Skocz do zawartości

Nowości Polsat Box - stan aktualny


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz tego że Polsat Futbol będzie na 22 kanale (jak wyżej piszecie) cztery dodatkowe serwisy zameldują się na pozycjach od 23-26. Będą musieli coś chyba zrobić z HBO (25) i HBO2 (26).

 

Co do tego loga, w necie można znaleźć pełną różnych domyśleń stworzonych przez kogoś w programach graficznych :lol2:

No chyba że herman78 powie nam coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mam już dość tych pseudo kanałów premium....... może razem "w kupie" miały by swoją wartość. Mnie brakuje kanału ze starymi hitami... komediami... sensacjami... a jak już były by ładnie upscal'owane do HD cieszył bym sie jak dziecko. Jakiś czas temu oglądałem trylegie Powrotów Do Przyszłości, Krótkie Spięcie i Rambo w HD. Co tu dużo mówić... Rewelacja. Dla mnie MGM HD w N'tce to wcale nie głupi pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie, logo jest naprawdę dobre - Proste i kojarzące się z filmami (wzór taśmy filmowej)

Nie ma co narzekać, no chyba że na zacinanie się co kilkanaście minut kanału POLSAT HD - nie daje mi to spokoju, dlaczego tylko na tym transponderze się tak dzieje? Wina musi stać po stronie CP lub Eutelsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Digi zacinanie się Polsatu HD jest z winy niskiej sprawności twojego zestawu antenowego.Emisja DVB-S2 8PSK jest znacznie bardziej podatna na błędy, stąd ustawienie anteny a w tym poprawne ustawienie kąta skręcenia konwertera może zapewnić stabilny odbiór.

Transponder (12.265 GHz V) z którego prowadzona jest emisja Polsatu HD jest jedynym w ofercie CP pracującym z kodowaniem DVB-S2 8PSK dlatego w przypadku niskiej sprawności zestawu antenowego mogą występować problemy z zacinaniem się obrazu na Polsat HD, Discovery HD, HBO HD i Polsat Sport HD.Rozwiązaniem może być przekręcenie konwerter w osi w lewo (zmiany co milimetr) patrząc na czasze anteny od przodu. Podczas regulacji należy kontrolować wskazanie jakość sygnału lub w przypadku braku wskaźnika obserwować obraz.Czasami konieczna będzie wymiana konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transponder z Polsat HD 12265 V ma współczynnik FEC 3/4 a transponder z Eurosport HD 11278 V FEC 2/3. Na transponderze 12265 jest przesyłana mniejsza ilość danych dla korekcji sygnału, dlatego system antenowy musi być lepiej wyregulowany aby osiągnąć podobny efekt jak na Eurosporcie.

Zresztą temat jest znany wszystkim, którzy przechodzili z CP lub C+ do N.

Niestety może się okazać, że anteny bez dobrego miernika nie da się poprawnie ustawić, ponieważ oprogramowanie Samsunga HD nie ma wskaźników siła i jakość, posiada jednie kolorową belkę określającą kolorem jakość sygnału.

Przy poprawnie wyregulowanej antenie 80cm nie ma problemu z odbiorem kanałów HD w CP.

 

FEC - (Forward Error Correction). Jest to informacja ile Bitów jest używanych do transmisji danych, a ile do korekcji tych danych. FEC równy 1/2 oznacza, że na jeden bit z informacją przypada jeden bit kontrolny, natomiast dla FEC 2/3 dla 3 bitów z informacją jest jeden kontrolny.

W przekazie satelitarnym występują następujące wartości: 1/2, 2/3, 3/4, 5/6 oraz 7/8. Najlepszą wartością, która gwarantuje bezbłędny przekaz jest 1/2, a najgorszą 7/8. Słabsze wartości FEC wymagają czułych konwerterów czy większych anten aby sygnał był poprawny.

FEC 1/2 wykorzystuje znacznie więcej pasma (transpondera) niż FEC 7/8.

Przy DVB-S2 wprowadzono dodatkowe wartości: 1/4, 1/3, 2/5, 3/5, 4/5, 8/9 i 9/10. Pierwsze trzy z przyczyn technicznych nie będą wykorzystywane, natomiast 9/10 jest już w DVB-S2 powszechnie stosowane.

viewtopic.php?f=34&t=2888

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem każdy kanał HD w CP (w tym HBO HD) i muszę stwierdzić że Polsat HD choć ramówka całkiem spoko ale jakość tragiczna! najgorsza z kanałów HD w CP! ciągle pikseloza, zacinanie... :/ czegoś takiego nie miałem! i jak tu oglądać porządny kanał HD i to za free w familijnym? Tak się cieszyłem że Polsat HD będzie za free w familijnym a teraz klapa... nie da się oglądać to wygodnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Barti90, Zacinanie się Polsatu HD jest z winy niskiej sprawności zestawu antenowego.Emisja DVB-S2 8PSK jest znacznie bardziej podatna na błędy a FEC na tej częstotliwości jest 3/4 co dodatkowo podnosi wymagania dla zestawu odbiorczego.

Ustawienie anteny a w tym poprawne ustawienie kąta skręcenia konwertera może poprawić odbiór.

Transponder (12.265 GHz V) z którego prowadzona jest emisja Polsatu HD jest jedynym w ofercie CP pracującym z kodowaniem DVB-S2 8PSK dlatego w przypadku niskiej sprawności zestawu antenowego mogą występować problemy z zacinaniem się obrazu na Polsat HD, Discovery HD, HBO HD i Polsat Sport HD.Rozwiązaniem może być przekręcenie konwerter w osi w lewo (zmiany co milimetr) patrząc na czasze anteny od przodu. Podczas regulacji należy kontrolować wskazanie jakość sygnału lub w przypadku braku wskaźnika obserwować obraz.Czasami konieczna będzie wymiana konwertera na mający niski współczynnik szumów własnych.

Niestety odbiorniki typu Samsung HD mają bardzo ubogi układ pomiaru sygnału i trudno jest precyzyjnie ustawić antenę przy ich wykorzystaniu.

Prawidłowo wyregulowany zestaw antenowy daje niezakłócony sygnał na Samsungu HD.

I tak na koniec, minimalna antena dla stabilnego odbioru kanałów HD to 80cm np. ASC 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@orion Na częstotliwości 12.265 już od kilku dni FEC jest 2/3 a nie jak piszesz 3/4. Może niektórzy mają nie precyzyjnie ustawioną antenę, lecz ja np. mam Samsunga i czaszę 90cm i monoblock Opticum Premium LMP-04H montowane przez serwis i na 100% mam antenę ustawioną optymalnie, lecz u mnie też występuje przycinanie obrazu. Problem napewno tkwi po stronie nadawcy, tym bardziej, że inne kanały odbieram prawidłowo np. Discovery z tp. n-ki czy kilka kanałów HD z Astry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@orion Na częstotliwości 12.265 już od kilku dni FEC jest 2/3 a nie jak piszesz 3/4. Może niektórzy mają nie precyzyjnie ustawioną antenę, lecz ja np. mam Samsunga i czaszę 90cm i monoblock Opticum Premium LMP-04H montowane przez serwis i na 100% mam antenę ustawioną optymalnie, lecz u mnie też występuje przycinanie obrazu. Problem napewno tkwi po stronie nadawcy, tym bardziej, że inne kanały odbieram prawidłowo np. Discovery z tp. n-ki czy kilka kanałów HD z Astry.

 

ja też mam szatkowanie tylko na kanałach HD z tp Polsatu. Odbieram inne niekodowane z HB i Astry i nie widzę tego problemu. Tak samo jak z kanałami HD z Cyfry - żadnych problemów tego rodzaju nie miałem. Może ten tp daje słabszy sygnał niż inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...