Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie chodziło mi o zagraniczne stacje tv :) Ja mam takie zapytanie, czy ktoś z Was nie orientuje się w sprawie rozdzielenia sygnału CN i TCM na dwa osobne kanały? mogliby pomyśleć i sfinalizować tą farsę...

otwarte okienko HBO już zostało oficjalnie ogłoszone przez wszystkie 3 platformy cyfrowe oraz UPC, Aster i Inea a u Nas cichosza, aż jestem ciekaw czy dadzą wszystkim ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 stycznia HBO pokaże bezpośrednią transmisję z uroczystego koncertu z okazji zaprzysiężenia Baracka Obamy na 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych. W tym czasie sygnał HBO w Polsce będzie odkodowany. Transmisja na żywo o godz. 20.30. Ciekawe, czy Vectra zdba o to, by każdy z Was mógł sobie podejrzeć zarówno na analogu jak i cyfrówce. Właśnie, ciekawe jak zrobią to na cyfrówce - czy puszczą okienko otwarte na 2 h czy dadzą sobie spokój technicy ?

 

Będzie odkodowane na cyfrówce zarówno HBO jak i HBO HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VECTRA, drugi w Polsce pod względem liczby abonentów operator kablowy oraz dostawca usługi triple play, 19 stycznia otworzy dla mieszkańców Jeleniej Góry nowy Salon Firmowy spełniający wysokie normy obsługi klientów.Vectra przeniosła obsługę swoich abonentów z ulicy Krótkiej 24a do nowego salonu, który spełnia wysokie normy obsługi klienta. Przy ulicy Moniuszki 1B, w lepszej lokalizacji i na większej powierzchni, oddano do dyspozycji interesantów trzy stanowiska obsługi klientów. Nowy Salon Firmowy jest przestronny i nowocześnie wyposażony. Wejście oraz ciągi komunikacyjne przystosowano dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Salon jest czynny sześć dni w tygodniu w godzinach 8-18 od poniedziałku do piątku i 9-13 w soboty.

 

Źródło: http://www.jelonka.com/news,single,init,article,19128

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś sie dzieje ale nikt nie wie co;D ehh Vectra a ja se czekam na oficjalnego starta.Mam dość że tylko ci co mieli poważne problemy przez kilka lat i Pracownicy Vectry mogą oglądać testowy sygnał;/Ktoś coś gadał o braku łącza do Cyfrowej Vectry>Nie wzięto pod uwagę Supiersieci Dolsat-u która to w światełku jest i ma połączenia z innymi Miastami.(Vectra na 10000%zapewniła sobie przesył światełkiem.)A że nie ma oficjalnie to tylko dlatego że zainteresowanie jest za małe.Poza tym Już w Marcu 2008 Mówiono o emisji testowej od Kwietnia2008, jak mówiono tak sie ciągnie;/I Zero oficjala w sumie do Cyfrowki tak mnie nie ciągnie ale u dziadków obraz jest tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się podłączyć własny tuner z głowicą kablową czyli DVB-C tak

by działała z cyfrową vectrą ?

 

Zapowiadane i obiecywane dekodery hd z dyskiem twardym miały być w

listopadzie/grudniu 2008 a niby teraz nagle może będą w grudniu 2009 :) małe

niedomówienie przed podpisaniem z nimi umowy... Jakby było tego mało ich

karta ponoć jest sparowana z tunerem jaki dostajemy od vectry. Czy ktoś wie

dlaczego skoro nie są w stanie sami zapewnić dekoderów z dyskiem twardym

blokują możliwość samodzielnego ich zakupu na własną rękę i cieszenia się z

możliwości nagrywania. Może jestem w błędzie i ktoś korzysta z własnego

dekodera ipboxa czy innego obsługującego dvb-c ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w naszym kraju wartości upadają. Dawniej słowo było cenniejsze od pieniędzy a teraz... szkoda nawet podejmować temat. Osoby - w naszym przypadku - z Vectry mówią i obiecują różne rzeczy a rzeczywistość okazuje się zupełnie inna, tylko że za tym nie idzie nawet słowo "przepraszamy, nie udało się". Nam też ciężko się dziwić, że zastanawiając się nad domowym budżetem szukamy najkorzystniejszej finansowo oferty, podpisując często umowy w promocji co z kolei wiąże się z 12-miesięcznym albo dłuższym mariażem z Vectrą. Oni mówią więc przeróżne bajki pt. "Jak zamierzamy podnosić jakość i gamę naszych usług", wiedząc dobrze że większość z nas mających nie tylko przecież kablówkę ale też net czy (i) telefon nie zrezygnuje z ich usług. A wątek Cyfrowa Vectra na tym forum stanowi swoisty wentyl bezpieczeństwa :D , gdzie możemy sobie spokojnie powiedzieć to czego nie mówimy w Biurze Obsługi Klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ A wątek Cyfrowa Vectra na tym forum stanowi swoisty wentyl bezpieczeństwa :D , gdzie możemy sobie spokojnie powiedzieć to czego nie mówimy w Biurze Obsługi Klienta.

 

 

Dlaczego w BOK-u mam mówić to co tu pisze,przecież od ludzi tam pracujących nic nie zależy,możemy sobie tam gadać jak do ściany.Wszystko zależy od ludzi z Gdyni i to do nich powinniśmy pisać czy dzwonić a że oni tylko kase od nas umieją wyciągać a nasze sugestie mają gdzieś to już inna sprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieć kablowa Vectra zapowiada wprowadzenie nowych usług jeszcze w tym roku. Tomasz Żurański, prezes Vectry powiedział, że w drugiej połowie 2009 roku zostanie uruchomiona usługa cyfrowej nagrywarki.

Niewykluczone też, że pod koniec roku zaoferujemy wideo na żądanie – mówi Tomasz Żurański, prezes Vectry.

Usługę VoD dla swoich abonentów uruchomić chcą w br. również Aster i UPC Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając umowę na czas określony nasz usługodawca nie może zmieniać w trakcie jej trwania ani warunków umowy ani opłat za usługi objęte umową - kiedy jednak ma to miejsce, przysługuje nam prawo rozwiązania umowy bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji, jakie musielibyśmy ponosić rozwiązując umowę zawartą na czas określony. Najczęściej dotyczy to wysokości kosztów "podarowanych" nam przez usługodawcę. Podsumowując - jeżeli masz umowę z Vectrą na czas określony a podniosą oni ceny spokojnie możesz rozwiązać z nimi umowę. Pamiętaj jednak aby wcześniej sprawdzić czy w momencie zawierania umowy Vectra zagwarantowała Tobie (coraz częstsza praktyka) stałość opłat, jeżeli (pomimo podwyżek) masz taką opcję podpisaną to rozwiązania umowy bez ponoszenia konsekwencji nie może mieć miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy podpisujemy umowę w tzw. PROMOCJI usługodawca "daje nam coś" (czytaj np.: niższa wysokość opłat, więcej opcji, lepsze warunki umowy) niż w zwyczajnych umowach. Najczęściej polega to na tym, że za niższą cenę usługi zobowiązujemy się do podpisania umowy na określony czas (6, 12, 24 miesiące). PROMOCJA polega więc na tym, że zapłacimy x złotych mniej za daną usługę niż płacili byśmy podpisując umową na zwyczajnych warunkach. Kiedy taka umowa PROMOCYJNA zostaje rozwiązana ze strony klienta wcześniej niż zostało to określone to musisz zapłacić daną wysokość kary plus różnicę kosztów jakieś zyskałeś podpisując umową promocyjną w stosunku do standartowej wysokości opłat za daną usługę, - i. Jeżeli chcesz wiedzieć jaką to musisz przeczytać dokładnie umowę.

 

Jak wspomniałem wyżej coraz częściej jednak usługodawca gwarantuje Tobie jednak to, że nawet w przypadku zmiany jakiekolwiek czynnika (wysokości opłat, warunków umowy) w zwyczajnych umowach Ciebie to nie będzie obejmowało. Wówczas umowa promocyjna podpisana przez Ciebie obowiązuję nadal i gdybyś chciał ją rozwiązać poniesiesz "konsekwencje" o których napisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dostał informację o podwyżce to znaczy, że nie ma w umowie napisane konkretnie, że za pakiet złoty płaci np. 45zł przez 2 lata, tylko że w umowie ma np. rabat 15% na pakiet złoty. Osoby, które mają sztywną cenę na umowie (zazwyczaj przy pakietach z netem czy telefonem), przez cały okres trwania umowy terminowej nie dostają informacji o podwyżkach, bo gwarantuje im to umowa. Ci, którzy mają zniżkę procentową na abonament, dostają wszystkie podwyżki i od nich liczona jest ich zniżka. Jednak w momencie otrzymania informacji o podwyżce mogą bez konsekwencji wypowiedzieć umowę terminową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowę mam podpisaną na czas nieokreślony z 12 miesięcznym okresem zobowiązania. Kończy się ona we wrześniu.

Ta umowa została podpisana w promocji "DTV WIOSNA-LATO 2008" , która polega na 12% zniżce na abonament w okresie 12 pełnych miesięcy. Po tym okresie (od 13 miesiąca) opłata za abonament będzie zgodna z aktualnie obowiązującym cennikiem.

( opłata aktywacyjna przyłącza telewizji kablowej została obnizona do 9,91zł )

 

Czyli moja umowa jest umową "promocyjną"?

Jeżeli chciałbym rozwiązać moją umowę to poniosę dodatkowe koszty?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta umowa została podpisana w promocji "DTV WIOSNA-LATO 2008" , która polega na 12% zniżce na abonament w okresie 12 pełnych miesięcy.

I tu jest pies pogrzebany. Dają Ci w tej umowie rabat a nie stałą opłatę abonamentową. Po podwyżce warunki promocji się nie zmienią, bo wysokość rabatu się nie zmieni i zostanie na poziomie 12%. Tyle tylko, że od nowej wysokości abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam się wypowiedzieć to zgadzam się z moim przedmówcą.

 

Jest to umowa podpisana nie na stałą wysokość opłaty (np. 42 zł) za kablówkę ale na stały rabat (42 zł - 12% z 42 zł). W przypadku podwyżki ceny za kablówkę w/w rabat pozwoli Tobie zapłacić 12% mniej od nowej ceny aktualnie obowiązującej ceny (np. po ewentualnej podwyżce). To jest zobowiązanie Vectry w stosunku do Ciebie - przez pierwsze 12 miesięcy świadczenia usługi wobec Ciebie zobowiązali się oni że zawsze zapłacisz 12% mniej od aktualnie obowiązującej ceny.

 

Przede wszystkim jednak musisz dokładnie (czytaj od A do Z) przeczytać umowę. Być może masz tam zastrzeżone że przez 12 miesięcy wysokość opłat dla Ciebie jest stała czyli np. 42 zł. To byłby jedyny bonus dla Ciebie. Wtedy musiałbyś mieć "rękę na pulsie" i przypilnować sobie czy faktycznie Vectra w dalszym ciągu liczy Tobie wysokość rachunków na zasadzie 42 zł - 12% z 42 zł. Gdyby tak nie było to jedyna furtka :D

 

Podsumowując - na chwilę obecną z tego co napisałeś - nawet w przypadku ewentualnej podwyżki nie możesz rozwiązać swojej umowy. Pierwsza możliwość to 13 miesiąc ale trzeba pamiętać o okresie wypowiedzenia (patrz umowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieć kablowa Vectra zapowiada wprowadzenie nowych usług jeszcze w tym roku. Tomasz Żurański, prezes Vectry powiedział, że w drugiej połowie 2009 roku zostanie uruchomiona usługa cyfrowej nagrywarki.

Niewykluczone też, że pod koniec roku zaoferujemy wideo na żądanie – mówi Tomasz Żurański, prezes Vectry.

Usługę VoD dla swoich abonentów uruchomić chcą w br. również Aster i UPC Polska.

 

Ja przeglądając Satkuriera (w archiwum), znalazłem taki tekst, który prostuje powyższy - pewnie za jakiś czas pojawi się kolejny z nowymi/dalszymi datami ;)

Vectra chce do końca 2009 roku zwiększyć liczbę abonentów telewizji cyfrowej do 240 tys. (obecnie 175 tys.). - poinformował na konferencji "Media Summit Tomasz Żurański, prezes spółki. W III kwartale 2009 roku Vectra planuje rozszerzyć pakiet usług o osobistą nagrywarkę (PVR). Na przełomie 2009 i 2010 roku w ofercie spółki ma pojawić się video na żądanie (VoD).

 

Planujemy zwiększenie liczby abonentów telewizji cyfrowej do 185 tys. do końca tego roku i do 240 tys. do końca przyszłego roku powiedział Żurański na konferencji Media Summit. Obecnie Vectra ma około 700 tys. abonentów telewizji kablowej, z czego 175 tys. to klienci telewizji cyfrowej. 185 tys. abonentów korzysta z internetu, 40 tys. z telefonii stacjonarnej.

 

Żurański zapowiedział też, że w III kwartale 2009 roku Vectra planuje rozszerzyć pakiet usług o osobistą nagrywarkę (PVR). Na przełomie 2009 i 2010 roku w ofercie spółki ma pojawić się video na żądanie (VoD).

 

Prezes podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi dwucyfrowej poprawy wyników spółki: Staramy się, aby te wzrosty były co najmniej dwucyfrowe w kategorii EBITDA i przychodów

 

Vectra jest drugim pod względem liczby abonentów operatorem kablowym w Polsce i dostawcą usługi triple play. Spółka obejmuje swoim zasięgiem 137 miast.

Tekst z dnia 04-12-2008 znajduje się TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...