Skocz do zawartości

Awarie i problemy techniczne po stronie Polsat Box


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz mecz w Rai Due obejrzeć - to zadzwoń do Włoch i im powiedz :lol2: a tak na serio - to ci z CP nic na to nie pomogą, bo to nie oni go kodują, a ten kto kazał ci robić reset i ponowną instalację kanałów to kompletnie nie wie o co chodzi z tym kodowaniem Rai Due :? Rai Due zawsze tak robi, że koduje to, na co ma ograniczoną licencję wyłącznie do terytorium Włoch i właśnie na LM pewnie tak mają i stąd to kodowanie - w każdym bądź razie to nie jest żadna awaria, a celowe działanie ze strony Rai Due. A jaki tam mecz leci :?: jak Manchester - Villareal to ten sam mecz jest na TVP2 :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od co najmniej 3 miesięcy Cyfrowy Polsat ma awarię na swoich transponderach! Nie informują ludzi o tym, bo ich priorytetem jest ilość abonentów a nie jakość usług! Transpondery które szaleją to przeważnie te z polaryzacji V. Np 12188V.

Między innymi dlatego Polsat zdecydował się na zmianę transponderów na których nadawano Discovery,Animal Planet,TV 1000... Niestety ten zabieg to za mało aby abonenci pozbyli się kłopotów z pływającym sygnałem który na miernikach w tunerach szczególnie Echostara pojawia sie i znika. Najlepsze jest to ,że od października Polsat ma zamiar brać pieniądze za każdy kanał HD po 6zł,a właśnie te kanały mają bardzo niską jakość sygnału i mogą być wręcz nie dobierane przez abonentów!!! Dziwne jest jedno mam dwa tunery HD "N" i Cyfrowy polsat -samsung. W tunerze "N" wszystko działa super-100% sygnału dobrej jakości. Na tej samej czaszy mam konwerter Quad /cztery w jednym/ i Polsat odbiera bardzo źle- zaniki sygnału,pixeloza. POmiar sygnału z anteny wykonany fachowym sprzętem, nie satfingerem wskazuje na bardzo dobre ustawienie i wysokie parametry odbioru. Wynika z tego zatem,że te wszystkie problemy leżą po stronie nadawcy- POLSATU.

Narazie to jesień a jak zacznie porządniej padać a co najważniejsze-śnieg,to zostaniemy na zimę bez odbioru!

Dlatego trzeba dzwonić do techników Polsatu i zawalać ich skargami na złą jakość nadawanych kanałów. Ja jestem z Wrocławia jakby co. TUner na bank w 100% sprawny bo sprawdzałem kilka tunerów różnych Polsatu i każdy szaleje na swój sposób!

Pozdrawiam.

 

 

Posiadacz Tunera "N"-Sony recorder i POlsatu-Samsunga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwne!Ja odbieram CP w Finlandii na antenie 80 cm i mimo czestego zachmurzenia nigdy nie zauwazylem zadnych spadkow poziomu sygnalu.Wszystko odbieram idealnie,bez zadnej pixelozy itp.Bez problemow z kanalami HD.Zauwazylem pogorszenie jakosci kanalow przeniesionych na tp Cyfry ale to pewnie juz wiekszosc z Was wie.Jezeli juz to problem ten ma nie Cyfrowy Polsat ale konsorcjum Eutelsat - wlasciciel satelity Hot Bird.Byc moze jest to problem z tunerem bo kilku moich znajomych tez ma tutaj tunery Cp i problemow z odbiorem nie ma nikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przyjżeć sie mapie rozmieszczenia sygnału z satelity Hot BIrd.Najlepsze pokrycie ma Europa Centralna ,wschodnia mniejsze. Kraje Skandynawskie odbierają sygnał z wiązki silniejszej niż Polska. Poza tym za odbiór sygnału z satelity odpowiedzialny jest nadawca,on powinien działać w kierunku poprawy sygnału i dogadywać się z operatorem satelitarnym. My płaccimy POlsatowi a nie Operatorowi satelitów Eutelsat! A na marginesie to z tego co wiem tunerów do odbioru Polskich platform cyfrowych nie wolno w myśl przepisów wywozić z kraju! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od co najmniej 3 miesięcy Cyfrowy Polsat ma awarię na swoich transponderach! Nie informują ludzi o tym, bo ich priorytetem jest ilość abonentów a nie jakość usług! Transpondery które szaleją to przeważnie te z polaryzacji V. Np 12188V.

Między innymi dlatego Polsat zdecydował się na zmianę transponderów na których nadawano Discovery,Animal Planet,TV 1000... Niestety ten zabieg to za mało aby abonenci pozbyli się kłopotów z pływającym sygnałem który na miernikach w tunerach szczególnie Echostara pojawia sie i znika. sposób!

 

Polsat NIE zmnienił częstotliwości Discovery ani TV 1000! U mnie wszystko działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowusz u mnie ( to już 3 raz dzisiaj) komunikat tego kanału nie ma w twoim abonamencie..Ale dziwne jest to że komunikat ten występuje nie nawszystkich kanałach tylko np. na tvn turbo , tvn 24. Po odczekaniu kilkunastu minut wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przyjżeć sie mapie rozmieszczenia sygnału z satelity Hot BIrd.Najlepsze pokrycie ma Europa Centralna ,wschodnia mniejsze. Kraje Skandynawskie odbierają sygnał z wiązki silniejszej niż Polska. Poza tym za odbiór sygnału z satelity odpowiedzialny jest nadawca,on powinien działać w kierunku poprawy sygnału i dogadywać się z operatorem satelitarnym. My płaccimy POlsatowi a nie Operatorowi satelitów Eutelsat! A na marginesie to z tego co wiem tunerów do odbioru Polskich platform cyfrowych nie wolno w myśl przepisów wywozić z kraju! ;)

 

Tuner jest moja wlasnoscia wiec nic ci do tego.I nie ma to zadnego zwiazku z opisywana sprawa.A jezeli chodzi o pokrycie sygnalem to wyglada ono tak

http://www.eutelsat.com/satellites/13ehb7a_popd.html

 

Wiec jak wiesz gdzie jest Finlandia na mapie to zobaczysz jak wyglada tam sprawa z sygnalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym za dużo kanałow poupychanych jest na jednym transponderze co w efekcie daje niską jakość odbioru!

 

Juz ciebie nie rozumiem.Masz problem z "plywajacym' sygnalem czy bedziesz narzekal na niska jakosc kanalow.Uwierz mi ze widzialem juz nie jedna instalacje sat i wiem co pisze.Odbieralem Cp i w Polsce,ostatni raz 2 miesiace temu i niczego takiego nie zauwazylem.

http://forum.skysunsat.pl/tematy99/sila ... -vt105.htm

 

1.Widac tam jak na dloni ze sygnal w Skandynawii jest slabszy niz w Polsce.Zadna wiazka nie jest tam silniejsza bo Skandynawowie maja swoje pozycje satelitarne.

2.Mieszkam prawie na srodku Finlandii a moj kolega w Rovaniemii -500 km na polnoc ode mnie odbiera Cp na antenie 95 cm i nie ma zadnych opisanych przez ciebie przypadlosci.

3.Moze twoj tuner zle wspolpracuje z konwenterem.

Terve!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...