Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ponowne ustawienie anteny.

U mnie na Philipsie HD nie było nowych kanałów w HD (również brak planszy).

Na Arivie 120C w ogóle nie wyszukiwał tych programów.

Wg Arivy poprzednio sygnał był 85/75. Jak wskoczył TVN HD siła sygnału 85/45.

Poprawiłem antenę (choć lekko na dachu nie było:) i TVN HD teraz 87/76.

Wskoczyły wszystkie kanały na Philipsie oraz Ariva poprawnie wyszukała i pokazuje także HD.

Generalnie antena lekko w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ponowne ustawienie anteny.

U mnie na Philipsie HD nie było nowych kanałów w HD (również brak planszy).

Na Arivie 120C w ogóle nie wyszukiwał tych programów.

Wg Arivy poprzednio sygnał był 85/75. Jak wskoczył TVN HD siła sygnału 85/45.

Poprawiłem antenę (choć lekko na dachu nie było:) i TVN HD teraz 87/76.

Wskoczyły wszystkie kanały na Philipsie oraz Ariva poprawnie wyszukała i pokazuje także HD.

Generalnie antena lekko w lewo.

 

A wiesz może jak te parametry ustawic w ustawieniach odbioru zeby sprawdzic czy sygnal jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE NIE MA BATA TRZEBA PRZESTAWIĆ ANTENY

 

sam byłem sceptykiem wczoraj bo wszystko działało do aktualizacji ( PHILIPS PVR) 28 i brak C+ , któregoś tam TVP HD, TVN HD i tych nowych tematycznych

 

rano wskoczyło TVH HD czasami rwało wlazłem na dach antena minimalnie w lewo i WSZYSTKO ŚMIGA JAK NALEŻY !!! :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może jak te parametry ustawic w ustawieniach odbioru zeby sprawdzic czy sygnal jest OK?

No niestety na Philipsie HD nie da się tego sprawdzić ponieważ pokazuje tylko siłe sygnału a nie jakość.

Ja ustawiałem wg ARIVY

Ale możesz próbować złapać sygnał na kanałach 14-16 tych nowych HD.

Jak złapie plansze to OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa Wam HBO HD ? Bo ja mam czarny ekran, a jak wchodzę w parametry to jakość i siłę sygnału mam dobrą, ale kodowanie pokazuje FTA.

Ja anteny nie dam rady nawet dotknąć - jest zamocowana w takim miejscu...

 

Zaraz wyjdę z siebie - paczka AXN przestała działać, SCI FI Universal, Foxlife HD, Universal, TVP SPort... - BRAK SYGNAŁU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta korekta naprawdę jest minimalna ! Mi wszystko działało , mam taki porosty miernik z wskazówką poziomu sygnału + bzyczenie , podłączyłem piszczało , minimalnie w lewo i piszczało głośniej nowe kanały się pojawiły ( historycznie tylko chyba ESKA TV mi się czasami rwała ) więc jednak na 100% anteny idealnie nie maiłem ustawionej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety wszystko działa oprócz Canal+Gol HD,Canal+ Weekend HD oraz reszty kanalów + HD z nowych parametrów.Uswiałem antenę z 1.5 godz.i tylko się pogarszało!!!!!!!!!!!!!!!!Jak mam to ustawić????Proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeśli monterzy Cyfry nie wiedzą /a nie wiedzą/, to nikt na forum nie będzie Ci w stanie pomóc, tak samo jka mi.

Musimy chyba poczekać aż sami dojdą do ładu z tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty się nie zdziw, jak Ci jednak przestanie działać, czego Ci nie życzę. Dwa dni temu był u mnie monter, ustawienie anteny mam idealne, a kanały z 11411 działały dobrze, z wysoką siłą sygnału, jednak tylko do pewnego momentu. W jednej sekundzie spadło do poziomu niemal zerowego i tak czasem skoczy sobie na maxa i wszystko ładnie odbiera. Nikt mi nie powie, że to złe ustawienie anteny, nikt mi nie powie, że to wina tunera, bo bardzo dużo ludzi zgłasza podobne problemy, to Cyfra + pokpiła sprawę i każe ludziom ustawiać dobrze ustawione anteny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety wszystko działa oprócz Canal+Gol HD,Canal+ Weekend HD oraz reszty kanalów + HD z nowych parametrów.Uswiałem antenę z 1.5 godz.i tylko się pogarszało!!!!!!!!!!!!!!!!Jak mam to ustawić????Proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Jaki masz dekoder czy czasem nie Philips PVR - uszkodzony tak jak ja. U MNIE na 2 innych dekoderach działa bez problemu na tej antenie, a Philipsie nie działa i nie będzie działac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych co nie maja jedyne wyjscie to ustawienie anteny odkreca sie kluczem dwie srobeczki potem kreci tak zeby byla jakosc super to naprawde prosta sprawa...MOze nie jestem jakis asem i sam u siebie w domu ustawialem 3 sztuki anten, uwazam ze to nie trudna rzecz i powiem tak dla tych co nigdy nie robili odkrec srubki i delikatnie antena czy w lewo czy prawo patrz na jakosc jak masz Arive i w kilka chwil masz brakujace kanaly dzis ustawialem korygowalem ustawienie anteny koledze doslownie trwalo to moze 2 minuty dluzej wlazilem niz robilem wiec panowie do dziela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...