach. Przy zamówieniu jednego PREMIUM cena wynosić będzie 24,90,-. Gdy zamawiasz już dwa PREMIUM np. EROTYCZNY i SPORT NA OSTRO jak piszesz to wyniesię Cię to 19,95,- za sztukę. Czyli w sumie 39,90,- za te dwie paczki.

Więcej informacji pod adresem :arrow:http://www.vectra.pl/pdf/uklad_programowy.pdf :) Wyświetli Ci się układ programowy, ale na drugiej stronie jest wszystko obrazowo wytłumaczone...

 

To ma być promocja? Do tej pory pakiet erotyczny czy sport na ostro kosztowały do platyny 19,90 zł za pakiet,a w promocji 19,95 pod warunkiem,że zamówimy obydwa a jak jeden to 24,90...Czy to możliwe aby tyczyło się to tych dwóch pakietów...ciekawa byłaby to promocja w wydaniu Vectry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być promocja? Do tej pory pakiet erotyczny czy sport na ostro kosztowały do platyny 19,90 zł za pakiet,a w promocji 19,95 pod warunkiem,że zamówimy obydwa a jak jeden to 24,90...Czy to możliwe aby tyczyło się to tych dwóch pakietów...ciekawa byłaby to promocja w wydaniu Vectry...

Miałem pakiet platynowy w tvk vectra i teraz musiałbym płacić za niego prawie 79zl więc przeszedlem do polsatu i za ta sama cene mam eurosport 2 tvp sport i kanały hbo i prawie takie same kanały co mialem w tvk vectra rónica w kanalach jest niewielka .Tvk vectra jest jest dużo drosza od polsatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na facebooku Vectry wyczytalem ze sa prowadzone rozmowy w sprawie jeszcze jednego kanalu HD oprocz Animal Planet HD.Slyszal ktos cos ?? Moze Eurosport 2 HD albo TVP HD.No chyba ze zle zrozumialem .W kazdym razie zapytano czy oprocz kanalu HD na jesien bedzie cos jeszcze nowego i gosc odpisal cytuje

 

Tak. :) Włączymy jeszcze jeden kanał, ale ponieważ trwają jeszcze negocjacje z nadawcą nie mogę zdradzić jak się nazywa.

 

PS.No chyba ze chodzilo o FMEN HD a ten drugi kanal to bedzie wlasnie Animal Planet HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z paroma znajomymi i stwierdzili że rezygnują z cyfrowej vectry ze względu brak w platynie kanałów Eurosport 2 oraz całkowitego braku Tvp sport za tą samą cene w Polsacie bęedą miec te kanały chyba że vectra się szybko namyśli i włączy te kanały do platyny.Niech szanowna vectra ubudzi się z letargu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ukrywać, że brak TVP SPORT to swoisty paradoks. Przede wszystkim jest to kanał telewizji publicznej, w pewnym stopniu utrzymywanej z abonamentu płaconego (przynajmniej teoretycznie :D ) przez nas wszystkich. Daje to logiczny wniosek, że m.in. TVP Sport powinien być dostępny dla wszystkich oglądaczy telewizji w naszym kraju. Jego brak jest jeszcze tym bardziej zastanawiający, że przecież z wyjątkiem TVP HD Vectra ma w swojej ofercie wszystkie inne kanały TVP. Jednak w biznesie logiczne myślenie tego typu chyba nie zawsze jest skuteczne, skoro TVP Sport w dalszym ciągu jest nieobecne w Vectrze.

 

Na forum pojawiła się opinia, że Vectra chce ten kanał włączyć w pakiet sportowy a TVP widzi go raczej w pakiecie złotym, dostępnym dla wszystkich. Wystarczy jednak spojrzeć na Cyfrowy Polsat, gdzie TVP Sport jest dostępny właśnie w dodatkowo płatnym pakiecie sportowym, stąd uważam, że ta wersja odpada. Osobiście myślę, w przypadku TVP Sport publiczna telewizja chce na tym kanale po prostu dobrze zarabiać (nie bawiąc się w tzw. misję). Zapewne cena zaproponowana za "gniazdko" jest dla Vectry za duża, co daje efekt w postaci braku TVP Sport w jej ofercie. Może kiedyś się towarzystwo porozumie :D , chyba że wcześniej kanał ten - patrząc na to co się dzieje w publicznej telewizji - zostanie zlikwidowany. Czas pokaże.

 

Odnośnie innych kanałów nie mam raczej złudzeń, że wszystkie (lub przynajmniej w większości) nasze propozycje zostaną uwzględnione. Każda kablówka ma swoją politykę a ja - niestety - na swoim osiedlu jestem na Vectrę "skazany". Natomiast satelitarna mnie nie interesuje ponieważ uważam, że szkoda i czasu i pieniędzy dla kilku kanałów (w najlepszym przypadku i wcale nie za małe wydatki) więcej. Życie to nie tylko telewizja :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partli w polsacie cyfrowym nie ma żadnego dodatkowo płatnego pakietu sportowego.Do TVP SPORT abonent ma dostęp po wykupieniu pakietów familijnego i relax mix,a w cyfrze+ jest w pakiecie komfortowym.TVP chciało aby ich kanał sportowy jeżeli chodzi o Vectre był w platynie.To [beep]e władze Vectry uparły się na poroniony "sport na ostro".Ponadto okazuje się,że żeby wprowadzić TVP SPORT do platyny to Vectra musiałaby zmienić umowy ze wszystkimi nadawcami programów z ostrego pakietu,bo podobno w umowach tych jest zapisane,że Vectra nie może dołączyć żadnych kanałów sportowych do platyny czy złota.Tak więc nawet taki Orange sport info może Vectra wrzucić do sportu na ostro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intencją tego co napisałem było to, że także w Cyfrowym Polsacie wszystkie kanały TVP (skoro jest to telewizja publiczna) powinny być dostępne dla wszystkich abonentów czyli w przypadku CP od pakietu Mini. Jednak jak sam napisałeś nawet w CP musisz mieć większy pakiet niż podstawowy lub dokupić sobie pakiet Sport aby oglądnąć sobie z kolei kanał TVP Sport a to już jest według mnie nielogiczne mając na uwadze definicję telewizji publicznej. Skoro wszyscy (teoretycznie) płacimy abonament finansując w jakieś mierze działalność TVP to wszystkie jej kanały powinny być (teoretycznie) dla nas dostępne. W przypadku Cyfrowej Vectry oznaczałoby to możliwość oglądania całej oferty TVP od pakietu złotego, a przypadku CP od pakietu Mini.

 

Wnioski są tylko takie, że każdy operator prowadzi własną politykę programową, z którą my możemy się oczywiście nie zgadzać. Jednak jak widać na przykładzie chociażby CP czy Cyfry + żadna z tych platform nie zdecydowała się na dodanie TVP Sport (jako jednego z kanałów telewizji publicznej) do swoich pakietów podstawowych. To już może nam powiedzieć, że ten kanał jest inaczej traktowany zarówno przez nadawcę czyli TVP jak i jego nabywcę.

 

W przypadku pakietu sportowego w Vectrze będą zarówno zwolennicy umieszczenia wszystkich programów sportowych w jednym pakiecie jak i przeciwnicy tego pomysłu. Tutaj w grę wchodzi wiele rozwiązań, w zależności od tego jak bardzo interesujesz się sportem.

 

Podsumowując - TVP Sport mimo, że jest kanałem telewizji publicznej jest traktowany przez wszystkich jako program nadawcy komercyjnego z czym ja się nie zgadzam. Sport jest jednak jednym wielkim biznesem co może w bardziej jaskrawy sposób widać na przykładzie debaty nt. umieszczenia go w ofercie naszej kablówki. Z KULTURĄ czy HISTORIĄ I POLONIĄ jest zupełnie inaczej :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno w umowach tych jest zapisane,że Vectra nie może dołączyć żadnych kanałów sportowych do platyny czy złota.

Hmm nie do końca jest tak jak napisałeś. Jak się dowiedziałem od pracownika z vectry żadna taka umowa nie istnieje. Ale wszystko kiedyś ma swój koniec i wyjaśni się to, kiedy uzupełnią ofertę o program sportowy. :)

Tym nowym kanałem HD we wrześniu ma być ANIMAL PLANET HD i będzie on dostępny w pakiecie platynowym. Musi tylko oczywiście wystartować.

Rozmawiałem z paroma znajomymi i stwierdzili że rezygnują z cyfrowej vectry ze względu brak w platynie kanałów Eurosport 2 (...) chyba że vectra się szybko namyśli i włączy te kanały do platyny.Niech szanowna vectra ubudzi się z letargu

Ja się wcale nie dziwię, że są rozgoryczeni brakiem EUROSPORT-u 2 w pakiecie ogólnym. Moim zdaniem powinien byc on nawet w złotym.

Z tego co wiem, to Vectra nie zamierza wprowadzać korekty w pakiecie "Sport na ostro". Tłumaczą się tym, że taką mają politykę udostępniania stacji tv. Nawet powołują się na badania, które rzekomo wcześniej przeprowadzili wśród abonentów Vectry. Nie wiem gdzie oni mogli je prowadzić ? Chyba w zakładzie dla chorych umysłowo :? Który normalny abonent chciałby, aby taki EUROSPORT 2 był dostępny w pakiecie "benkarcie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,ze Vectra tłumaczy się ( na Facebooku było o tym ),że nie ma nic takiego w umowach,ale skoro nie ma to czemu tak się bronią przed wprowadzeniem TVP SPORT do platyny.Co do badań na które się powołują to pewnie chodzi im o ankiete,która swego czasu była dostępna na ich stronie.Rzeczywiście było tam min pytanie o to jakie pakiety mają dołączyć do oferty Vectry i jedną z opcji był sportowy.( tylko nic tam nie było,że będzie on dodatko płatny,chociaż można było się tego domyślać ) Ja jak kilku moich znajomych,którzy tą ankiete wypełnili,zaznaczyli aby był,bo liczyliśmy na to że wreszcie Vectra dołączy nowe kanały sportowe.Tylko,że jak większość by zaznaczyła,że nie chcą pakietu sportowego to pewnie do tej pory nie byłoby tych kanałów,tak jak nie byłoby TVN WARSZAWA i DISCOVERY HD gdyby Vectra nie przejeła warszawskiego Spraya...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz ujmując wprowadzanie przez nadawców komercyjnych - czy to platformy satelitarne czy kablówki - tzw. pakietów tematycznych jest stosunkowo czymś młodym. Z reguły bywało i jest tak, że jeżeli chcesz zobaczyć troszkę więcej (więcej informacji, więcej sportu, więcej dokumentu itd.) to musisz wykupić większy pakiet za oczywiście większe pieniądze. Totalnie ten system złamała "n-ka" budując swoją ofertę na podziale tematycznym, słusznie dedukując, że część osób woli zapłacić pieniądze za konkretny produkt. Kwestą do dyskusji pozostaje zawsze ocena działania i budowania sposobu udostępniania oferty programowej przez danego nadawcę, w naszym przypadku Vectrę. Możemy się z ta polityką zgadzać lub nie.

 

Osobiście mam pogląd, że jeżeli dana osoba jest bardzo zainteresowana sportem to oddzielny pakiet sportowy jest dobrym rozwiązaniem. Natomiast jeżeli dana osoba czasem chce sobie "coś tam" oglądnąć to woli dotychczasowy sposób rozlokowania kanałów sportowych w ofercie czyli np. Polsat Sport, Eurosport, SportKlub w pakiecie Złotym, a Polsat Sport Extra, Eurosport 2, SportKlub+ w pakiecie Platynowym i oddzielna opcja na kanały HD. Z tego powodu - mając na uwadze platformy satelitarne - część osób wykupi "n-kę" a część CP lub Cyfrę +. Dodatkowo temperaturę całej dyskusji dodaje fakt, że oferta sportowa jest jednym z najbardziej łakomych kąsków w propozycjach danego nadawcy. Jak już pisałem - sport - przynajmniej w wydaniu zawodowym - to nie zdrowie a jeden duży biznes :D . Tak też myślą nadawcy - jak interesujesz się bardzo sportem to wykupisz pakiet sportowy i będziesz się cieszył z tego, że masz wszytko w jednym natomiast jeżeli będziesz chciał czasem coś zobaczyć to ten pomysł nie za bardzo się będzie podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Totalnie ten system złamała "n-ka" budując swoją ofertę na podziale tematycznym, słusznie dedukując, że część osób woli zapłacić pieniądze za konkretny produkt.

.

 

 

Szkoda,że tylko n-ka to zrozumiała,bo właśnie tak powinno być.Chce oglądać sport to wykupuje pakiet sportowy,jak filmy to filmowy itd...a nie jakieś złota czy platyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przeglądnięcia ofert poszczególnych kablówek można zauważyć, że wprowadzanie mini pakietów tematycznych jest faktem dokonanym. Praktycznie każda ma jakiś tam pakiecik czy to sportowy, czy to naukowy czy to filmowy itd. Jednak żadna kablówka - nawet Vectra -nie posunęła się tak daleko względem innych możliwych pakietów tematycznych jak nasz operator z pakietem sportowym, czyli wszystko albo nic. Zapewne wynika to z wyjątkowości marketingowej tematyki sportowej o czym już pisałem w swoich poprzednich wiadomościach. Osobiści wątpię aby kiedykolwiek jakakolwiek kablówka przyjęła w stosunku do swojej oferty programowej podejście tematyczne. Wnioskować tylko można w przypadku Vectry, że skoro pakiet sportowy jest dalej dostępny to Vectra wychodzi z nim na swoje i być może nie ma zamiaru zmieniać tego dla jednego kanału czyli TVP Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten straszny pakiet benkart "sport na ostro" i jestem bardzo zadowolony:)wasze placze na forum nic nie dadza,to nie komuna ze chcielibyscie miec wszystko za darmo :lol: jak ktos jest maniakiem sportu w tv to wyda te 20 zl

 

Osiem dych (to już jest sporo ) za platyne w której chciałbym mieć te programy to jest wg Ciebie za darmo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem użytkownikiem Spraya. Nie przechodziłem do tej pory na pakiet cyfrowy bo nie było korzystnej oferty. Posiadając pełny pakiet(TV, tel., internet) i tak musiabym dopłacić 40 zł żeby mieć cyfrówkę HD (bo taka będzie mnie tylko interesować). Dlatego też zostałem na analogu czekając na lepszą ofertę. No i jest ciekawy pakiet z platyną (+internet 8Mb i tel.) za 145,90 + 5,90 HD na 24 miesiące. Wprawdzie niewiele korzystam z telefonu, ale to chyba i tak będzie najkorzystniejsza oferta. Istnieje wprawdzie również oferta TV platyna + internet 8Mb + pakiet zadzwoń do mnie w prezencie za 114,90, ale to tylko 30 zł różnicy, a tu musiałbym jeszcze doliczyć z 10 - 20 zł na rozmowy więc jest to nieopłacalne jak widać, gdyż dopłacając 10 - 20 zł mam pakiet z 500 minutami na połączenia stacjonarne oraz premium w prezencie na 6 miesięcy. Zatem mimo, że niewiele korzystam z telefonu to i tak chyba ta pełna paczka z platyną za 145,90 jest najoptymalnieszym rozwiązaniem, chyba że czegoś jeszcze niedopatrzyłem.

Ale mam jeszcze pytania odnośnie przejścia na TV cyfrową. Mam w domu dwa gniazdka analogowe, rozumiem że w po przejściu na cyfrę w Vectrze będę płacił te 145,90 + 5,90 za HD, natomiast na drugim telewizorze będę mógł oglądać analog i jak rozumiem będzie to złoty pakiet vectry? Mam nadzieję, że dobrze rozumuję. Natomiast jak chciałbym na drugim TV również cyfrę to płacę 10% ceny TV w mojej paczce (10% *59,61) plus 5,91 za drugi dekoder?

I jeszcze odnośnie internetu, w tej chwili mam do mieszkania doprowadzony kabelek sieciowy i podpięty do karty sieciowej. Czy tak zostanie? Czy może będę musiał podłączyć się pod modem?

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumujesz z jednym "ale": drugi dekoder dostaniesz tylko wtedy, gdy w Twoim mieście Vectra oferuje multiroom (a miast tych jest obecnie niewiele).

 

A Internet chyba będziesz miał podłączony do modemu po przejściu na cyfrę, bo wszystkie usługi cyfrowe idą jednym kablem.

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...