Skocz do zawartości
  • 0

reaktywacja


sunmoon
 Udostępnij

Pytanie

ogólnie biorąc nie wiem o co chodzi, dlatego się pytam :-) i proszę o porady.

 

mam AF 7318UCI i kartę C+. gdy przez jakiś czas (parę dni) nie używam C+, na karcie znikają uprawnienia. i tu pytanie 1: dlaczego?

 

włączam zatem TVP1, loguję się do ICA i wydaję polecenie reaktywacji. niby ma być do 30 minut, ale to trwa dłużej (kilka godzin?). dziś np. czekam na przywrócenie uprawnień już ponad 4 godziny. i tu pytanie 2: dlaczego to tak długo trwa?

 

i pytanie 3: na czym polega reaktywacja i czy można ją przyspieszyć manipulacjami po stronie odbiornika?

 

--

sunmoon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie sądzę żeby zniknęły ci uprawnienia w połowie miesiąca. Kluczy też nie zmieniają co parę dni. Wgraj najnowszy soft z http://www.ferguson.pl Moim zdaniem szybciej prześlą uprawnienia gdy zadzwonisz. Wtedy faktycznie zajmuje to z pół godziny.

Ad3 Można - musiałbyś sobie znaleźć stosowny soft nieoryginalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Wez jakis tuner ktory bedzie nieco szybciej lapal uprawnienia.

 

ok. wyjąłem z szafy dsx 6010. ruszył od razu i działa. karta włożona potem do AF 7318UCI nie działa. w pozycji menu GRA - brak uprawnień (ale karta jest wykrywana). co dalej?

 

@Piotr: mam oryginalny soft Fergusona z grudnia (wgrany w serwisie gdy mi wymieniali zasilacz). od tego czasu działało ok, aż dziś zgasło.

 

co dalej?

 

--

sunmoon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość PawelU1981

Wloz karte do Phila i przeszukaj orbite. To powinno pomoc. Pozniej poogladaj chwile do 5 min TVP1 i wloz karte do wlaczonego na TVP1 Ferdka. Jak nie ruszy to nie wiem co jest grane, bo u mnie to dzialalo zawsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Wloz karte do Phila i przeszukaj orbite. To powinno pomoc. Pozniej poogladaj chwile do 5 min TVP1 i wloz karte do wlaczonego na TVP1 Ferdka. Jak nie ruszy to nie wiem co jest grane, bo u mnie to dzialalo zawsze!

 

ok. ruszyło :-). dzięki...

 

czyli tak: wskazówkę zapamiętałem. zestaw naprawczy w postaci DSX 6010, zamiast sprzedać na allegro, pakuję z powrotem do szafy. postanowienie o sprzedaży ferdka podjęte, realizacja zawieszona, aż się rozeznam, co może być lepszego.

 

powiem tylko tyle, że nic z tego nie rozumiem, jak Piotr.

 

dziękuję Wam obu za towarzystwo :-)

 

--

sunmoon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no jednak nie daje mi to spokoju :-) jak rozumiem, sytuacja jest taka, że karta C+, pracując w AF 7318UCI, zostaje w jakiś sposób "zniszczona", przez co znikają z niej uprawnienia, i nie umie ona odzyskać uprawnień w tym sprzęcie. to, co pomaga, to przeniesienie karty do dekodera innego typu i "przeszukanie orbity", co, jak sie wydaje, powoduje "odświeżenie" karty i poprawną pracę po przełożeniu do AF 7318UCI.

 

jak to można fachowo objaśnić? co jest uszkodzone? na pierwszy ogląd oprogramowanie do ferdka, ale czy na pewno? proszę jeszcze o jakieś komentarze...

 

--

sunmoon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tu raczej chodzi o to ze dekoder ma problemy z zapisaniem na karcie nowych uprawnien a nie popsuciem tych co tam juz sa. Philips na pewno lepiej wspopracuje z tymi kartami dlatego od razu lapie. A co do przeszukania to moze po prostu pomaga sie zorientowac tunerowi ze cos z kluczamin a karcie nie jest tak i uruchomi jakas procedurke aktualizacji kluczy czy cos tak bym to widzial. A z tego co pisali ludzie wczesniej to ferdki maja cos takiego juz ze maja z tym problem.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dorzucę tu swój komentarz.

 

Na DSR-7001 ze starym softem (jak będzie okazja to wgram nowy) sytuacja z Cyfrą+ wyglądała tak:

1. Koniec miesiąca. Nie ma uprawnień do C+

2. Karta w czytniku UCAS. Daję na TVP 1

3. Czekam 60 minut

4. Działa, są uprawnienia na kolejny miesiąc

Niestety trzeba to powtarzać co miesiąc, ale obecnie tego nie robię, bo mam drugi DSR-7001 z nowym softem.

 

Oczywiście chodzi tu o soft oryginalny (zarówno stary, jak i nowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ponieważ problem się powtórzył, opisuję, co się działo:

 

- wczoraj wieczorem oglądam Ale Kino - C+ działa

- zostawiam dekoder włączony na noc

- dziś rano C+ nie działa, w GRA nie ma uprawnień

- biorę DSX, podłączam, przekładam kartę - C+ działa

- podłączam ferdka, przekładam kartę - C+ nie działa

- wyłączam, wyjmuję kartę, wkładam kartę, włączam - C+ działa

 

zwracam uwagę, że od poprzedniego incydentu nie minął miesiąc, a nie zleciłem ponownego przesłania uprawnień i na nic nie trzeba było czekać.

 

o co tu może chodzić? czytnik kart w ferdku coś wariuje?

 

PS. ten temat wydaje się powoli kwalifikować do działu o Fergusonie...

 

--

sunmoon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie, specjalnie nie powodowałem ponownego przesłania uprawnień. chodziło mi o sprawdzenie:

 

1. czy uprawnienia są na karcie, ale czytnik (ferdek) ich nie czyta,

2. czy też ich w ogóle nie ma (wtedy na DSX też by nie zadziałało).

 

wygląda, że zaistniał wariant 1.

 

--

sunmoon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
nie, specjalnie nie powodowałem ponownego przesłania uprawnień. chodziło mi o sprawdzenie:

 

1. czy uprawnienia są na karcie, ale czytnik (ferdek) ich nie czyta,

2. czy też ich w ogóle nie ma (wtedy na DSX też by nie zadziałało).

 

wygląda, że zaistniał wariant 1.

 

--

sunmoon

 

@krzychu: obawiam się, że to mój ferdek ma czas na problemy, a ja z tego powodu nie jestem szczęśliwy :-)

 

a piszę to, bo się komuś może przydać: dziś znów wystąpił opisywany efekt. tym razem zrobiłem tak: nie wyłączając ferdka wyjąłem kartę z czytnika i włożyłem ją ponownie. program pojawił się natychmiast. zatem istotnie występuje wariant 1 - ferdek w pewnym momencie przestaje poprawnie czytać kartę Cyfry (on ją widzi, ale nie widzi uprawnień). wyjęcie i włożenie karty przywraca stan właściwy.

 

pytanie: czy problem jest w sprzęcie, czy w oprogramowaniu?

 

--

sunmoon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...