Skocz do zawartości

Odbiornik DSR 6000 CI


DXmaniac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tunerek dsr 6000 CI. Jakiś czas temu wgrałem do niego oprogramowanie, które przerobiło go na STRONGA 6125 FTA i można było oglądać na nim m.in. kanały z paczki TVN. Ale wszystko do czasu. Ostatnio zrobiłem aktualizacje softu przez satelite(ASTRA1 - 12.603 H). Zostało wgrane oprogramowanie oryginalne dla Stronga oznaczone w następujący sposób: Hardware 5.1 FTA Without MOD

Oprogramowanie 4.08 Aug 13 2005

Ładowanie początkowe 4.7.5 bs

 

Wszystko chodzi dobrze, tyle że zrobił się tuner FTA. Chciałem wgrać oryginalne oprogramowanie od DSR 6000 CI, które na szczęście wcześniej zgrałem na dysk kompa razem ze wszystkimi listami kanałów. Problem tylko w tym, że nijak nie można wgrać softu. Mam wszystkie programy do transferu danych (SerialTrans). Pamietam, że bawic się można było pod warunkiem, że głowica była oznaczona nomode-0194.dat i tak faktycznie jest. Czy ktoś może mi opisać jak wgrac poprzedni soft, tak żeby znowu to był tuner CI i jak to zrobić. Bo może używam nie tych programów do wgrywania, może coś robie nie po kolei. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bawiąc się oprogramowaniem (tym bardziej nie orginalnym) trzeba się z takimi ewentualnościami liczyć.

 

Teraz obawiam się, że jedyną możliwością jest wgranie obrazu pamięci za pomocą programatora JTAG, ale oznacza to ingerencję wewnątrz tunera.

 

Przy wgrywaniu oprogramowania "edukacyjnego" dogrywa się także z tego co wiem inny bootloader. W efekcie tuner identyfikuje się jako Strong i orginalnego oprogramowania nie przyjmie.

 

Można ew. próbować teraz przerobić tuner na Comsat CI - boot do CI jest dostępny na http://www.comsat.pl ale jest to mocno ryzykowne - właściwie nie wiadomo, czy tuner wogóle się po takiej operacji podniesie...

 

Osobiście polecam mimo wszystko programator JTAG - choć wiąże się to z ingerencją wewnątrz tunera (JTAG podłączamy wewnątrz), to po wgraniu zrzutu pamięci (trzeba będzie go znaleźć w internecie - programatorem JTAG nie wgrywamy samego softu, a pełny zrzut pamięci) tuner podniesie się i powróci do stanu pierwotnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...