Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli mam się wypowiedzieć to zgadzam się z moim przedmówcą.

 

Jest to umowa podpisana nie na stałą wysokość opłaty (np. 42 zł) za kablówkę ale na stały rabat (42 zł - 12% z 42 zł). W przypadku podwyżki ceny za kablówkę w/w rabat pozwoli Tobie zapłacić 12% mniej od nowej ceny aktualnie obowiązującej ceny (np. po ewentualnej podwyżce). To jest zobowiązanie Vectry w stosunku do Ciebie - przez pierwsze 12 miesięcy świadczenia usługi wobec Ciebie zobowiązali się oni że zawsze zapłacisz 12% mniej od aktualnie obowiązującej ceny.

 

Przede wszystkim jednak musisz dokładnie (czytaj od A do Z) przeczytać umowę. Być może masz tam zastrzeżone że przez 12 miesięcy wysokość opłat dla Ciebie jest stała czyli np. 42 zł. To byłby jedyny bonus dla Ciebie. Wtedy musiałbyś mieć "rękę na pulsie" i przypilnować sobie czy faktycznie Vectra w dalszym ciągu liczy Tobie wysokość rachunków na zasadzie 42 zł - 12% z 42 zł. Gdyby tak nie było to jedyna furtka :D

 

Podsumowując - na chwilę obecną z tego co napisałeś - nawet w przypadku ewentualnej podwyżki nie możesz rozwiązać swojej umowy. Pierwsza możliwość to 13 miesiąc ale trzeba pamiętać o okresie wypowiedzenia (patrz umowa).

 

Na szczęście nie jest tak, jak piszesz. Bo już widzę, jak pojawiłby się jakiś, powiedzmy, operator komórkowy, który miałby, powiedzmy, pakiet 500minut za 100zł. Zrobiłby promocję: dostajesz fajny telefon za 1zł, umowę na 36miesięcy z rabatem 90% na abonament. Kupiłbyś? Pewnie tak, jak każdy. A za trzy miesiące operator by stwierdził: podnoszę cenę pakietu do kwoty 5000zł. Dalej miałbyś rabat 90% i płaciłbyś tylko 500zł zamiast 10zł :)

Na szczęście umowę przy każdej zmianie cennika można wypowiedzieć bez konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - przeczytaj wszystkie wątki napisane w tym wątku.

 

Po drugie - w każdym swojej odpowiedzi zaznaczałem, że podstawą jest znajomość "od A do Z" treści umowy, której my nie znamy.

 

Po trzecie - nie ma czegoś takiego jak 100% jasne przepisy. Każdy prawnik odpowie Tobie, że kwesta rozumienia zapisów - w tym przypadku - umowy na świadczenie usług telewizyjnych - jest kwestią ich interpretacji a nie logiki oraz dedukcji.

 

Po czwarte - to co napisałeś jako przykład to abstrakcja i skrajność a na takich przykładach nie ma możliwości dyskusji, więc ja nie będę jej podejmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże - jaka agresja... Zapisy umowy nie mają tu żadnego znaczenia. Rozwiązania umowy dokonuje się na podstawie art. 61 ust. 6 Prawa Telekomunikacyjnego :read: Znam się trochę na tym...

 

Nawet w piśmie informującym o podwyżce powinna być taka adnotacja na dole (małymi literkami oczywiście, żeby Abonent nie doczytał) :)

 

Przykład podany przeze mnie był celowo przejaskrawiony, aby pokazać, że do takich nadużyć mogłoby dochodzić zgodnie z prawem.

 

Więcej życzliwości, mniej jadu życzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli według Ciebie to co napisałem jest formą agresywną to masz bardzo delikatne "ego", skoro odbierasz tak wszystko to, co nie zgadza się z Twoim zdaniem.

 

Osoba napisała mniej więcej jaką ma sytuację, ale tylko mniej więcej. Każdy z nas napisał co uważa w tym temacie, skoro jednak wystąpiły różnice zdań to oznacza że sprawa nie jest taka oczywista z wyjątkiem Ciebie oczywiście. Czytając Twoją opinię mogę powiedzieć tylko to, że skromność nie jest Twoją mocną stroną, skoro tak stanowczo wydajesz werdykt. Mam także nadzieję, że skontaktujesz się z tą osobą i w razie jakichkolwiek problemów wynikających z faktu rozwiązania przez nią umowy będziesz służyć radą i fachową pomocą prawniczą.

 

W necie, na forum każdy bowiem potrafi być mocny w buzi, gorzej w realnym świecie.

 

Tobie z kolie życzę troszkę więcej skromności i umiejętności odróżniania [beep]twa od różnicy zdań :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem takie pismo z informacją o podwyżce miesiąc temu. Mam taką samą promocję procentową jak Troll i orientowałem się, jak wygląda to od strony prawnej. Wiem, że na dole pisma o podwyżce jest informacja o tym, że zgodnie z Prawem Telekomunikacyjnym mam prawo do rozwiązania umowy bez ponoszenia kary.

 

Napisałem więc, że jestem pewien tego, co piszę. A ty, zamiast przyjąć to do wiadomości i ewentualnie napisać, że twoje wróżbiarskie domysły były niesłuszne, to jeszcze wyskakujesz z pyskówkami.

 

Zdanie na dany temat to można mieć, gdy ma się trochę wiedzy na dany temat, a nie w jednym poście pisać, że się da rozwiązać, a później, że nie. Takie wróżki tylko wprowadzają w błąd.

 

Nie muszę być skromny, skoro czegoś jestem pewien. Za to ty powinieneś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę tylko to co napisałem wcześniej - jeżeli to co napisałem uważasz za przejaw "jadu i pyskówkę" to nie mamy o czym rozmawiać.

 

Nie pisz też nieprawdy - w żadnej wiadomości nie napisałem, że "na 100%" można lub nie można rozwiązać umowy. "Tylko i aż" wyrażałem swoje zdanie, zastrzegałem też, że są to tylko moje osobiste wnioski i opinie. Taką mam bowiem zasadę w życiu, że jak ktoś pyta lub prosi o pomoc to odpowiadam albo pomagam na tyle na ile potrafię. Przepraszam jednak osobę, która pytała, że pozwoliłem sobie na takie "wróżbiarskie" komentarze.

 

Tobie życzę powodzenia zatem w dalszym umacnianiu swojej wiedzy i pewności siebie. Ja dziękuję, nie skorzystam.

 

Trzymajcie się dzielnie z Cyfrową Vectrą. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację.

 

Ostatnio dowiedziałem się tylko tyle, że cały czas pracują w Rzeszowie nad wymianą kabelków, co faktycznie może oznaczać przygotowanie infrastruktury do cyfrówki. Możesz tylko dokładniej przedstawić co rozumiesz, że oznaką będą zmiany w ofercie analogowej? Dotychczas bowiem jedyny symbol to taki, że oferta analogowa w ogóle nie jest rozwijana, co faktycznie może oznaczać, że cyfrówka jest blisko, chociaż to "blisko" trudno bliżej zdefiniować :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku. Jednak Piotrek napisał zmiany w OFERCIE analogowej. Dopytuję więc go co rozumie pod tym zwrotem. Być może to co Ty? Poczekamy na jego odpowiedź.

 

W miastach takich jak Rzeszów, gdzie Vectra nie wprowadziła jeszcze cyfrówki, wolnego pasma mają bardzo dużo ponieważ od dłuższego czasu (2 lata) w ofercie analogowej w moim mieście nie pojawił się żaden nowy program :D . Jedyną rzeczą, która miała miejsce było zastępowanie wyłączanych kanałów (beznadziejnych swoją drogą) równie beznadziejnymi nowymi kanałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób pisało tutaj jakie to kanały chieliby w Vectrze,ktoś wymienił WEDDING TV.Udało mi skontaktować z dystrybutorem tego programu w Polsce,no i okazuje się,że nie ma co sie go spodziewać,bowiem Vectra absolutnie nie jest zainteresowana tym programem(powtarzają nie bo nie i na tym koniec),dystrybutor od mniej więcej dwóch lat próbuje umieścić go w naszym kablu i będą próbować dalej ale jak przyznali jeżeli sami abonenci nie będą atakować Vectry w tej sprawie to nic z tego nie będzie.W przypadku programów TVP i POLSATU to wiadomo,że nie ma i nie będzie ich dopóki nie dogadają się co do tego w jakich pakietach te programy mają być.Polsat chce być w złotym,a tvp w platynie,a znając upartych ludzi z Vectry to nie ma co liczyć na szybkie porozumienie w tej sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób pisało tutaj jakie to kanały chieliby w Vectrze,ktoś wymienił WEDDING TV.Udało mi skontaktować z dystrybutorem tego programu w Polsce,no i okazuje się,że nie ma co sie go spodziewać,bowiem Vectra absolutnie nie jest zainteresowana tym programem(powtarzają nie bo nie i na tym koniec),dystrybutor od mniej więcej dwóch lat próbuje umieścić go w naszym kablu i będą próbować dalej ale jak przyznali jeżeli sami abonenci nie będą atakować Vectry w tej sprawie to nic z tego nie będzie.W przypadku programów TVP i POLSATU to wiadomo,że nie ma i nie będzie ich dopóki nie dogadają się co do tego w jakich pakietach te programy mają być.Polsat chce być w złotym,a tvp w platynie,a znając upartych ludzi z Vectry to nie ma co liczyć na szybkie porozumienie w tej sprawie...

Od 1 marca cyfrowa vectra pakiet złoty będzie w cenie 59zł 90gr w Bielsku-Białej ciekawe czy pakiet platynowy tez będzie droższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami widzicie jak Vectra dba o abonentów. Zamiast systematycznie nawiązywać porozumienia z dystrybutorami kanałów tv w celu dołączenia ich do oferty, to jeszcze puszczają teksty typu "nie jesteśmy zainteresowani tą stacją". TVP jest ble, kanały polsatu są ble, ten jest zły, ten z kolei nie pasuje. Ale za to podwyższanie abonamentu miesięcznego wychodzi im znakomicie...:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1 marca cyfrowa vectra pakiet złoty będzie w cenie 59zł 90gr w Bielsku-Białej ciekawe czy pakiet platynowy tez będzie droższy

 

No jasne że będzie droższy - pakiet platynowy to nic innego jak pakiet złoty + dopłata 14,90zł, czyli od 1. marca cena platyny to 74,80zł. No chyba, że masz umowę obniżającą koszt abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według strony www.media2.pl Vectra kupuje warszawską sieć kablową Spray.Szkoda mi abonentów tej kablówki,do tej pory mieli nie złą oferte programową za jak na Warszawe i w ogóle polskie warunki rozsądne ceny a teraz Vectra wyciśnie z portfeli tych abonentów ostatnie soki i do tego stracą nie które progrmy których Vectra nie ma(np. VOOM HD czy Religia tv)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki wzielem internet 6 mega do pakietu platynowego za 114.90 cena paczki i daja mi ledwie 2 mega twirdza ze cos jest nie tak ale do tej pory nic z tym nie zrobili ciekawy jestem czy tez macie takie problemy?

 

 

W Vectrze z internetem to norma,atakuj BOK bo przez infolinie nic nie zwojujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...