Skocz do zawartości

16:9 - Czy to takie trudne?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nasze stacje TV nawet dużo pozycji nadala w letterboxie... Jestem ciekaw czemu nie moga tych pozycji nadawać w prawdziwym 16:9? Nieodpowiedni sprzęt czy co? Ludziom którzy mają TV 16:9 by mocno umilili życie.

 

Jak Wy myślicie? Czemu w polsce ciągle nie ma 16:9?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem natury technicznej, o tuż wszyscy ci którzy odbierają te programy z nadajników naziemnych ,a nie posiadają telewizorów panoramicznych mieli by z niekształcony obraz /wydłużony/

Jedynie ci co odbierają drogą satelitarną mogli by odbierać bez żadnych problemów /zmieniasz ustawienia na tunerze tryb 16/9 lub 4/3./

Wtedy nadawca musiał by wysyłać dwa sygnały tego samego programu na satelitę / bo naziemne biorą sygnał z satelity/a to było by kosztowniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tv panoramiczny. Mogę dać sobie zoom ale powoduje to lekkie pogorszenie jakości obrazu. Ale ja tam tego nie zauważam.

Z czasem stacje będą wprowadzać 16/9 ale to potrwa. Cieszy mnie to, że chociaż CANAL+ FILM mogę oglądać w panoramicznym formacie obrazu :D

Ale kiedy jakaś stacja nie nadaje w panoramie to przełączam na inny format i nie mam zniekształconego obrazu. Ale teraz np. Taniec z gwiazdami nadaje w 'pseudo' panoramicznym obrazie i jak robie zoom spoko jest. Już lepiej niż w poprzedniej edycji. Był normalny 4/3.

No, ale panorama rzeczywiście umiliła by mi życie zdecydowanie! :D

Mam dwa tv. Panoramiczny 32' i LCD 4/3. W swoim pokoju mam LCD 4/3 to przeważnie spędzam czas przy formacie 4/3. Ale często wolę CANAL+ FILM oglądać oczywiście na tv panoramicznym na dole.

Jest spoko.

Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...