Skocz do zawartości
  • 0

Kiedy deweloper musi montować zbiorczą instalację sat?


CoffeeBreak
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

taki problem:

Przeprowadziłem się na nowe osiedle z blokami 2 piętrowymi (parter + 2 piętra). Mój blok oddany na początku tego roku.

Jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem, że bloki nie mają zbiorczej instalacji satelitarnej (antena DVB-T jest na każdym bloku). Wszyscy, którzy chcą mieć telewizję satelitarną zakładają anteny we własnym zakresie, spółdzielnia/deweloper nie robi z tym problemu ale są to dodatkowe koszty dla mnie jako mieszkańca bo u mnie jedyna opcja to dach a mieszkam na parterze.

 

Dzwoniłem do dewelopera, telefonicznie nie udzielili info dlaczego nie ma instalacji zbiorczych, więc czekam na odpowiedź pisemną.

Do wydziału budownictwa UM wystosowałem zapytanie na temat szczegółów pozwolenia na budowę.

Na razie czekam na obie odpowiedzi.

 

Czy macie jakiś pomysł dlaczego deweloper nie zrobił instalacji zbiorczych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Vitaminum C

Zgodnie z ustawą to co napisałeś nie obowiązuje developerów jeśli złożyli wniosek na pozwolenie o budowę przed 23 lutego 2013, to że budynek został oddany do użytku teraz nie ma żadnego znaczenia.

 

"To efekt rozporządzenia Ministra Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 6 listopada 2012 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2012 r. poz. 1289), które weszło w życie 23 lutego 2013 r.

 

Nowych przepisów nie stosuje się, jeżeli przed dniem wejścia w życie rozporządzenia (23 lutego 2013) został złożony wniosek o pozwolenie na budowę lub odrębny wniosek o zatwierdzenie projektu budowlanego i wnioski te zostały opracowane na podstawie dotychczasowych przepisów albo zostało dokonane zgłoszenie budowy lub wykonanie robót budowlanych w przypadku, gdy nie jest wymagane uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...