Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Ja również być może wezmę sobie Platynowy i net 2Mbit co powinno dać w rezultacie 6mbit. Całość w pakiecie na 2 lata powinna mnie wynieść 114,90 zł + ewentualne 10 zł za stały, zewnętrzny adres IP (obecnie za to nie płacę). Uważacie, że się opłaca? Czy w trakcie trwania umowy, opłaty mogą się zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prepraszam jesli wprowadzilem was w blad ale Pan z BOK powiedzial ze jak biore 2 MB to bede mial 4 co jest dla mnie tez dziwne bo patrzylem na przesyl i rzeczywiscie bylo grubo ponad 4 wiec dobrze dla mnie i dla was.Pozdrawiam.Tylko z tym tunerem HD mnie wkurzyli.Robia tak jakby miliony tylko czekaly na ten tuner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprostowanie ;)

 

Rzeczywiście oferta jest w miarę atrakcyjna, bo za całkiem niezłe pieniądze można mieć ciekawą ofertę DTV oraz nienajgorszy internet. Po za tym, świetna decyzja Vectry jeśli chodzi o tą promocję "Dajemy więcej". Widać ludzie się na to łapią, bo to ciekawa propozycja.

 

PS. Geroj, mógłbyś nieco dokładniej podać jaka przepustowość łącza Ci wychodzi w testach? Przydałoby się to info, by mieć całkowitą pewność ile serwują nam panowie z Vectry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam takie pytanko. Mam pakiet platynowy (czyli razem z Playboyem) Problem polega na tym, że na tym kanale jest tylko plansza informacyjna o tym, że wkrótce ten kanał się pojawi. Czy ktoś z was wie kiedy się on pojawi? Co ciekawe EPG pokazuje jakieś nazwy programów, które "aktualnie są nadawane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was zapytanie dotyczące internetu bezprzewodowego Wi-Fi. Obecnie mam łącze 1 Mb, ale zastanawiam się nad przejściem na prędkość 2 Mb i ewentualnym podłączenie Wi-Fi - chodzi o laptopa. Czy ktoś z Was korzysta już - przy prędkości 2 Mb - z takiego rozwiązania? Jeżeli tak to jakie macie wrażenia, czy warto? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet (wraz z telefonem) mam już podłączony przez modem do komputera stacjonarnego - teraz natomiast zastanawiam się - jak już napisałem na dodaniem netu bezprzewodowego (Wi-Fi) do laptopa. Ponieważ z góry mogę założyć, że w moim domu często może mieć sytuacja, że w tym samym czasie z netu będą korzystać dwie osoby - jedna na PC druga na laptopie - prędkość (nawiązując chociażby do Twojej wiadomości) będzie miała znaczenie.

 

Jestem ciekawy jaka jest prędkość połączenia internetowego (do posiadanego) poprzez Wi-Fi na laptopie w mojej sytuacji kiedy:

 

- korzystam z netu tylko na laptopie

 

- korzystają dwie osoby jak zostało to wyżej opisane?

 

Jakie są Wasze wrażenia jeżeli chodzi o usługi świadczone przez Vectrę w przypadku Wi-Fi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal uważam, że usługi Vectry tu nie mają znaczenia, a to jak będzie obciążone łącze. Może dobra konfiguracja routera wystarczy. Jeśli np na stacjonarnym bez ograniczenia będzie obciążony net (np. na potrzeby wymiany p2p), to na lapku sobie nie pośmigasz. No chyba że ponakładasz ograniczenia na poszczególne komputery w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zakupieniem usługi gdzie jako warunek poprawnego obrazu podawana jest prędkość "około" 1 Mb. Po wizycie w BOK wiem, że mogę mieć łącze o prędkości 2 Mb. Zdaję sobie - ale tylko potencjalnie sprawę - że w przypadku korzystania z netu tylko na laptopie powinno być wszystko w porządku. Ponieważ na stacjonarnym w grę wchodzi tylko zwykłe przeglądnie netu (bez żadnych transferów wszelkiego typu) także powinno być wszystko potencjalnie OK. Jednak wolę się zapytać Was ponieważ macie już doświadczenie w tej materii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem najprościej jak potrafię: prędkość internetu wchodząca do Twojego mieszkania jest stałą. Jeśli internet masz podłączony tylko do 1 komputera, wówczas wykorzystuje on pełną prędkość. Jeśli natomiast rozdzielisz sygnał na więcej niż jeden komputer, wówczas umiejętny podział prękości zależy tylko i wyłącznie od routera. Są routery, którymi możesz podzielić sygnał "na sztywno", czyli np. po połowie na każde z dwóch urządzeń; lub inteligentnie, czyli jeśli na laptopie oglądasz strony, to router da mu tylko 20% prędkości (bo do oglądania to wystarczy) a ściągający pliki komputer dostanie 80% prędkości.

Nie ma znaczenia, czy sygnał będzie od Vectry, z osiedlówki czy tepsy, zasada dzielenia sygnału jest zawsze taka sama.

 

We wszystkich sytuacjach, gdy nie ściągasz plików jednym z komputerów, prędkość 1Mb jest wystarczająca i pozwala na komfortową pracę nawet i 3-4 kompom w sieci domowej (www, email, youtube itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co napisał scorpion dodam tylko że wifi samo z siebie nie ma tu nic do rzeczy gdyż prędkość samego wifi w wersji 802.11g to ok. 54Mb/s więc nawet najszybsze łącze z Vectry nie jest w stanie zapchać samego wifi a co za tym idzie wifi nie będzie na pewno spowalniać internetu. A najzwyklejsze (najtańsze) routery dzielą łącze po między komputery najczęściej po równo. Czyli zakładając że na obu komputerach ciągniesz jakieś pliki to prędkość będzie podzielona po połowie a w momencie kiedy jeden komputer już skończy a drugi nadal ciągnie to automatycznie zwiększy się na nim prędkość ściągania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył jakieś zmiany w nowym sofcie do tunera HD Vectry. Widzę że dziś czyli 30.10 załadował się nowy soft z numerkiem 7. Jedyną różnica jaką widzę to brak płynnego przesuwania się po EPG.

Wie ktoś co konkretnie się zmieniło?

I drugie pytanie. Czy ktoś może ma jakieś przecieki w której wersji oprogramowania zamierzają dodać wyświetlanie programów z podziałem na kategorie (np same filmy, bajki czy wiadomości)? Tak jak to dało się wyświetlić w tunerze SD Vectry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał EUROSPORT 2 zgodnie z zapowiedziami dzisiaj zniknął z pasma "kanały setki". Natomiast stacja UNIVERSAL będzie odkodowana na numerze 300. od 7 do 14 listopada, a SCI-FI CHANNEL na tym samym numerze od 14 do 28 listopada. W listopadzie odkodują jeszcze m.in. PLAYBOY TV...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem te same obiekcje co "lehooleh" kiedy przechodziłem z neostrady na Vectre. W neostradzie z założenia nikt nie wnikał ile komputerów jest podłączonych przez router do internetu byle były w jednym gospodarstwie domowym. Natomiast w Vectrze wg tego co wyczytałem, sprawa wyglądała trochę inaczej. Wydawało mi się iż w Vectrze internet jest udostępniany dla konkretnych urządzeń po adresie fizycznym MAC. Trochę mi to nie odpowiadało gdyż mam podłączone 3 komputery i do tego jeszcze PDA przez wifi od czasu do czasu. Wiem, że w większości routerów można ustawić dowolny MAC ale byłoby to "niezbyt legalne". Bardzo mile się zaskoczyłem kiedy przyszli montować mi gniazdko i modem. Od razu powiedziałem że mam trzy komputery a czasem nawet więcej urządzeń jest podłączonych. Panowie z Vectry bez problemu podłączyli modem do mojego routera który został mi po neostradzie i do tego stwierdzili że to lepiej niż wypożyczać modem wifi z Vectray bo za tamten trzeba płacić. Okazało się iż nie ma żadnych ograniczeń na konkretny adres MAC itp.

Nie mam pojęcia czy tak jest tylko w moim przypadku gdyż mam modem Motorola (i internet chodzi na jego MACu) razem z podłączonym telefonem czy tak jest może w przypadku innych modemów też? Z tego co pamiętam znajomy ma modem wifi z Vectry i musiał podawać adres MAC karty sieciowej wifi aby mieć dostęp do internetu. Może teraz się coś zmieniło? A może to faktycznie kwestia modemu Motoroli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tak. Chodziło tylko o MAC. Czyli o to czy można to zrobić legalnie czy trzeba trochę oszukać i wpisać w routerze MAC komputera który jest zgłoszony w kablówce. Tego właśnie nie wiem czy coś się zmieniło i nie ma już udostępniania netu po MACu (bo u mnie nie było mowy o MACu). Ale jak pisałem znajomi musieli podawać mac karty sieciowej. ???

Pojęcia nie mam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,jak to teraz jest,aby operator telewizji kablowej,mógł dodac jakis kanal do swojej oferty,to musi najpierw miec zgode od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji,a potem jak juz sie zgodzą,to wtedy moze podpisac umowe z nadawca kanalu ??? Wogle to dziwne,ze nawet na kanaly FTA operatorzy kablowek musza miec umowy z nadawcami tych kanalow,to dziwne skoro te kanaly leca z satelitow bez kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OFERTA w CV pakietu C+ jest taka :przez pierwsze 6 miesięcy 20 złotych a przez kolejne 6 miesięcy 30 złotych przy umowie na 1 rok? potem obowiązuje 40 złotych zdaje się,choć chyba zawsze można zrezygnowac i wziąśc tą promocję,czy ta promocja 6 miechów 20 i 6 miechów 30 jest aktualna do kiedy i czy taka jest(bo na stronie wiem że jpisze ale czy w rzeczywistości)

i c+sport2 tez jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...