Skocz do zawartości

DAZN


kunkore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, kingofsouth napisał:

PS5/Xbox te sprzęty mnie interesują. 

Czego ty nie rozumiesz? DAZN CAN tylko przez VPN i to dobry co nie znaczy drogi i znany bo właśnie te są częściej blokowane.

A skoro twoje sprzęty nie mają możliwości instalki VPN to nie popatrzysz.

Proste, a zadajesz te same pytania po raz enty.

To ja cię zapytam teraz w twoim stylu, XBOX/PS5 mają vpn?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kingofsouth napisał:

Nie wiem czy mają. Zadałem pytanie.

No to ci odpowiem jak nie wiesz. Nie mają vpn = brak DAZN CAN.

Nie wiem natomiast czy Tizen ma apki z vpn i czy ma apkę DAZN skądkolwiek w Tizenie pobieracie.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Delta21 napisał:

W samym xboxie nie, ale w routerze już tak :) xbox, playstation czy nintendo switch i co tam jeszcze chcesz - tylko trzeba mieć trochę wiedzy i chęci :)

W routerze? Dziękuję postoję.

Próbowałem, owszem grało tylko co z tego kiedy z tamtejszej szybkości neta 320 M/b zostawało maz 100. I nie były to byle jakie vpn.

A w domu masa sprzętu podłączona do routera.

Dobra opcja jak ktoś ma mało sprzętów, nie gra w necie itp.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tracer10 napisał:

W routerze? Dziękuję postoję.

Próbowałem, owszem grało tylko co z tego kiedy z tamtejszej szybkości neta 320 M/b zostawało maz 100. I nie były to byle jakie vpn.

To jak to chodzi w praktyce a to, że jest jednak możliwość oglądania na tych wszystkich wymienionych sprzętach to dwie różne kwestie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca, bo kto puści ruch w routerze przez vpn po to tylko aby oglądać na Xbox czy PS5 czy Apple Tv coś z np. Kanady jak rzeczony DAZN kosztem szybkości i jakości neta?

Trzeba być desperatem, chcieć płacić bez sensu i nie umieć poszukać innej opcji na PL np.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zostaję z dazn de. Jakość streamu mają na poziomie. Już nowa karta kupiona. 

Kiel-Vardar

Piłka ręczna o 20.45

 

Lazio Rom-udinese całego

Piłka nożna serie A o 20.45

 

Psg-Kielce  

Piłka ręczna o 20.45

 

Ajax-Willem II

Eredivisie Holandia 

Piłka nożna o 21.00

 

FC Turin-empoli 

Liga włoska o 18.30 aktualnie 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się temat DAZN, jak to wspaniale działa. Wg mnie papierkiem lakmusowym na wspaniałość DAZN nie powinny być Niemcy, ale Włochy. W Niemczech ludzie mają alternatywę w postaci dostępu do DAZN przez satelite w ramach Sky. Natomiast we Włoszech, kraju gdzie Serie A oglądają prawie wszyscy, a DAZN od tego sezonu jest praktycznie monopolistą i ludzie są skazani na streaming. Ja oczywiście zdaje sobie sprawę, że wszystko będzie szło w stronę streamingu i dostrzegam też jego zalety (głównie możliwość wyboru). Ale właściciele tych serwisów chcą to wszystko robić idąc na łatwiznę: kupują prawa telewizyjne, ale nie dbają o jakość techniczną ze swojej strony, nie inwestują w serwery i infrastrukturę, licząc że dadzą byle jaki ochłap i każdy sie na to rzuci. DAZN we Włoszech zrobił kilka slotów godzinowych, żeby jak najmniej meczów nakładało się godzinowo, chcąc uniknąć obciążenia serwerów, a i tak mimo tego jest mnóstwo skarg. Bardzo łatwo byłoby zrzucić winę na łącza internetowe użytkowników, ale na takim włoskim forum odpowiedniku Sat Kuriera ludzie raportują problemy na bieżąco w każdej kolejce Serie A i podają swój sprzęt, rodzaj połączenia internetowego i w przeważającej większości są to światłowody o bardzo dużej predkości, a i tak mimo to DAZN sobie nie radzi. Oparło się to nawet o władze Serie A, które zaapelowały do DAZN o poprawę jakości serwisu. To co stanowi problem wg mnie to zbyt duża zależność od rodzaju urządzenia, na którym się ogląda mecze w streamingu. Inaczej działa na Apple tv, inaczej na Androidzie, plus mnogość aplikacji na rózne marki telewizorów. Generalnie w przypadku odbioru np. przez satelitę wszyscy mniej więcej odbieramy obraz tak sam, czy to własny tuner czy od operatora, to sygnał jest odbierany przez wszystkich ten sam. Wiadomo dochodzi kwestia tego, że każdy ma inny telewizor, ale jedna rzecz pozostaje niezmienna i która dla mnie ma największe znaczenie wprzypadku oglądania piłki: płynność obrazu, brak różnego rodzaju nawet mikroprzycięć, brak automatycznego przełączania się z 25 fps na 50 fps (ten argument często jest podnoszony we Włoszech).  I nawet jak niektórzy piszą, że obraz na Eleven z satelity bywa gorszej jakości od streamingu , to płynność jest zachowana cały czas. Dla mnie każdy nawet najmniejsze przycięcie obrazu powoduje dyskomfort oglądania piłki nożnej, nawet jak obraz jest żyleta, ale jeśli zdarzają sie przycięcia to oko zaczyna się zwyczajnie męczyć. Dlatego tak dla streamingu, ale tylko pod warunkiem, że firmy takie jak Viaplay zainwestują w swoją własną infrastrukturę, a nie tylko w gaże dla komentatorów celebrytów.

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2021 o 20:14, ultimoromantico napisał:

Czy w tej niemieckiej wersji DAZN nie ma opcji płatności przez konto Google Play? Z tego co się orientuję, to za włoski czy japoński DAZN da się to zrobić. Przy logowaniu do aplikacji można wybrać logowanie za pomocą swojego konta Google i potem opłacić abo. Pod tym linkiem też można o tym poczytać.

Można płacić kartą podarunkową DAZN, którą da się kupić płacąc przez Przelewy24 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2021 o 09:07, tracer10 napisał:

Człowieku nie włączysz bo XBOX nie ma możliwości instalacji VPN.

Jak ustawi VPN na routerze, albo kupi router streamlocatora, to będzie mu działać na plejaku i Xbox, ale kilka stówek musi zainwestować.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...