Skocz do zawartości

Nagrywanie w DVBDream


jga
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak powinna wyglądać poprawna konfiguracja audio/video, żeby można było ładnie nagrywać programy ?

 

Jakkolwiek ustawię kodeki video i audio, to albo nie ma obrazu i dźwięku, albo przykładowo nagrywam 20sek a nagrywa się 3 sek itp. Raz udało mi się skonfigurować tak, że nagrywa dobrze czas, ale występowało migotanie obrazu.

 

Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o to że masz ustawione nagrywanie w formacie .ts a nie w mpg. Ten pierwszy jest świetny, ale wymaga obróbki i otwiera się mało czym. Gdzieś tam w opcjach jest możliwość zmiany formatu, domyślnie jest .ts.

Poza tym lepszy jest AltDVB - rewelacyjna szybkość przełączania kanałów i stabilność, ale nagrywa tylko w .ts. No i jest po angielsku i dość brzydki. Ale i tak go używam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie korzystam z zestawu:

 

Video: Cyberlink

Audio: Moonlight

Filtr Video: Video Mixing Render 9

Filtr Dźwięku: Default DirectSound Device

H.264: CoreAVC H.264

 

Kodek Cyberlink jest dołączony do instalatora programu PowerDVD. Moonlight nie wiem skąd mam :lol: CoreAVC jest płatny (ale on jest potrzebny tylko dla MPEG-4/HDTV)

 

Wersja DVB Dream: 1.3c

 

Zarówno timeshift jak i nagrywanie działają OK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie korzystam z zestawu:

 

Video: Cyberlink

Audio: Moonlight

Filtr Video: Video Mixing Render 9

Filtr Dźwięku: Default DirectSound Device

H.264: CoreAVC H.264

 

 

Też mam wersję 1.3c

Nie posiadam CoreAVC

 

W tej kombinacji wyrzucił mi błąd "can not create video-decoder filter. Suggestion: Change video codec."

 

Zmieniłam na Cyberlink [New]

 

Ale po nagraniu pliku i przy próbie odtworzenia nie mam obrazu tylko jest dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak obraz idzie live to jest płynny bez żadnej skazy. Program w rogu pokazuje w ilu procentach zajęty jest procesor. Max co pokazał przy nagrywaniu to 80%, a oscyluje w granicach 70%, więc to chyba nie powinno mieć większego znaczenia...

 

Czy może mieć znaczenie to, że nagrywany jest program z C+ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a te 70-80% to moim zdaniem bardzo dużo. To że nagrywasz kanał kodowany dodatkowo obciąża system.

 

Ale z tego co czytam to 70-80% to jest już całkowite obciążenie procesora. Więc nie tak dużo. Ale jeszcze trzeba pamiętać że niektóre programy nie maja buforu zapisu więc jak coś innego zacznie korzystać z dysku (np. komunikator albo windows) to może pogubić klatki.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Używam DVB Dream. Wszystko działa jak należy za wyjątkiem nagrywania z Scheduler. Aplikacja poprawnie uruchamia się o określonej godzinnie i tworzy plik nagrania. Niestety plik jest pusty i mimo, że w aplikacji pisze, że się nagrywa to jednak do pliku nic nie jest zapisywane. Myślałem, ze to problem z uprawnieniami do folderów, ale jak zmieniłem uprawnienia to nic to nie dało. Zmieniłem też katalog do nagrywania, aby wskazywał na katalog domowy i niestety nic to również nie pomogło. Mam Windows Vistę.

 

Jak uruchamiam aplikację i chce nagrywać ręcznie to nie ma żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...