Skocz do zawartości

Quad czy twin przy słabym zapasie sygnału ?


Rekomendowane odpowiedzi

Modernizuję instalację z uwagi min. na zbyt słaby sygnał.

 

Proszę kolegów z forum o doradzenie, w celu uniknięcia błędu. :(

 

Zamierzam kupić konwerter quad ,gdyż na ebuy uk są one tańsze od twin .

1/ Moje pytanie dotyczy czy różnica 0,4- 0,2 dB będzie zauważalna w jakości sygnału :?: .Mam na myśli potencjalny zakup twin'a z tłumieniem 0,2dB lub quad'a z tłumieniem 0,4-06 dB. Podłączone będą tylko 2 tunery, 2 nie wykorzystane.

W ślad za tym zwiększę powierzchnię anteny i zmienię jej rodzaj powierzchni z siatkowej na pełną .

 

2/Czy jakość sygnału uzyskiwana z konertera quad np.0,3 db powinna być zbliżona do jakości uzyskiwanej z konwertera pojedyńczego o takim samym tłumieniu ? :?:

 

3/Ponieważ nie w każdym przypadku udało mi się dokopać do danych dotyczących wzmocnienia obecnych na e-buy konwerterów,czy poprawne jest założenie ,że wzmocnienie jest odwrotnie proporcjonalne do tłumienia czyli niższa wartość tłumienia daje w efekcie większe wzmocnienie? . :?: Zadaję takie pytania bo lista rekomendowanych w klubowych postach producentów konwerterów jest tylko częściowo dla mnie przydatna a zakup na alegro zbyt długo by trwał.

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 - tak, będzie zauważana różnica w mocy sygnału, jednak nie będzie to jakaś rewelacyjnie duża różnica (zakładając, że oba konwertery mają takie samo wzmocnienie).

 

Ad.2 - jeśli oba konwertery będą identyczne pod względem parametrów technicznych (i np. tej samej firmy) to i jakość będzie identyczna.

 

Ad. 3 - tłumienie i wzmocnienie nie są ze sobą powiązane. Zazwyczaj te o dużym wzmocnieniu mają niskie tłumienie. Jak w jakimś sklepie nie ma dokładnych danych, to pomęcz google lub zerknij na stronę producenta, tam masz szansę znaleźć dokładną specyfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości: nie propagacja tylko polaryzacja ;)

 

Tak, Quad to uniwersalny - full band.

Nigdy nie spotkałem się z Quad-em czy Singlem, który ma na wyjściu tylko jedną polaryzację, zszokowałeś mnie tym newsem :shock:

Tylko w Quatro na wyjściach jest każdy kawałek pasma osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako laik w tej dziedzinie nie upieram się ,ale nie udało mi się nic złapać z polaryzacji V na takich starociach jak:

1/Amstrad fidelity MDS279109

2/Cambridge industries No 990107 J3022351

powodem na pewno nie były ustawienia tunera.

nie wykluczam ,że były uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smialo mozesz kupic na Allegro - z tym ze u sprzedawcow co maja duuuuuuzo pozytywow. I dala gwarancje. Ja kupilem quada i nie narzekam.

Co do tych decybeli - 0,2 czy 0,4 to tylko taki chwyt marketingowy - wogole tego nie czuc w praktyce. To tak, jakbys kupil odtwarzacz CD i jeden mial odstep sygnal szum 90 a drugi 100 decydeli - nigdy tego nie uslyszysz. Takie parametry mozna jedynie zmierzyc i sie nimi chwalic w papierach.

Zreszta dla porownania mam tez zalozony stary pojedynczy konwerter z szumem 0,6 db (firma MIT), i w porownaiu z quadem 0,2 (golden interstar) ZERO roznicy. Powtarzam - ZERO roznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...