Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Na tunerach HD ponoć rzeczywiście kanały SD są trochę gorszej jakości.

Sam posiadam tuner SD (Technisat) i w tym wypadku jakość wielu kanałów jest lepsza niż na platformach cyfrowych. Wiąże się to z tym, że sieci kablowej korzystają z dosyłów satelitarnych innych niż transpondery Cyfry+, Polsatu. Wobec tego mamy na pewno lepszą jakość TVP (z Astry), kanałów Zone, Discovery, HBO (z Amosa) i kilku innych. W przypadku Canal+, Polsatów, TVN jakość jest identyczna z tą platformową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie jest tak zle jak myslalem.W Vectrze jest o tyle fajnie ze biorac platyne z netem dzwigaja net 2 razy wiec by mi to odpowiadalo.Martwi natomiast ten tuner HD bo chcialem wziasc sport na ostro a wychodzi ze kanaly SD sa gorszej jakosci.Szkoda tej kasy na tuner i sport na pol roku wiec moze zostawie platyne i tuner SD i wezme n tam jest niezly pakiet sportowy a z Vectry wezme osobno Polsat Sport HD i bede mial komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jak chcesz zostawić tuner SD a wziąć Polsat Sport HD? Nie odbierzesz na nim żadnego kanału HD (jedynie fonię).

Swoją drogą byłoby to nieopłacalne, bo pojedynczy PS Sport HD kosztuje w Vectrze 9,90zł, a dla posiadaczy Platyny pakiet Sport na Ostro z (PS Sport HD, ESP HD, i reszta sportowych) kosztuje 19,90.

 

Najlepiej jakbys mógł pojderzjeć jak to jest z tą jakością SD przy tunerze HD. Może w lokalnym BOK-u maja podłączony tunerek HD... Nie wydaje mi się, żeby sam tuner mógł tak pogarszać jakość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje troche sie zapedzilem z tym Polsatem Sport HD bez tunera.Chyba rzeczywiscie sie przejde do BOK i sprawdze to bo jak na zlosc nie umiem znalezc nikogo znajmego z tym tunerem.Jest mi to dziwne ze kanaly moga byc gorsze od tych na SD.Moze to wina kabla jaki dodaje Vectra do tunera ? Przy SD tez kabel nie jest najlepszy przeciez

 

A tak przy okazji ma ktos sport na ostro ?? jak sie prezentuja kanaly jakosciowo ??

 

Nie chcac pisac nowego postu nasunela mi sie pewna ankieta-co byscie wybrali Vectra platyna+TNK albo N+Polsat Cyfrowy.Mowie o wybranych pakietach jezeli chodzi o N i Polsat tak aby mniej wiecej kanaly sie zgadzaly tu i tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zamieścić mojego pierwszego posta na tym forum.

Posiadam dekoder HD od 2 tygodni. Oto garść moich spostrzeżeń:

- EPG masakra! Po kliknięciu na pilocie pojawia się po 5 sekundach. Przewijanie na kolejny ekran (w celu sprawdzenia co poleci za 2 godziny - również po 5 sekund)

- jakość SD - porównywalna z jakością SD na poprzednim dekoderze, może trochę lepsza

- kanały HD - wszystko zależy od kanału i nadawanego programu.

C+ Sport i Film - ogień,

Eurosport HD - ogień nad ognie! Najlepsza jakość hd, jaką oglądałem kiedykolwiek! Nie interesuję się tenisem, ale ostatnio oglądałem przez 2 godziny :D

Polsat Sport HD - niezły,

NGCHD - świetny, ale niektóre programy są z upscalingiem, to widać;

TVN HD- porażka - większość kanałów nadawana 4:3 z czarnymi pasami po bokach.

 

Niestety, Polsat i Eurosport mi wyłączyli po kilku dniach, bo z dekoderem zamówiłem tylko C+ i NGC, a tamte mi chyba włączyli żeby narobić smaku :)

 

Mam umowę lojalnościową z rabatem 30% na abonament za pakiet złoty, więc za pakiet złoty z canal+ płaciłem 70zł, teraz dochodzi do tego c+hd 6zł, ngc 5zł i dekoder 9,91zł, dużo się robi, zastanawiam się nad przejściem na platynkę (platonka? takie skojarzenie hehe) z netem... I tu jedno pytanko - ta zwiększona prędkość netu to na całą dobę czy tylko w nocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dekoder HD od 2 tygodni. Oto garść moich spostrzeżeń:

- EPG masakra! Po kliknięciu na pilocie pojawia się po 5 sekundach. Przewijanie na kolejny ekran (w celu sprawdzenia co poleci za 2 godziny - również po 5 sekund)

 

Potwierdzam że EPG na tym dekoderze to za przeproszeniem wielki SYF !!!! Przestaje działać co kilka dni,trzeba odłączać dekoder a jak już działa to koszmarnie wolno.Chyba im oddam ten dekoder do naprawy bo nie da się go używać.

 

Mam umowę lojalnościową z rabatem 30% na abonament za pakiet złoty, więc za pakiet złoty z canal+ płaciłem 70zł, teraz dochodzi do tego c+hd 6zł, ngc 5zł i dekoder 9,91zł, dużo się robi, zastanawiam się nad przejściem na platynkę (platonka? takie skojarzenie hehe) z netem... I tu jedno pytanko - ta zwiększona prędkość netu to na całą dobę czy tylko w nocy?

 

Będziesz musiał nadal płacić za - ngc hd bo musisz go trzymać minimum 6 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zamieścić mojego pierwszego posta na tym forum.

Posiadam dekoder HD od 2 tygodni. Oto garść moich spostrzeżeń:

- EPG masakra! Po kliknięciu na pilocie pojawia się po 5 sekundach. Przewijanie na kolejny ekran (w celu sprawdzenia co poleci za 2 godziny - również po 5 sekund)

- jakość SD - porównywalna z jakością SD na poprzednim dekoderze, może trochę lepsza

- kanały HD - wszystko zależy od kanału i nadawanego programu.

C+ Sport i Film - ogień,

Eurosport HD - ogień nad ognie! Najlepsza jakość hd, jaką oglądałem kiedykolwiek! Nie interesuję się tenisem, ale ostatnio oglądałem przez 2 godziny :D

Polsat Sport HD - niezły,

NGCHD - świetny, ale niektóre programy są z upscalingiem, to widać;

TVN HD- porażka - większość kanałów nadawana 4:3 z czarnymi pasami po bokach.

 

Niestety, Polsat i Eurosport mi wyłączyli po kilku dniach, bo z dekoderem zamówiłem tylko C+ i NGC, a tamte mi chyba włączyli żeby narobić smaku :)

 

Mam umowę lojalnościową z rabatem 30% na abonament za pakiet złoty, więc za pakiet złoty z canal+ płaciłem 70zł, teraz dochodzi do tego c+hd 6zł, ngc 5zł i dekoder 9,91zł, dużo się robi, zastanawiam się nad przejściem na platynkę (platonka? takie skojarzenie hehe) z netem... I tu jedno pytanko - ta zwiększona prędkość netu to na całą dobę czy tylko w nocy?

W Bielsku-Bialej tez nie działa epg od niedzielnego popoludnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Scorpion za rzetelna odpowiedz na temat tunera HD.W koncu wiem na czym stoje.Szkoda tego EPG ale jak piszesz kanaly Sd sa porownywalne z tymi z Technisata a HD smiga dobrze.To mnie cieszy wiec sie chyba skusze na sport na ostro.Biorac platyne za tuner bede placil 5.90 a za sport na ostro 19.90.Pozdrawiam serdecznie.Dokupie jeszcze TNK i bedzie nsport i tvp sport i podlacze astre i hot birda do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakladce dokumenty przy regulaminie sport na ostro pisze ze promocja jest od 1 pazdziernika 08 do 31 stycznia 2009 i wtedy biorac tuner HD placisz 49.90 za aktywacje 19.90 za sport na ostro jezeli masz platyne a jezeli masz i platyne i sport na ostro wtedy za tuner HD placisz 5.90 w tym okresie kiedy korzystasz z obu tych rzeczy.Sprawdz sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś Cyfrowa Vectra zdenerwowała mnie na dobre!

Pod koniec września wymieniłem dekoder SD na HD i wziąłem sobie do niego C+ HD i NGC HD. Na początku października weszła platyna i dziś sobie obliczyłem, że przez to, że w pakiecie platynowym za dekoder płaci się tylko 5,90zł, mój abonament zwiększy się jedynie o 5zł, a będę miał wszystko z pakietu platynowego.

W BOKu Pani powiedziała, że oczywiście, nie będzie problemu z przejściem na platynę, że dopłacał będę tylko za C+ HD, aleeeee......... zerknęła w system i stwierdziła "Ojjj, widzę, że Pan ma tutaj 30% zniżki na pakiet złoty (podpisałem umowę na 3 lata z 30% zniżki :)) i podpisując umowę na platynę, straci Pan tą zniżkę". Zdziwiłem się: "ale jak to, przecież platyna jest tylko nakładką na pakiet złoty", na co kobieta stwierdziła, że rozumie, ale niestety tak muszą robić.

Oczywiście zrezygnowałem.

 

Tak im zależy na kliencie.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne. MENU > USTAWIENIA > USTAWIENIA FABRYCZNE > AKTYWACJA USTAWIEŃ FABRYCZNYCH > TAK i postępuj wg. instrukcji na ekranie

TVN SD powinien być na kanale 104. A gdzie masz TVN7 ?? Powinien być na kanale 107.

 

Zrobione; nadal brakuje niektórych kanałów, w tym TVN (7 nie oglądam więc mi nie zależy, moga odblokować hbo za tvn7 :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...