Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kibicowałem Chelsea Londyn, ponieważ trener Roberto di Matteo wykonał znakomitą pracę zastępując Andre Villasa-Boasa.Pod jego wodzą Chelsea zajęła 6 miejsce w Lidze Angielskiej, ale pozycję w przeciągu tak krótkiego czasu trudno było poprawić na satysfakcjonującą, a co najważniejsze wygrała Puchar Anglii, a także Ligę Mistrzów.

W spotkaniu, przewaga i więcej okazji były po stronie Bayernu Monachium, ale statystyki nie grają, więc Chelsea, które dobrze pilnowała przeciwników w defensywie straciła jedną bramkę, ale udało się na nią szybko odpowiedzieć.Dogrywka nie przyniosła także rozstrzygnięcia, więc musiało ono nastąpić w rzutach karnych, w których "The Blues" pokonali miejscowych 4-3.

Podczas serii jedenastek myślałem, że Manuel Neuer broniąc strzał Juana Maty, nawiąże do swojej kapitalnej dyspozycji podczas rewanżowego półfinału z Realem Madryt, ale na szczęście nie dokonał tego.Najlepszymi zawodnikami tego finału moim zdaniem byli Petr Cech i Didier Drogba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TELEWIDZ123, wiem że do 2009 r. Puchar UEFA, a zamiast Ligi Mistrzów do 1992 r. był Puchar Europy Mistrzów Krajowych.

 

Chodziło mi o to w tej statystyce, że były brane pod uwagę lata: LM 1955/56-2011/12 i LE 1971/72-2011/12.

A gdybym napisał:

Na swoim stadionie w finale Pucharu Europy Mistrzów Krajowych wygrali:

...

Na swoim stadionie w finale Pucharu UEFA wygrał (od 1997/98 jeden mecz finałowy):

To wyszłoby, że pod uwagę wziąłem lata: PEMK 1955/56-1991/92 i PUEFA 1971/72-2008/09.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiadomo. Liga Mistrzów w TVP 1 i TVP Sport. Telewizja Polska nabyła tzw. pakiet dla stacji otwartych.

 

TVP 1 będzie pokazywało na żywo mecze środowe: 2 mecze IV rundy eliminacyjnej, 6 meczów fazy grupowej, 4 mecze 1/8 finału, 2 mecze ćwierćfinałowe, 2 mecze półfinałowe, finał LM. Oprócz 17 meczów LM, TVP 1 pokaże mecz o Superpuchar Europy.

 

TVP Sport będzie pokazywać też na żywo 17 meczów LM i 1 mecz o Superpuchar Europy, a oprócz tego będzie miał możliwość retransmisji wszystkich meczów LM w TVP Sport.

 

Więcej informacji -> http://media2.pl/media/92476-Liga-Mistr ... Sport.html

 

Ciekawe gdzie będzie można obejrzeć Ligą Europejską 2012/13-2014/15 z kanałów otwartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dobra wiadomość. LM w TVP ogląda mi się najlepiej, do tego teraz za darmo w NTC w HD. I to jest to. Czekam z niecierpliwością na kolejny sezon. Natomiast LE mogłoby trafić do TVN, przynajmniej by im się oglądalność zwiększyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Solorzowi teraz Śląsk nie w głowie, a kredyt za zakup Polkomtela :/ Co do tego kanału klubowego, to tutaj też bym się niczego nie spodziewał, bo Ekstraklasa to nie PL, a Śląsk to nie MU... Produkt mało atrakcyjny, tylko na wąski polski rynek, a co za tym idzie mało opłacalny. Aby pokazywać ewentualne mecze w LM, też potrzebne są pieniądze i zakup sublicencji, od N. Zresztą jeśli ITI i Legi się nie udało, to Śląsk z Polsatem też nie ma na to szans...

 

Akurat LE/LM chyba nikt się w TVN, a już na pewno w TVN7 nie spodziewał. Ten pierwszy już dawno zadeklarował się, że sport to nie ta droga którą chce pójść i jedyną formą "aktywności fizycznej" w tej stacji są charytatywne mecze "amatorów". TVN7 natomiast, chce upodobnić się do RTLII, który jest stacją filmowo-serialowo-powtórkową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ligę Europy widziałbym na Tvn Turbo( polskie kluby które awansują do fazy grupowej LE).Nie wiadomo tylko kto będzie pokazywał mecze w rundach eliminacyjnych, zarówno LM(tylko do ostatniej rundy eliminacji prawa ma UEFA) jak i LE, bo prawa do tych rozgrywek sprzedają bezpośrednio kluby.Nie wiem ,czy Polsat będzie chciał promować coś, co potem i tak przejmie konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem wcześniej LM i LE ma ITI ( kupili od Polsatu ) . Legia Ruch czy Lech jak wejdzie do fazy grupowej LE ( razem z eliminacjami LE ) to będzie na n sport i pewnie na TVN 7( sądzę tak ponieważ ten kanał jest w DVB-T i jest ogólnodostępny )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem wcześniej LM i LE ma ITI ( kupili od Polsatu ).

Nie od Polsatu, a w przetargu ogłoszonym przez UEFA :facepalm:

 

Zarówno LM i LE, będą z pewnością na nSport, nPremium x2 i na kanałach serwisowych specjalnie na tę okazję przygotowanych. A to co trzeba puścić w TV otwartej, zarówno z LM (to już pewne) i LE pójdzie w TVP. Naprawdę widzicie piłkę w TVN7??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem wcześniej LM i LE ma ITI ( kupili od Polsatu ) . Legia Ruch czy Lech jak wejdzie do fazy grupowej LE ( razem z eliminacjami LE ) to będzie na n sport i pewnie na TVN 7( sądzę tak ponieważ ten kanał jest w DVB-T i jest ogólnodostępny )

 

jesli juz to raczej beda na TVN Turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grecka Federacja Piłkarska wykluczyła z rozgrywek Ligi Europejskiej zadłużonego wicemistrza kraju AEK Ateny w którm gra były reprezentant Polski Roger Guerreiro. AEK ma 35 milionów euro, z czego 23 miliony euro państwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Drużyna Sigmy Ołomuniec, która zdobyła w tym roku Puchar Czech, została odsunięta przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA) od udziału w Lidze Europejskiej w sezonie 2012/13. Zakaz ma związek z podejrzeniami o kupienie meczu z Bohemiansem Praga.

Na razie nie wiadomo, czy UEFA pozwoli wystartować innemu klubowi z Czech w Lidze Europejskiej. W kolejce czeka czwarta drużyna ekstraklasy - Mlada Boleslav.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...