Skocz do zawartości

Pytanie o sygnał z transpondera 11.258


luenoz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Otoz mam zainstalowaną antenę w trudno dostepnym miejscu . Planuje podpisac umowe na n-platforme, ale nie mam pewnośc co do mojej obecnej instalacji. I mam pytanie: Czy mozna za pomoca zwykłego tunera cyfrowego , mpg-2 (taki w tej chwili posiadam). sprawdzić dostępność sygnału na mojej instalacji z transpondera 11.258H. Akurat domyślam się, że mój tuner nie może wykryć sieci , bo nie jest do tego przystosowany.

 

Ale , .. jeżeli bez problemu odbieram kanały FTA na: 11.240V lub na 11.278..

Albo FEC (Forward Error Correction) dla 11.258 wynosi 2/3 . Na 2/3 nadaje 11.220 . Tylko że Tam jest brak jakiegolwiej FTA, ale sygnał jest dobry. 11.334H jest w FEC 2/3 i mam z niego kilka FTA.

Słyszalem, Ze własnie FEC znacznie decyduje o możliwości obioru, Dla 2/3 potrzeba lepszej instalacji. niz dla FEC 3/4

Czy można sie takimi wskaźnikami sugerować. ?

 

Czy jezeli instalacja radzi sobie z MPG-2 i FEC 2/3 to czy analogicznie poradzi sobie z MPG-4 , ktore sa wszytkie nadawane w 2/3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki.

 

Odpowiedz Kwiatka troche mi rozjaśniła, że być może dobrze kombinuję.

 

Chodziło mi, o to, czy można w ten sposób oszacować szansę na prawidłowy odbiór sygnału n-ki, sugerując sie jedynie odbiorem z egzotycznych transponderów, ktore nadają tradycyjnym ale "słabym" sygnałem, FEC: 2/3.

 

i odbieram wszystkie FTA kanały ze strony

 

http://www.satcodx1.com/0130/pol/

 

, które sa w FEC 2/3 i MPEG-2 i na HOT7AKE . , takie jak Mediasatpremium, ComingSoon, BBCWorld, a przy zakodowanych pokazuje zadowalajacy pasek jakosci. Z HOT008KB tak samo jest ok.

Chodzilo mi o to czy te analogiczne parametry nie sa złudne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...