Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć forumowicze,

niedługo kończy mi się umowa, którą podpisałem w ubiegłym roku (Internet 300 mb + TV Select w cenie 50 zł). Po tym okresie abonament wzrasta z 50 na 60 zł miesięcznie i zastanawiam się czy w tej cenie jestem w stanie przejść na nową ofertę, którą oferuje Play. Aktualnie mam dekoder Horizon + osobno router i szczerze mówiąc chodzi to bardzo słabo. Czy jest w ogóle sens aktualnie użerać się z obsługą klienta, aby coś urwać? Mam wrażenie, że te nowe dekodery które proponuje Play będą nieco lepsze w użytkowaniu.

Czy ktoś może już kontaktował się w sprawie przedłużenia warunków na nowych ofertach?

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja z internetem w Play od 100 zł w górę. W UPC możesz przedłużyć obecną umowę, ale nowych urządzeń z Play raczej nie dostaniesz. Na pewno nie dostaniesz routera z Play, a jeśli chodzi o ten nowy dekoder to nie mam 100% pewności, bo konsultant coś tam o nim wspominał, ale zmieniłem temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2023 o 20:52, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Według ich harmonogramu modernizacji sieci, to 5 Gbps ma być u mnie dopiero w 2025.

Powiedzieli, że będzie u mnie FTTH, a HFC pozostanie do 1 Gbps tam gdzie im się nie opłaca wdrażać FTTH w ciągu najbliższych lat.  HFC już nie będą rozwijać. To by się zgadzało, bo sieć UPC należy do Polski Światłowód Otwarty.

https://inwestycje.pl/biznes/polski-swiatlowod-otwarty-planuje-zainwestowac-do-8-mld-zl-w-rozwoj-krajowej-sieci-ftth/

Cytat

Istniejąca sieć HFC, umożliwiająca świadczenie usług do 1 Gbit/s będzie zmodernizowana do technologii FTTH. Dodatkowo do 2028 roku spółka powiększy obecny zasięg o ponad 2 mln linii. Proces rozbudowy i modernizacji sieci realizowany jest w najnowocześniejszej technologii w standardzie XGS-PON. Dzięki niej operatorzy korzystający z sieci PŚO będą mogli oferować sprzedaż usług internetowych FTTH o prędkości do 5 Gbit/s.

 

Cytat

Pierwszymi operatorami współpracującymi z PŚO są w ramach Grupy UPC Polska i Play, którzy na sieci PŚO dostarczają usługi do ponad 1,4 mln abonentów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Woocash Odpisuję w tym temacie jak chciałeś :) A więc wcześniej w UPC miałem - Horizon Max Premium z nagrywarką ,Multiroom Box 4 K ,Multiroom Mediabox ,PSP,Eleven Sport,Viaplay ,HBO Max, Fiber Power 500 mb/s.Łącznie wychodziło około 210 zł - z Horizona  po przejściu na Box 4 K praktycznie już nie korzystałem.Teraz w Play będę miał - Telewizja MAX - 2 Boxy ,Eleven Sports,Viaplay,HBO Max,Cinemax,Fiber Power 600 mb/s - łącznie 150 zł.Jaka to dokładnie oferta to nie wiem,umowę zawarłem w salonie Play.

Dodam że w pakiecie mam też roczny dostęp za Free do Amazon Prime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, piter7790 napisał(a):

Teraz w Play będę miał - Telewizja MAX - 2 Boxy ,Eleven Sports,Viaplay,HBO Max,Cinemax,Fiber Power 600 mb/s - łącznie 150 zł.Jaka to dokładnie oferta to nie wiem,umowę zawarłem w salonie Play.

Dodam że w pakiecie mam też roczny dostęp za Free do Amazon Prime.

Na stronie Play pakiet Max z boxem, Eleven, Viaplay Medium i Cinemax kosztuje 85 zł. HBO Max 30 zł, Amazon Prime 11 zł, drugi box 15 zł. Wychodzi 141 zł, a ty masz jeszcze internet 600 Mbps i płacisz łącznie 150 zł.


Viaplay Medium czy Total? Jak jest w umowie?

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w umowie że do dnia 31.07.2023 mam dostępny Viaplay Total ,a od 1.08.2023 Viaplay Medium.Jak dokładnie będzie z opłatą mies.jeszcze się okaże jak dostanę fakturę,w salonie mi naliczyła - 165 zł przez pół roku potem 175 zł, ale dochodzi do tego jeszcze rabat 20 zł z racji tego że przechodzę z UPC i mam tel. w Play. .Więc wychodzi to tak - 85 zł telewizja 157 kanałów + 35 zł internet 600 mb/s (potem 45 zł) + 30 zł HBO noi licząc jednak drugi box - 15 zł  to wychodzi te 165 zł ,a po po rabacie powinno być 145 zł.Z kolei na infolinii  Play dowiedziałem się że będę płacił 150 zł za mieś.
Niekodowanych kanałów znalazło mi 19 z tym że niektóre są już w ofercie internetowej.Sygnał leci po starym kablu więc koncentryk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To malo ci tych kanalow znalazlo. Zazwyczaj bylo ok 35 na kablu. Pytanie czy cos przyblokowali tylko do tych co masz w streamingu czy slabo wyszukales. Jak pytalem 2 konsultantow to mowili, ze w PLAY niekodowanych kanalow z koncentryka nie bedzie tylko streaming. Niezaleznie od tego czy to bedzie dalej modem na HFC czy swiatlowod.

Edytowane przez Michaelred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Amazon Prime to na Boxie w pakietach mam opcję  - roczny Amazon  Prime  0 zł,ale na razie nie można tego aktywować.

Może mają jakąś opcję blokowania , bo w DVB-T ten box mi ledwie 21 kanałów znajduje ,a na standardowym dekoderze DVB -T mam  dostępnych 56 kanałów.Szukałem kanały w  DVB -C według swojego regionu i za każdym razem wyszukuje 19 kanałów.

Edytowane przez piter7790
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box Playa zapisze przez DVB-C tylko kanały, które są na ich głównej liście w kolorowym epg. Na pewno nie zapisze Tobie TVP3 z Twojego regionu, prywatnych kanałów lokalnych i innych. Sprawdź, co zapisze Tobie osobna aplikacja Live Channels lub ta systemowa HDTV. Tam powinne  być wszystkie niekodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Na infolinii UPC powiedzieli

Nie słuchaj co mówią kłamcy na infolinii, tam praktycznie każdy Ci będzie wmawiał co innego aby osiągnąć korzyść majątkową mówiąc w skrócie oszukali Cię :) Miało nie być kanałów darmowych na koncentryku po przejściu na oferte Play a są. Trzeba śledzić co dostają osoby przechodzące z UPC na ofertę Play, bo to jest wyznacznik proponowanych i możliwych warunków.

 

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę wynikało, że kanaly będą przy podłączeniem koncentrykiem - pisałem o tym.

Może się tym nie chwalą, żeby nie nazywało się, że obchodzą w ten sposób brak umowy z TVP ;).

Bo jeśli to wszystko jest na jednej liście kanałów to dla abonenta żadna różnica, że Play nie ma umowy z nimi na nową usługę bo i tak dostęp do tematycznych TVP ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z DVB-C od Play jest sprawa umów, które są podpisane we wspólnotach. Różnica jest w pozycji na liście, w praktyce nie ma się tylko TVP HD i TVP Seriale. Można mieć kanały TVP również przez aplikację.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie "poza domem".

https://www.upc.pl/pdf/wykaz_programow_horizon_go.pdf

 

@piter7790miałeś aktywną umowę z UPC przechodząc do Play czy najpierw rozwiązałeś jedną, a potem zawarłeś drugą umowę?

Na czacie Play powiedzieli to samo co w UPC. Najpierw trzeba rozwiązać umowę z UPC i zawrzeć nową z Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...